Merhaba Silkroad Server Kurdurmak istiyorum fakat YS beglesı olmadıgı ıcın guvenemıyoruz yardımcı olursanız sevınırımm iyi forumlar

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Tam emin değilim ama artık YS belgesi verilmiyor diye hatırlıyorum.

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
Bu işi piyasa da adam gibi yapan az kişi kaldı dikkatli olun.Bir kaç tane süreklilik getirip yapan firmalar var onlara yaptırabilirsiniz. Forum da da yapan bir kardeşimiz vardı Tweety onada sorabilirsiniz.

Ps:YS belgesi verilmiyor diye biliyorum bende.

Artık YS belgesi diye bir belge bulunmamakta, diğer konularla ilgili yardım, danışmanlık vs konularıyla ilgili başlığıma bakabilirsiniz :) ( Sunucu Kiralama, Kurulumu, Danışmanlığı ve Reklam Hizmetleri )

@Redd teşekkürler kardeş :)

651 sayılı Kanunun “Yer Sağlayıcının Yükümlülükleri“ başlıklı 5 inci maddesinin 6 ncı fıkrası, (Ek: 6/2/2014-6518/88 md.) “Yer sağlayıcılık bildiriminde bulunmayan veya bu Kanundaki yükümlülüklerini yerine getirmeyen yer sağlayıcı hakkında Başkanlık tarafından on bin Türk Lirasından yüz bin Türk Lirasına kadar idari para cezası verilir.” şeklinde düzenlenmiştir. Maddeden de anlaşılacağı üzere Yer sağlayıcılık hizmeti vermek isteyenlere Başkanlığa bildirimde bulunma zorunluluğu getirilmiştir. Bildirim için başvuru https://ysb.tib.gov.tr adlı web adresinden yapılabilecektir.

Bildirim sonrasında yapılacak inceleme ve onay sürecinin tamamlanmasına müteakip tib.gov.tr adresinde yer sağlayıcılık bildiriminiz yayınlanacaktır. Hali hazırda faaliyet belgesi bulunan yer sağlayıcıların ysb.tib.gov.tr web adresi üzerinden bilgilerini güncellemeleri durumunda yer sağlayıcılığı bildirimi için talep edilen evrakları tekrar göndermeleri gerekmemektedir.

-----------------------------------------------

Gelen mailde açıkça belirtildiği gibi artık YS Belgesi denen bir belge olmayacak. Halihazırda YS Belgesi olanlar dahil Hosting hizmeti veren herkes online olarak Yer Sağlayıcı bildiriminde bulunmakla yükümlüdür.

YS belgesi sahibi olmayanlar ve bildirimde bulunmuş kişiler için satış konusunda hiçbir sıkıntı bulunmamaktadır. Bildirimde bulunup ve belgelerini ulaştıran herkes gönül rahatlığı ile satışını yapabilir. Eğer sizden YS No isterlerse bildirimi yapıp belgelerinizi ulaştırdığınız taktirde size mail geliyor. Bu mailin içeriğini paylaşmanız yetecektir.

Şu durumda özetlemek gerekirsekaktif hosting satışı yapanlar ve yeni başlamış olanlar ysb.tib.gov.tr adresinden Yer Sağlayıcı bildirimi yapmak ile yükümlüdür. Aksi taktirde 10.000 TL para cezası vardır.

Kaynak: Yer Sağlayıcı Belgesi İle İlgili Yasa Değişikliği | WM Aracı

Ayrıca YS Belgesi almak için yanlış bilmiyorsam Ticaret Odası Kaydı olan bir şirket olmak gerekmekte, çoğu YS belgeli şirket ise bu tarz işlerle uğraşmaz, uğraşan kendini firma olarak gösterenlerin de illa ki YS Belgesi daha doğrusu yer sağlayıcılığı yetkisi var mı bunu sorgulamak pek mantıklı olmaz, çünkü silkroad için devir çok değişti... Artık kâr marjı az, sürekliliği fazla değil, dürüstçe iş yapmaya çalışan server kuran veya danışmanlık yapan benim gibi bireyleri dahi kazıklamaya çalışan (sözde uzun vadeli) oyun kurdurmak isteyenler olduğu sürede bu piyasadan zerre iş beklemeyin... Oyuncuların güveni kalmadı artık hiçbir yere ve hiçbir kişiye...

ruro

るろうに
Takımı
Besiktas
Kesinlikle katılıyorum. Bir oyuncu olarak sro pvp devrini kapattm.kimseye guven olmuyor adam uzun surecek diye inandiriyor para harciyoruz. 1 ay dolmadan kapatiyor. Yeter artik. Bir ara server kurayim diye niyetlendim. Hatta tweety ile iletisime gececektim. E beb hic bir sey bilmiyorum. Yani domain yonlendirmesini bile adama yaptiricam serverda ufacik sorun olsa adama soylicem. E bu adaminda baska isi gucu yok paso benimle mi ugrasacak. Ayrica maddi yönden dusunursek de server masrafini karsilayamayacak. Surekli zarar. Ayda 250 300 bana koymaz ama neden bosa gitsin ki.kimseyi de memnun edemeyecegim o da ayri mevzu zaten. Bok atacak cok olacak.server tuttumu saldıran olacak. Olacakta olacak. En azindan ufakta olsa yazilimdan anlasaydim tweetyden de destek alir yine de acardim heralde. Sirf zevkini he tutarda bana getiri saglarsa amenna. Size de tavsiyem her gun server aciliyor. Hicbirsey bilmiyorsaniz girmeyin bu ise, zarar da etseniz aylik karsilayamayacaksaniz girmeyin. Her onunuze gelenden server yada destek almaya çalışmayın. Herseyden öte ya bi deneyelim diye server açıp milletin günahını ahını almayin.

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
Senelerden beri pvp server oyuncusuyum kaç tane pvp server oynadım inanın hatırlamıyorum ama aklımda kalan tek şey şu zamana kadar %80 Türk'lerin kurduğu server'lar da sıkıntı çıkıyor. Bunu bizzat kendim hep yaşadım. Türkiye alt yapılı süreklilik gösteren server saysak bir elin parmaklarını geçmezç.Bu Silkroad denen illetten bir türlü kurtulamadım ama akıllandım şimdilik sadece yabancı alt yapılı serverlar da oynuyorum.Hatta ve hatta onlar beni değil ben onları bırakıyorum sıkıldığım zaman :D

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Senelerden beri pvp server oyuncusuyum kaç tane pvp server oynadım inanın hatırlamıyorum ama aklımda kalan tek şey şu zamana kadar %80 Türk'lerin kurduğu server'lar da sıkıntı çıkıyor.
Bu böyle değil aslında. Türkler server açtığında ve bir problem olduğunda herkes köpürüyor ama yabancılar açtığında herkes anlayışla karşılıyor.
Bir diğer şeyde birisi TR server açıp kapatıp , diğer serverı açmaya çalıştığında onu kapattın bunu da mı kapatacaksın geyikleri dönüyor. Yabancılar bir server açtığında "falanca" nın yeni serverı diye bütün millet oraya koşuyor. Adamın biri 40 tane server açıp kapattı hala falancanın yeni serverı diye her açtığında oraya koşuluyor...

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
Bizde hazımsızlık var hacım. Aslında güzel server'lar kuruyoruz lakin daha açılır açılmaz hemen saldırmalar çökertmeler başlıyor ardından şikayetler problemler bizim insanımız da zaten beklemeyi sevmez hemen server bırak oluyor yada bu server bitik lafları duyulmaya başlıyor. Yurt dışı server'ların da bu tür şeyler az görünüyor olay bu aslında. Biz yine kendi kendimize yapıyoruz ve kendi kendimizi bitiriyoruz ve bunun kaymağını da yabancılar yiyor aslında bu özelliğimiz bizim taa Osmanlı'ya dayanıyor ..

gameofis

Silkroad Pvp Server Sağlayıcı
Takımı
Galatasaray

gameofis

Silkroad Pvp Server Sağlayıcı
Takımı
Galatasaray
Ayrıca ys belgesi kalkmadı sadece alış şekli zorlaştırıldı.Ve sunucu kiralama işlemi yapanlar bakanlıktan izin almak zorundalardır.

Yukarı Alt