1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Silkroad Online İyice Amaçsızlaştı...

1. Exezoris

Exezoris Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Biyomedikal, Öğrenci..
    Merhaba Silkroad oynayan, oynamış, oynamak isteyip ama oynamamış olanlar ve az takılılanlar .... :coffee:

Silkroad Online daha ünlü değilken
    (o zamanlar ne dress vardı, ne de 50+ olabilen, sayılı kişilerdi bunlar ve göremezdik bile :mrgreen: ) bir kaç server vardı. Herhangi bir server'a girip oynayabilirdik çünkü serverlar dolu değildi. Oyun ilk başlarda insanı gerçek hayattan alıp başka diyarlara götürüyordu. O Yeoha'larda yaptığımız partyler, downhang'ı çok merak edip, yaya yoluyla veya ışınlanarak gezmeler, Kervan çekebilmek için 20 level olmayı beklemeler.... unutulur mu?

Oyunu ilk başlarda öğreniyorduk. Savaşıyorduk, kasıyorduk.... Yanlış skillere verdiğimizi anlıyor baştan char açıyorduk ve sıkılmadan yılmadan kasıyorduk. Her charımız bir öncekinden daha iyi oluyordu. Oyuna herkes kendini kaptırmya başlamıştı çünkü Silkroad Online diğer bütün oyunlardan çok daha farklıydı... Tigergirl ve diğer uniqleri görebilmek için elimizden geleni yapıyorduk, görebildiğin zaman dünyalar senin oluyordu, hele sonra ilk unique kesme anı yokmudur? Ekranda senin isminin yazması yokmudur? İşte o anlar ve duygular anlatılamaz cinstendir. Daha sonra oyun iyice kalabalıklaşmaya başlamıştı, yeni serverler gelmiş ve oyunda level max. 80 90 olmuştu. Guild açardık veya girerdik, hiç bir işe yaramadığını bile bile guilde adam toplamaya çalışırdık. Biz ileride kullanıcaz bu guildleri, ileride savaşlara katılacağız sanırdık. Çünkü bu guildlerin bi anlamı olması lazımdı. Hele Knight gibi başka oyunlardan gelen kişiler, bu guild konusunda çok heyecanlıydılar. Elimizle kastık 40 50 ye kadar, bot çıktı bota para vermeye başladık, oyunlara giremez olduk beklememek için pre parası vermeye başladık... level max 100 110 oldu, kale savaşları çıktı, yeni mekanlar çıktı derken.
    Geçmişle günümüze baktığımız zaman, Silkroad Online'da değişen hiç birşey olmadığını görüyoruz.

Fakat: Ezik leveldeki canavarların sadece levellerini yükselterek tekrar önümüze koymaları, 110 olduktan sonra insanların birşey yapamamaları, kale savaşlarının sönük geçmesi, mekanların eskisi kadar özenle yapılmaması, bazen hiç iyi etkinliklerin yapılmaması ayrıca iyi etkinlik yaptıklarını sanıp oyunun içine etmeleri
    (bir anda aynı yere dolu unque atılması gibi) ve herkesin yaptığı taxi olayları, plvl olayları oyunu oynanmaz hale soktu. Ne level kasmaktan zevk alıyorsun ne de 110 olduktan sonra yapacak birşey bulabiliyorsun.... level 1 den 80 90a kadar taxide duruyorsun, onun için pre alıyorsun, Gold alıyorsun, silk alıyorsun bla bla bla.... sonra pre ve gold yanında bot alıyorsun bir de bilgisyarın 7/24 çalışıyor ayrıca bu aylarını alıyor daha snra 110 oluyorsun fakat yapacak hiçbirşey kalmıyor...

Yapılan etkinlikler, gelen yenilikler ve açılan 40+ server oyunun içine etti. Eğer: Haritalar ve canavarlar özenle yapılsaydı, 40+ server yapmak yerine atıyorum 15 tane server yapıp, kapasite arttırsaydılar (oha demeyin silkroad'ın memleketi kore diye biliyorum, adamlar bizden 100 kat daha iyi internette ve bu konularda), ne kale savaşları sönük geçerdi ne de insanlar her yeni server açıldığında serverları boşaltmazlardı. yeni server açılıyor millet yeni servera hücum ediyor... bu kadar server olması mantıklı değil. Kale savaşlarını daha da güzelleştirip, 110 level olanlara yapacak çok şey bırakmaları oyunu çok daha güzelleştirirdi.
    (Knight oynayanlar bilirler)

Kısacası Silkroad Online devri tahminimce 1 veya 2 sene içinde bitecek. Silkroad Online'dan daha da gelişmiş yep yeni oyunlar çıkıyor, amacı olan ve görselleri daha güzel oyunlar.

Silkroad Online'da bir serverda 100 kişi oynuyorsa 2000-3000 karakter vardır. Herkes en az 3 tane karater açıyor, hatta 8 li party açıyor millet.
    Yeni server açılınca, hemen kasıyorlar ve parayla satıyorlar. Alınan charların bir kaç tanesi bırakılmadan oynanıyor....

hatta bir kaç sene sonra serverler o kadar boşalır ki, atıyorum; etkinlik yaparlar, 15 tane server belirlerler ve oyuncular siteden charlarını o serverlara transfer eder... Kimse bilemez ama şu bir gerçek arkadaşlar.. Silkroad Online artık bir oyun değil, ticarettir. Ne bir amaç var ne de eski özen.

2. Tony Montana

Tony Montana Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Silkroad'dan sıkılanlara, Allods'u şiddetle tavsiye ederim. Tam bir MMORPG

3. djfko

djfko Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    silkroada verecek param yok.o yüzden hiç ilerleyemedim.private serverlarda takıldım yüksek lv kastım.ben oyuna 90lv sınırı geldiğinde başladım.çok güzel gelmişti.rüyalarıma kaç kez girdi artık bilmiyorum.benim hatırladığım herkes hep level kasmakla meşguldü.100 level geldi yine aynısı.110 level geldi yine aynısı.oyunun hiçbir amacı yok.sonu yok.yüksek level olanlar sağlam bi set dizip serverın kralı oluyolar.sonra kendilerine extradan çar kasıyolar.sürekli kas kas kas... nereye kadar?

allods online'a gelince.
    oyun silkroaddan sonra en çok hoşuma giden oyun oldu.lakin bilgisayarımın özellikleri kötü olduğu için oyunu açtığımda donuyo.5 level zar zor kastım.ileride sağlam bir pc alıp kesinlikle allods oynıycam

4. Pzy

Pzy Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Php Coder.
    bende knight online oynadım 8 sene ilk başlarda güzeldi koxp veya hile yoktu o zamanlar tbl denen düzenlenmiş metin belgesi vardı ama sayılı kişilerde eskiden ne krowaz vardı ne de bi frost tek tük iyi itemi tek tük leveli 70 olan vardı [biride bendim] oyuna çok para harcadım sonra koxp vb. hileler çıkardılar oyundan soğuttular.şimdi gelelim silkroada silkroaddada aynı şeyler oluyor elle kasmanın zevki ayrı bot la kasmanın zevki ayrı.ama gel gelelimki oyunun yüzde 80i[bana göre] bot.tabi hal böyle olunca millet soğuyor oyundan private serverlara yöneliyor.şimdi knight online ye bakın 1000 kişi var yok serverlarda çünkü herkez private oynuyor.

5. Galliport

Galliport Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    PC Donanım
    Gerçekten silkroad eski tadından tamamen çıktı 7 yıldır oynadığım oyunu bende bıraktım şimdi bakıyorumda crafting sistemi falan bir sürü zırzavat getirmişler ama gerçek silkroad bize göre bu değildi,hiç bir private serverda aynı tadı veremedi joymaxın para hırsı bizleri bu hale getirdi.

6. hanry006

hanry006 Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgısayar Programcılıgı Üniversite 3
    Bu yazıları Son gelen legend den once yazsaydın Sana aynen katılıyorum diye notumu eklerdım. Fakat silkroad Baslıkta Belırttıgın gıbı Amacsızlasmaya baslayınca vede Player Kaybedince Silkroad Yeni Bi Heyecan Getirdi. Bu Yeni Legendle Artık Oyunda Sıkılma Donemım Bitti. Bence Kendını Kurtamak için en iyi hamlesini yaptı. :oldie:

7. Exezoris

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Biyomedikal, Öğrenci..
    tam olarak ne demek istedin

8. Cryolite

Cryolite Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel yazmışsın, ancak bir noktaya itiraz etmek zorundayım :P

fortress savaşları. yazın içinde fortressın çok basit geçtiği ve bunun hep böyle olduğunu söylüyorsun, bence hiç gerçek bir fortress savaşına girmemişsin :mrgreen: . belki bu tür büyük çaplı savaşları çok sevmemden, belki girdiğim savaşların hepsinde guild lideri olduğumdan, belki de senin serverından kaynaklanıyor, bilmiyorum.. ama fortress savaşları bu oyundaki tartışmasız en keyifli şey.

ilk hotan savaşını alışımızı hala msn ve facebooktan eski guild arkadaşlarımla ara sıra konuşuyoruz, o kadar keyifli, o kadar heyecanlı, o kadar ileri geri bir savaştı ki.
    silkroad'un tam anlamı bence fortress'ta çıkıyor, takım oyunu, itemlerinin güzelliği, guild ve union arasındaki uyum, silkroadu silkroad yapan şeyler bunlar bence.

9. Warmoon

Warmoon Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten bütün oyunlar kar amaçlı değilmidir? sanada hak veriyorum,
    JoyMax Olayı AŞMIŞ, resmen F2P değil P2B(Bot) olmuş oyun hem para gidiyo, peki zevk alıyormusun?
    Diyorsnuz evet zevk alıyorum, alın 2-3 paket çekirdek bot kasarken izleyin kardeşim..
    Oyun'un zevkine s.ç.t.lar, yolda birini görüyosun, s.a diyorsun, cevap yok..
    kasmaya gidiyosun, adamlar slotu basmış.. insanlar rahat rahat +105 Cave de kasıyo diye, yeni patch attılar :wink1:
    resmen:"Artık NAH kasarsınız.." dediler, uyanın beyler...

10. Ural_Tulga

Ural_Tulga Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet yazını okudum gayet haklısın ama ilgilenmiyorlar işte ne yapabiliriz ki?

11. Exezoris

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Biyomedikal, Öğrenci..
    o kadar çok server açıldı ki, serverlarda adam kalmıyor... 40 ı geçti server sayısı ne demek bu arkadaşlar? 15 tane server olcaktı kapasite 3 4 katı olacaktı. o zaman herkes görürdü gerçek kapışmayı.

benim oynadığım serverlarda her zaman 2 3 tane guild oluyordu hatta bazen 1 tane bile oluyordu. yani diğer guildler kendi çapında yarısından fazlası ezik ve bazıları kendi charları.. bir kaleye bir union saldırıyor.

15 server olsaydı kaç guildi bırak kaç union dalarlardı ve novaların, sosların fiyatları nasıl olurdu oturun düşünün.

Sana aynen katılıyorum. Adamlar oyunu güzelleştirmeye çalışmıyor oturup para nasıl kazanırız diye tartışıyorlar. tabi ki para kazanacaklar ama ben bi aralar Silkroad Online 1 numara derken, artık kaçıncı sırada bilemiyorum... Aramızda sadece Silkroad oynayıp, diğer oyunları hiç oynamayan arkadaşlar var. adam wow a giriyor, kötü diyor. var mı ötesi...
    merak etme o dediğim serverlar arasıı char transferi yakında olur. sonra serverlar azalır sonra silkroad kepenkleri kapatır. benden size tavsiye bu yaz charlarınızı satın adam gibi tatil yapın, sonra online oyun oynamak istiyorsanız pre ve bota vereceğiniz parayı aion, wow gibi oyunlara verin ne pre alın ne de parayla alınacak diğer şeylerden, gerçek oyunların farkına varın...

Cihan'ın (Leetnock) dediği gibi, herkes alıştı gideceğin yere teker teker tıklayıp 1 2 3 e basmaktan, daha iyisi zor geliyor millete...

12. DeMoNoFHeLLL

DeMoNoFHeLLL Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    katılıorum kesinlikle bnde 150tlye rogue alcaktımda artk dşünmee başladım almasammı die 150 az para deil kaliteli oyun bulursam onu oynuucam arkadaş aynen size katılıyorum ben 4. sınıftayken başladım oyuna en yüksek charım 17 lvl falandı o zmnlar bot mot göremedim her yer normal adam kaynıodu hemen gerçek birileriyle party kurar kasılırdık oyun bize çok zevk verirdi o zmnlar şimdi gerçektende silkroadın kalitesi düştü tıpkı knight ye olduğu gibi bence adamlar oyunu güzelleştirmenin yanında server sayısınıda azaltmalılar arkların dediği gibi ve botlardan da bi şekilde kurtulmak lazım

13. Exezoris

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Biyomedikal, Öğrenci..

:buddha: :kalp: