Snn Bilmediqin;Bizi bilenin bildiği Yerdeyiz.....
Ark sana şöyle bi yöntem sunabilirim ttnete telefon et ve online oyunumda yavaşlamalar var de onlar sana dns adresi vericeklerdir Nerden biliyorum bndede aynı şey oluyordu lagdan oyunu oynayamıyorukuk ttnetten dns numarası verdiler ve şuan rahatım istersen genede bi dene bnden söylemesi umarım lagsız oynamayı başarırsın tşkler ...

Selam Dostum Arkaplanda çalışan lar listesini bana yolla bakalım ( o menüyü ctrl+alt+delete ardından Processes ) dan uLaşabilirsin resimi yolla bana yeter arkaplan kaSanın kısaca Nereye Desteği nereye Vereceğini belirler ben derimki Arkaplanında çaLışan bir Programa Silkroaddan Fazla bir değer Söz konusu yani isterim resim problemin % 85 Çözülür Tarafımdan :wink1:

ozberkxx demiş ki:
2easy4me demiş ki:
DarkGirl demiş ki:
Bence 2 rekat namaz kıl Allah'a dua et Cuma namazlarını kaçırma lag filan kalmaz :!: Ne alaka dersen Allah dualarımızı herzaman kabul eder yeter ki istemeyi bil

şaka yapıyosun dimi ?
yapmıyosan mantıgın ve aklından şüphe ediyorum.

Yoksa senmi şaka yapıyosun şakacı ÇOCUK seni.. ! Kardeş ALLAH'A güvenmiyormusun.Birde tutmuş şaka yapıyosun dimi? yazıyorsun.Eminim ben senin aklının ve mantığının olmadığını şimdi anladım...Allah izin vermeseydi silkroad denilen oyun kalmazdı..!Eminim dediklerimden ders çıkarmışındır.. :coffee:
ciddi ciddi lagın dua edince geçeceğini mi düşünüyorsun sende? :? :?

allah kurtasın demekten başka bişey gelimio elimizden bunu yapanda kaldırcak olanda joymax bilirsin belki Escsro da olduğu gibi

Arkadaşlar bence BaYa bi saçmalıyorsunuz aynı sorun bendede var pcde hiçbi sorun olamaz bnm pc pentium 4 cpu 1 gb ram :wink1: 3 hafta önce lagsız girdiim oyuna sabah saat 11.30 dan sonra bişiler oluyo bakmak için cafeye gittim adamlar 2048 adsl de herkes sro oynuyo donmuyo . bn evde 1024 kullanıyorum donuyo :wink1: yrn bende arıcam bakalım ne dicekler bence bu tamamen ttnetin sorunu :wink1:

BİLGİSAYARINDA Bİ SORUN YOK AMA SİLKROADDA SORN VAR BÜYÜK İHTMAA HER ZAMANKİ GİBİ...

Öncelikle S.a

Siteye daha yeni üye oldum Lanet olsun içimdeki insan sevgisineki, arkadaşımızın yardım çağrısına duyarsız kalamadım. :D

Arkadaşım aynı sorunla bende karşı karşıyayım şu an. Ve hala devam ediyor. Bende senin denediğin kendi ürettiğimiz çözümlerin çoğunu denedim. Senin aklına gelmeyenleri bile. :D

Ama şöyle birşey varkı sorun aslında çok basitmiş ama biz bilmiyormuşuz :D

Bilindiği üzere TTnet VDSL adı altında bir sistem oluşturmakta. Bu projeyi hayata geçirmeye çalışıyor. TTnet'te çalışan bir yakın arkadaşım var. Geçen kendisini arayıp durumumu ve şikayetimi bildirdim. (TTnet şikayetlerle ilgili bölümde çalışıyor arkadaşım)

Ve durumu bana izah etti. Sorun şu;

TTnet bilidindiği üzere uzun zamandır dillerde olan ve sadece reklamlarına milyon dolarlar harcadığı VDSL adlı ışık hızında inter projesini hayata geçirmek için çaba içinde. Ve artık bu VDSL son aşamalara gelmiş durumda. Sadece şu an bağlantıları yapılıyor. Yani işin en zor kısmındalar. :D Bu yüzden bağlantılar yapılırken bu onlar kadar bizide etkiliyor. Ve bizim net hızımızda bazı ilçelerin semt'lerinde net kesilmeleri ve hız düşmeleri oluyor. Biz bunların muzdaripleriyiz şu anda. Bi daha söylüyorum bazi ilçelerin bazı semt'lerinde. Yani heryerde değil. :D Şu an bende bu hız kaybına uğrayan semt'te bulunuyorum. Ama aldığım bilgilere göre artık son aşamalara gelinmiş ve bitmek üzere hız düşmesi görülen bazı semt'lerde net eski halinide almış durumda :D

Ama ne güzel oldu bak manayla sisteminide yenilemiş oldun :D

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :D En kısa zamanda sizin bulunduğunuz yerdede düzelecektir umuyorum :thumbsup:

kardesim insallah soyleyeceklerimi gorursun bende senin gibi sıkıntılıydım bu konuda sistem degismisti ve hala lag vardı modemi degistirdim ki sende degistirmissin..
kablolarını kontrol et kırık vs. varsa sorun cıkartabilir.. sonucta kablolarda sorun olsun neyi degistirsen degistir sorun devam eder.. telefon hattını kabloları kontrol et veya degistir gene duzelmesse turk telekom veya tt net ara konus illaki o bolge ile ilgili sorun vardır.

Ben ram almadan once ram 256 idi aşırı kasıyordu kaç kere kervan çekerken kervanımın yattığını hatırlarım :D alın 2gp ram hiç birsey kalmas

Pro

rank8
DarkGirl demiş ki:
Bence 2 rekat namaz kıl Allah'a dua et Cuma namazlarını kaçırma lag filan kalmaz :!: Ne alaka dersen Allah dualarımızı herzaman kabul eder yeter ki istemeyi bil
Şaka mısın sen? 8O :think: :byes:

Belki yardımcı olurum monitörlerin tepki süresi vardır ne kadar düşük olursa okadar iyi olur eğer senin monütörünün tepki süresi yüksekse oda lag yapabilir..Diğer herşeyin sağlamsa birde bunu dene diğer arkdaşında lag yokmuş mümkünse onun monütörünü al bir dene pcnin de.

_konan_ demiş ki:
ilk başta her format atığın için hdd bir çizik atıyor bu yüzden sen kendi bi orda lag oluşturuyon
2.o kullandığı sistemde ram ler çift tekmi onu yazmamişsin eyer tek ordan 2ç bi lag oluşur
böyle devam eder sen bana biligsayrın özeliklerini tam ver
ben mesa amd+3800 2*512 kingsston ddr 2*800mhz Asus Ax700 256ekran karti 128 bit asus A8n5-x anakart 1 adate500GB samsung7200 rpm 1 adet samsung 7200 rpm 200gb hdd kulanıyom ve bende lag min deyerinde sen bana eyer sisitemin böyle anlat bensana hatın söyliyim ok ve aldığın modemden bende kullanıyomonun (modeli:RT-111)
Format HDD'yi kestane çizer gibi çizmez. Atılan format internet bağlantısını bu yüzden etkilemez yanlış bilgi bunlar.Bence bir an önce doğrusunu öğrenmeye çalış.

Lagın sebebleride şunlardır.
1- oyundan kaynaklanan sorunlar (server kapasitesi, serverin ne kadar hızlı oluşu vs.)
2-internet servis sağlayıcıdan kaynaklanan sorunlar ( internetin hızı, hattınızın ve bağlantıların doğru ve iyi olup olmaması,servis sağlayıcının ne kadar iyi olduğu vs.)
3-Yanlış yapılandırılan uygulamalar.(Ağınızın yapılandırması, modeminizin yazılım yapılandırması vs.)
4-Bazı yazılımların oyunu engellemeye çalışması ( antivürüs programları gibi)
5-Donanım (modemin iyi bir modem olması önemli)

Bu konularda yoğunlaşın yoksa lagın sistem özellikleriyle pek alakası yok.
intel pentium4 1.18 64 erkran kartı 512 ram bile çatır çatır lagsız oynuyor oyunu.

Arkadaşın sorunu tahminen bulunduğu bölgenin telefon altyapısından kaynaklı bir sorun gibi duruyor.

sana 2 önerim var inşlh işine yarar :)

1) modemden kaynaklanabilir bi arkadaşının modemini alıp kendi pc ne takıp dene lag olmazsa modemini değiştir.

2) Smile ADSL i dene :)

2. şıkkı şiddetle tavsiye ediyorum :)

Yukarı Alt