ÇİN KARAKTERLERİ
Çin karakterleri kısa bir açıklama ve tasvirle;
-Çin karakterlerinde "pot çekme" sorunu yoktur..
-Anormal güçlü değillerdir..
-Yani defance ve offance olayı dengelidir..Ne anormal attacklar yaparlar ne de süper ötesi , yıkılmayacak kadar ölümsüz ve güçlü değillerdir..
-Aşırıya kaçan buffları ve skilleri yoktur...Ancak kasmak için ideal karakterlerdir.(Özellikle nuker ve bowman karakterler)
-Pt. karakterleri değildir (Genellikle)

Chinese Nuker:
Günümüz Chi. nukerı için ideal build üst konuda da olduğu gibi 90 light/90 cold / 90 bicheondur..
Kasarken en ideal kıyafet protectordur..
Hızlı kasarlar , snow shield olayıyla yatmaları iyice zorlaşır..
Ancak full int olduğu da unutulmaması gereken bir gerçektir ..
Bu nedenle 3-5 level üstünüzdeki moblarda ya da anormal derece fazla spawnın gerçekleştiği yerlerde kasmak zordur..
Bireysel bir karakterdir..
Yani pt. ile kasma olayına çok da ihtiyacı yoktur..Tek başına ALTPlere girerek amcaoğluna bağlayabilirsiniz (bazı buildleri dışında)
Hybrid opsiyonu:7:1 İnt hybird / 7:2 İnt hybird / 12:1 hybrid gibi farklı seçenekleri bulunabilir..
Hybridseniz spear da kullanabilirsiniz rahatlıkla

Chinese BowMan:
En ideal build 90 Pacheon/90 Fire/90 Light tır..Arta kalan mastery için 30 level force uygulamak saçmalıktır..
Bunun yerine colda verip SShield da açabilirsiniz...
Yukarıda önerdiğim build maalesef 300 Mastery puanının sabit kalmasıyla gerçekleşti bu nedenle maalesef coldu kapatarak kaybettiğimiz phy. defansı protector giyerek karşılamak zorunda kalacağız..
Bowmanler nukerlar kadar olmasa da hızlı kasarlar..Ayrıca STRsinizdir, güçlüdür..Ancak belli bir levela kadar PvP'de zorlanırlar..Bunun nedeni "Knock Back" yapacak skillerin daha açılmamış olmasıdır..
Ancak arada uppercut gibi beklenilmeyen anlarda atacağı crit.ler de olacaktır tabiiki de..
Kasması dediğim gibi kolaydır , amcaoğluna rahatlıkla bağlayabilirsiniz..Tabiiki de PTlere girebilirsiniz ancak ne defans namına ne de attack namına ekstrem bir özelliği olmadığı için PTlerde çokça yer bulmaz..

Chinese Blader:
Çin tankıdır..İdeal build 90 Bicheon/90 Fire/90 Lightining/30 Colddur..
Aslında online oyunlarda Tank Kavramını irdelersek ; taunt , aggro vb. gibi spesifik skilleri bulunur (bkz EU warrior) ..Bu skilleri barındırmamasına rağmen yine de tanktır denilebilir..
Shieldı vardır ve ayrıca Bich. 'deki Castle Shield serisini kullanarak ölümsüzlüğe yaklaşabilir..
Yeni gelen skiller aracılığıyla iyiden iyiye güçlendi denilebilir..(Bir zamanlar pot savaşı karakteri denilirdi)
Combolarıyla iyi statusler yedirebilirsiniz..Bicheon Force serisini karakterinizi güçlendirmek için kullanabilirsiniz..

Ancak ve ancak ; karakter yavaş kasar..Çünkü shieldla gelen mag. ve phy. defance karaktere attack konusunda bir handikap yaratır..Ayrıca Bicheon Force serisine rağmen %leri düşük skillerle de kasmak iyice zorlaşır..Ayrıca uzaktan saldırma gibi bir şansınız da yoktur..(Önerilen farm Ong Pfarmdır..)

Armor giyerseniz STR'ler kaçacak delik arar , İNTler tek atarsa atar ancak atamayanların vah haline..
İyi critli ve artılı hatta SOX bir silah gereklidir maalesef..

Chinese Glavier:
Önerilen build (ideal): 90 Heuksal 90 Fire 90 Lightining 30 Cold..
Bladerla bow arasında bir karakterdir denilebilir..
Ne tanktır (ölümsüz ve anormal derecede dayanıklı) ne de bow gibi savunmasız..
Heuksal passive skillinin getirdiği fazladan HP yarar sağlar..
Hızlı kasar denilebilir..Ancak uzaktan öldürme vb. gibi özellikleri maalesef yoktur..
Skilleri güçlüdür..
PvP vb. aksiyonlar için gayet iyi bir karakterdir
Kesinlikle ve kesinlikle phy. defance açığını dengelemek için protector giyilmelidir..
En az farm gerektiren Chi. STRdir..
Bir arkadaşım Coldun daha gerekli olduğundan bahsetti bana..Kendisi 90 FF Glavier sahibi olarak cold a ihtiyacın giderek arttığnı söylüyor..

AVRUPA KARAKTERLERİ
-Aksiyon karakterleridir..
-Çok yüsek damageler verirler ya da ölümsüz olurlar..Çok dengeli oldukları söylenemez..Bir uca gidip gelirler..
-PT ile kasma konusunda daha iyidirler..Birbirlerini tamamlayabilirler
EU Rogue:
Hızlıdır, sinsidir , beklenmedik anda gelen crit.lerin adamıdır..
LA giyer (genelde)
Rogue'yu tam anlamıyla rogue yapmak için hem dagger hem de xbow skilleri açılmalıdır..
Çünkü ikisini kullanan bir roguenun eksiği kalmaz..
Xbowla yatırdıktan sonra dagger desperate yapıp batırabilir vs. vs...
Kasarken nuker kadar rahat değildir..
Str bir karakter olmasına ve canı yüksek olmasına karşılık pot çekememe olayı bitirir adamı , ideal kasma tavsiyesi PTlerde ya da PowerLevel aracılığıyla kasmaktır..

NOT:Kesinlikle ve de kesinlikle "Tankım" diye dolaşmayın..STRsiniz tamam ama tank? Asla..

Önerilen Build:Rogue/Cleric'tir...
Kullanımdaki diğer buildler : Rogue /Bard (tam kasmak için boşu boşuna druglara para harcamazsınız ancak PvP , FW gibi aksyionlarda çok da iş görmez)
Rogue/Warlock:Stun , Sleep vb. statusleri karşı tarafa attıktan sonra dagger desperate+prick ile işinizi görürsünüz..
Rogue/Warrior:H.A'nın avantajını yaşarsınız..İyidir..Kullanımı yaygındır..
Giyilmesi tavsiye edilen kıyafetler:

EU Warrior:
Tam anlamıyla bir tanktır..
Gerek aggro gerek taunt skilleri aracılığıyla olsun , ptlerde diğer karakterleri korumak amcıyla yaratılmıştır denilebilir..
Warrior'u tam anlamıyla bir warrior yapmak istiyorsanız 2handed+1h lorda yüklenmeli bunları 2handed lordu maxlayıp,1hnin de gerekli, bazı statusleri veren skillerini açmaya çalışmalısınız..Dual-axe önerilmez..DÜşük damageler veriyor..

quote:

Orjinalden alıntı: Bögüalp(90 FF Warrior Sahibi Arkadaşın Skillerile İlgili Önerisi)
Warrior Skillerinden Two-Handed Sword Skillerinin tamamını Maxladım. One-Handed Sword Skillerinden sadece "Shield Crush" skillini açtım. %80 Knock-Back ve %50 Dull... Tabii , Bunu açmak için pasif One-Handed Arms skilli de açıldı. Dual Axe Skillerinden ise, sadece "Sudden Twist" skillini açtım. %60 Bleed ve %45 Stun... One-Handed Sword ve Dual Axe Skillerinden status veren skiller bunlar. Diğerleri herhangi bir status vermiyor. Bütün Skilleri açmıştım, denedim... One-Handed Sword Skillerini kullandığınız zaman Shield avantajınız var. Ama, Dual Axe kullanırken hiçbir avantajınız yok. Kaldi ki , Damageler de yüksek değil. Bu yüzden One-Handed Sword açsanız bile , Dual Axe açmamanızı tavsiye ederim. Shield Crush ve Sudden Twist hariç... Bunlar çok işe yarıyor.

1h+shield yardımı ve diğer warrior ve cleric bufflarıyla tam anlamıyla ölümsüz olacaksınız..Ancak 15 saniye olayını unutmayın derim
PvP'de iyidir hoştur ancak 45 saniyeliğine bir krallık yaşar da diyebiliriz..
Bu da dezavantajıdır bence..
STR karakterlere karşı yine de iyidir..Çünkü phy. defancesi yüksektir ancak ve ancak düşük mag. defansı onu İNT karakterlere karşı zayıf kılar..
Önerilen Kasma şekli:Partilerde tanklık yaparak - Elle bireysel olarak ..
H.A giyilmesi konusunda tavsiye vermiştim ancak konuyla ilgili bilgili olan bir kaç arkadaşım L.A giyilmesini , bu sayede mag. defansın arttırılarak int karakterler (çoğunluka wizardlar) konusunda koruma sağlanacağını söyledi..
Önerilen Build(ideal): 90 Warrior (1h(bazı skiller max/Bkz:Böğüalp)+2h lord) /90 Cleric (FW gibi aksiyonların adamıysanız.)
Yok ben kendi halimde kasarım vs. diyorsanız bardla da işiniz görebilirsiniz..Hız için druglara onca para akıtmaz ve ağırlığınızı bununla giderirsiniz..
Warrior+Warlock?
Gayet güçlüdür..
Elinize 1h. silahınız +iyi bir kalkan aldıktan sonra , warlock roduyla kişilere gerekli debuffları atıp onları doğrayabilirsiniz..
Dipçik:Axe çok fazla tercih edilmez ancak kısaca hızlıdır , stun olayı vardır vs.)
Giyilmesi tavsiye edilen kıyafetler:
robe giymenizi öneririm..
Kasarken çoğunlukla phy. att. yapan canavarlarla karşılaşacağınız için:
ihic_01.jpg

EU Warlock:
Debufflarıyla kişilerin mag. defans , phy. defans, parry ratio gibi özelliklerini düşürür ve ardından gelen bir warlock nuke'u yardımıyla kişiyi yerlebir eder..
Kasma konusunda iyi denilebilir , bazı skilleri yardımıyla "berserk" tüpü hızlı dolmaktadır bu da size bir avantaj sağlar..
Partilerde kolayca yer bulabilir (Kim canavarların defansı ve attackı az olsun istemez ki?)
Anormal derecede etkili statusleri pahalı sayılabilecek "piller " yardımıyla da giderilmektedir , dikkati çekerim..
PvP'de iyidir denilebilir..
idic_01.jpg

EU Buffer:
Buffer diye aldım çünkü zaten sadece amacı clericle arkadaşlarına yardım etmek ve bu sayede partilerde yer bulmak isteyen adam yanına cleric açar..
Cleric aslında genel olarak başkalarına yardım etmek için oluşturulmuştur..Tıpkı bard gibi..
Çok iyi buffları vardır denilebilir (Mental Blessing , Bless Spell , Holw Word, Healing Cycle (Teşekkürler mai_mai)) gibi..
Attack skillerinde ise Offering resmen ortalığı dağıtır ancak ve ancak bence bu gösteri , PvP gibi durumlarda kullanılmalıdır..Aksinde hiç tavsiye etmiyorum (PvE -FW-GW)..Zaten bu karakterler saldırı değil , diğerlerini sağlamlaştırma ve resleme üzerine kurulmuştur..
Ve yan dal olarak bardla da arkadaşlarınıza hız katabilir , mag. defancelerini arttırabilirsiniz..
Elle ya da botla kasmayı kesinlikle tavsiye etmiyorum..
Zaman ve experinece kaybı olur..
PT ya da PLvl'da kasılmalıdır..
GW-FWlerde çok çok çok iş görür..
1 adet buffer=7 adet ölümsüz karakter..
EU Buffer clericle arkadaşlarına buff atar ayrıca kasma konusnda partilerde yer alırken (buff atmanın yanı sıra bardla saldırıda bulunabilir)

idic_01.jpg

Dosyalar

Yukarı Alt