1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Silkroad İlk Dolandırılma Anılarınız

1. tenpanter

tenpanter Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Tabii ki de gerçek parayla olanları kastetmiyorum onlar pek eğlenceli anılar değil.Normal oyun içi dolandırılmalar.

O zamanlar oyuna yeni başlamıştım adam bana köpek satacaktı herhalde hatırlayamadım.Paran var mı dedi 700 k param vardı o zaman tamam anlaştık dedi partiye aldı beni.Neyse dedi ki paranın olduğunu nereden bileceğim dedi yere at paranı bende otururum hem görürüm dedi zaten alamam dedi.Bende tamam dedim ama git uzakta bekle otur.Aynen böyle yaptı parayı yere attım sonra aldım bir baktım yarısı adama gitti.Meğerse parti itemli partiymiş ki ben o zaman bu kavramlardan bir haberdardım böyle dolandırıldım :)

2. Temet Nosce

Temet Nosce   globalmod rank8

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşım oyuna başlamadan önce anlatıyordu işte beyaz kurt var çok şekil duruyor falan diye. Oyuna girdiğim ilk gün hiçbir şey bilmiyorum tabi beyaz kurdun simgesinin nasıl gözüktüğünü bilmiyorum. Adamın teki exchange attı kabul ettim, destroyer rondoyu göstererek bak bu beyaz kurt makul bir fiyata satarım dedi. Ben de 8lvl sos + 200k + (+4) bir item vermiştim. Vicdansız beş parasız ve 1 adet destroyer rondoyla janganın ortasında bıraktı beni olmadi:

3. Collapse

Collapse   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    165
    Ödül Puanları:
    73
    Aynı şekilde dolandırılmaya çalışıldım ama yemedi itemi yere at al sos olacak dedi bende "ne alaka lan öyle şeymi olur ama bi deneyek" deyip yere 1 degree item atıp aldım item adama gitti ben fark ettim olayı ama o farketmeden bana alaycı sözler yazdı benim tek cevabım "sakin ol ve çantana bak" oldu :D

Başka bir seferde exchange yoluyla kandırıldım :D İtemi echangeden gördüm staldan çekerken dikkat etmedim meğer çakal stala +0 koymuş :D

[ Mesaj mobilden gonderildi iPad ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Şubat 2016
  4. Nervous

Nervous Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ben de oyuna yeni başladığım zamanlarda exchange ile kandırılmıştım. Janganda pvp izliyordum. Adamın oku bitmişti bana 500kya sat dedi 250 tane arrow u . Ben de sevindim; " Bu salak okadar para verecek 250 oka " diye. Sonra okları koydum o da 500kyı koydu. Exchangeyi kitledim o da kitledi fakat meğerse kitlemeden önce 500kyı çekmiş. Sonra bedavaya 250 ok vermiştim :D
    Bana çok koymadı ama yine kazıklandık işte :P

5. sweetCHIEF

sweetCHIEF   globalmod playboy rank8

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    38
    benimde cok ilginc bir animdir bu.. 24 lvlim ozamanalr Megalopes mi ne o yengeclerde kasiliyorum 21 lv, life'm acik tek atip duruyorum oyle :p neyse uzakta bir sey parlarken gordum deli gibi sun parliyordu, ucarak gittim aldim onu baska bir adamda zerkle kovaladi.benim sansima ben aldım silahi.yalniz soyle bir hata yapmisim, life'm acikken stafi cikardim(o ara tabi life kapandi) sun staffi taktim.(life acik saniyorum) dmg atiyorum moba benim npc ile ayni vuruyor lan bu diyorum :D sonra adam yalvar yakar kasarim seni dedi verdim stafii ona, gercegi sonradan anladim :lol:

6. Slim Shady

Slim Shady   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    Öğrenci

Envanter:

Benimki baya koymuştu, 120 cap oyun oynuyorum, orada 4 ay boyunca 6 7 tane gold çarı ile kasmıştım adamdan item alıcaktım dedi item bot çarında kalmış gireyim bende hiç şüphelenmedim :D , adam girdi işte 9 b lık stall açtı goldu aldığı gibi uçtu :D , acayip koymuştu bir hafta sinirden bilgisayarı açmamıştım daha 2012 yazında oldu olay hala andıkça sövüyorum adama :D kendi çarında olsaydı banlatırdım gittim adamın bot çarından ıtem almaya kalktım ss de almıştım ama adam goldu aktardığı gibi çara delete cekmiştir diye düşünüp gm ye vermedim :cry:

7. Slim Shady

Slim Shady   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    Öğrenci

Envanter:

Bu mesaj sweetCHIEF rumuzlu uyeden alinti yapildi
    :lol: :buddha:

8. sweetCHIEF

sweetCHIEF   globalmod playboy rank8

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    38
    Bu mesaj Cool Angel rumuzlu uyeden alinti yapildi
    ondan sonrasinda benim dolandirma anilarim olmustu eekd1

9. Addicted

Addicted Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu mesaj tenpanter rumuzlu uyeden alinti yapildi
    Benimkide ona çok benziyor :D Bende köpek alıcaktım 1m toplamak için sabah akşam kasıyorum :D Herifin teki köpek satıyodu 350k param var olurmu falan diyorum :D exchange atıyo parayı koyuyorum köpeği koyuyo ben onaylayınca köpeği çekip onaylıyo. Nerde köpek falan diyorum onaylayınca kayboluyo o sen 2.yide onayla falan diye yarım saat dil döktü sonunda onayladım gitti para :D

10. Hermaphros

Hermaphros Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Vay arkadaş herkesde bi köpek sevgisi varmış :mrgreen:

ben hiç kandırılmadım kül yutmam ben :mrgreen:

11. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    Bana da birisi yazmıştı , "kardeşim benim eski charımdan 7x level sun kaldı , bu karakterimde de para yok hotana gidemiyorum ben sana vereyim bu sun'u 200k'dan sen orada 4-5 m'e satarsın" demişti.Aldım haliyle , dedim ki kendime de npc'ye satsam bile 500k'dan gider bu :) Sonradan öğrendim ki o sun uniquelerden çıkıyormuş ve repair bitince gidiyormuş.NPC'ye satmaya çalıştığımda da 1 gold veriyordu.Hiç kimse almadı kaldı bende öyle :)

Not : Üstünden baya geçti , o yüzden sayılar uydurma :)

12. Left Behind

Left Behind Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    klasik item kopyalama muhabbetleri. sin:

13. lemonade

lemonade   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    студент
    Oyuna ilk basladığım zamanlarda pvp jangan önünde yapılıyordu (ben ki 10 levela kadar manyang'larda kasmış biri olarak tek bildiğim yer jangan ve çevresiydi). pvp için bere gibi bişey takılıyordu, adamlara bu nereden alındığını sorduğumda ileri bir görev olduğunu söyleyip bana 100k ya satmışlardı o şeyi, npc fiyatı 0.5k mı neydi :(

14. Collapse

Collapse   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    165
    Ödül Puanları:
    73
    2 defa sox staffı 10da bir fiyatına satın aldım :D 42+5 sos stafı 30m yerine 3me koymuşlardı diğeride 52+6 moon staftı 160m yerine 16mden koymuşlardı :D 52+6yı 64 olunca geri verdim adama ayıp olmasn diye :D

O zamanlar gold çekip taxiye girerek kasılmaya çalışıyordum ama her girdiğim partide dolandırılıyordum ptden atılıyordum ya da kasan adam parayı alıp kaçıyordu. Sonra bu iş böyle olmayacak dedim elle kasmaya başladım o stafflar çok işime yaramıştı :D 60tan sonra sbot aldım rahata erdim :)

Akademide de dolandırılmıştım 40 olana 10m veriyordu 40 oldum adam iplemedi bile :D

[ Mesaj mobilden gonderildi iPad ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Şubat 2016
  15. Tweety

Tweety Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Chief Operating Officer
    Hiç dolandırılmadım ne yazıkki, ama bir keresinde o goldu yere at diyen adamlara denk gelmiştim Jangan civarında, ahh bea kardeşim insanları dolandırmaya çalışacağına adam gibi istesene goldu dedim 8b paramdan 200k sını verdim :twisted:

Dipnot: O küfür ettiğiniz gold botlardan bazıları benim(di) :twisted:

16. CezaAlp

CezaAlp Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Öğrenci

Envanter:

Bu mesaj Left Behind rumuzlu uyeden alinti yapildi

17. YgT22

YgT22 Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Köpek olayı bendede oldu Pacific'te 25 lvl hybrid charım vardı :) elimde sos ve ya moon glavie vardı düşürmüştüm. Her gün oyuna girdiğimde yere at çoğaltalım 2 tane yapalım diyenler vardı. En sonunda 80 lvl birisine sordum PT olayını anlattı ama kazıklanmadım :)

18. Mr. Mojo Risin'

Mr. Mojo Risin'   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Bu mesaj tenpanter rumuzlu uyeden alinti yapildi
    O zamanlar oyuna yeni başlamıştım adam bana köpek satacaktı herhalde hatırlayamadım.Paran var mı dedi 700 k param vardı o zaman tamam anlaştık dedi partiye aldı beni.Neyse dedi ki paranın olduğunu nereden bileceğim dedi yere at paranı bende otururum hem görürüm dedi zaten alamam dedi.Bende tamam dedim ama git uzakta bekle otur.Aynen böyle yaptı parayı yere attım sonra aldım bir baktım yarısı adama gitti.Meğerse parti itemli partiymiş ki ben o zaman bu kavramlardan bir haberdardım böyle dolandırıldım :)[/quote]

En az 50 kişiyi dolandırmışımdır öyle :D Kaç tane soyuk char dizmiştim ya :mrgreen: :mrgreen:

19. arveleson

arveleson Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    İlk başladığım zamanlar 24leveldim ve sürekli kervan çekiyordum. Çünkü köpeği kasıyordum 14lvlde falan ölüyodu ve ben köpek canlandırma olduğunu bilmiyordum. Bunu bir gün bi adama söyledim. Adam bana köpek iyileştirme iksiri parayla alınıyo ama sana 700k veririm demişti. En az 4-5kere almışımdır. Aynı adam 32lvl olduğum zaman elinde sos vardı. Nerden çıkarttın onu dedim. Para ile item aldım onunla yapıyorum dedi. Elixir silah ve para ver yapıyım dedi. Bendede 10tane wep elixir 3-4m de para vardı verdim. Daha sonra bidaha kandırılmadım 8)

20. Ben de

Ben de Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    exchange bugu gibi bir şey vardı zamanında. O yüzden kaç tane sun itemim gitmişti :(