Evet arkadaslar ??? erroruna karsi bir alternativ yöntem kendim buldum ne altini nede calintidir !!! belki sacma gelebilir ama yinede okumanizda yarar var kusura bakmayin roman gibi olacak ama ne yapayim :D

Haydi Bismillah baslayalim bakalim.....

Anlatacagim sey sadece NVIDIA ekran kartlari icin gecerli baska markalarda da oluyormu bilmiyorum cünkü elimde sadece NVIDIA karti var baska kart markasi olsaydi onuda denerdim :D
Benim ekran kartinin markasi [GeForce Nvidia 8500 GT][PCi-Express x16]
belki bazi arkadaslarin eski karti olabilir mesela eski [AGP x8] karti !!!

Simdik diyeceksiniz ki bu AGP ve PCi-Express nedir
? size söyle aciklayayim...
- Resim Silinmiş.
Burda gördünüz gibi iki tane farlki ekran kartlari var
AGP genelikte eski ekran kartlaridir
PCi-Express ise yeni ekran kartlaridir
Eger derseniz ben emin deyilim o zaman ekran kartinizin markasini google yazin ve bakin AGP mi yoksa PCi-Express mi diye !!!

Tüm linkleri ve download´lari en asagida bulabilirsiniz !!!

Simdik gerekli olan programin adi ATI Tool bunu indiriyorsunuz.
Simdik yine diyeceksiniz ki,,ya bu adamin elinde NVIDIA karti var ama ATI icin program kulaniyor deli mi ney derseniz söyle cevaplayayim ben :D
bu ATI Tool (NVIDIA ve ATI) kartlarinda calisiyor yani panik yok merak etmeyin :D

UYARI !!!!
Lütfen (ATI TOOL´da) ayarlara dokunmayin aksi taktirde ekran kartiniza ve bilgisayariniza zarar verebilirsiniz !!
Bu ayarlar ekran kartinin daha hizli calismasi icin kulanilir !!
Eger derseniz istedigim ayarlarnan oynarim size ney karismayin bana o zaman size kalmis birsey ben ve extraloob ailesi sorumluluk almiyoruz bunuda diyeyim nolur nolmaz :D

Programi kurduktan sonra söyle birsey göreceksinizdir
(PCi-Epresss x16)
- Resim Silinmiş.
Belki bazi arkadaslarda böyle gözükebilir cünkü eski ekran kartlarinda sadece 2 tane ayar yerleri vardir mesela böyle...
(AGP x8)
- Resim Silinmiş.

burdan sonra sadece PCi-Express x16 kartlari icin yaziyorum cünkü eski kartlar pek piyasada kalmadi ve bende de sadece pci-express var kusura bakmayin ama eger eski kart bulursam ona da birkac ayarlar felan deneyip buraya yine sunabilirim :)
--
Bende simdik gördügünüz gibi 2D , 3D Low Power ve 3D Performance hersey ayni Clock ve Memory ayarindadir bazi arkadaslarda degisik Clock ve Memory sayisi vardir normal birsey cünkü herkesin ekran karti deyisik güclüdür !!!
Eger sizde benimki kadar ayniysa o zaman burdan sonra okumaniza gerek yok ekran kartinizin hic bir sorunu yoktur size iyi günler dilerim, ama eger ATI Tool´u kurdunuz zaman böyle birsey´nen karsilasirsaniz lütfen devam okuyunuz cok önemlidir !!!!
- Resim Silinmiş.

Eger böyleyse kisacasi hapi yutunuz demektir ama bununda cözümü vardir :mrgreen:
Bunun nedeni Yeni Ekran Kartlarinin Driverleri !!!
Nedense ben benim ekran kartini güncelesem böyle oluyor bunun yüzünden de zirt pirt silkroad da ??? error geliyordu
Neyse dedim acaba eski ekran kartimin driverini yüklesem acaba eskisi gibi olurmu dedim birde Ati Tool´a baktigim zaman ANNAM.. 3D Low Performance acildi hele sükür bi silkroada gireyim deneyeyim dedim ondan sonra ne ??? hatasi geldi nede baska error
Su anda Nvidia 178.13 güncel ama ben 162.18 kulaniyorum !!!!

Aslinda Ekran kartinizi herzaman günceliyeceksiniz ama nedense bunun yüzünden eski ekran kartinin driverini kulaniyorum ve simdik hic bir sorun yok yani demek istedigim sudur
arada sirada eski ekran karti daha iyidir :D tabiki sacma olsada calisiyor dedigim gibi bir alternativ

Linkler:
ATI Tool 0.26 http://www.pcwelt.de/cgi-bin/download/download.pl?fileid=1822
---------------------------------------------------------------------------
Burda Tüm Nvidia Driverlerin Listesi var Eski veya Yeni !!!
Ilk önce Burdan Sisteminizi seciyorsunuz...
Lütfen Liknleri kopyalayip adress yazan yerine yapistirin !!!
Windows XP 32-Bit
http://downloads.guru3d.com/Videocards---NVIDIA-GeForce-(XP-32-bit)_c10.html

Windows XP 64-Bit
http://downloads.guru3d.com/Videocards---NVIDIA-GeForce-(XP-64-bit)_c28.html

Windows Vista 32/64-Bit
http://downloads.guru3d.com/Videocards---NVIDIA-GeForce-Vista-32|64_c32.html

Sectikten sonra ordan eski versiondan birtanesine tikliyoruz
Tikladiktan sonra gördügümüz pencereyi asaga doru indiriyoruz orda

Download (Europe)
Download (Australia)
Download (External)

Birtanesine tiklayin ama ilk önce hangi version var bilgisayarinizin üstünde ona bakin...
Hangi version yüklü diye bakmak icin normal masa üstünde sag tiklayin ve NVIDIA Control Panel felan yaziyordur veya NVIDIA ile ilgili birsey- Resim Silinmiş.
bende almanca yaziyor türkcede nasil yazildigini bilmiyorum kusura bakmayin
Daha sonra suraya tikliyoruz
- Resim Silinmiş.
Sonra hangi version oldugunu görebilirsiniz !!!
- Resim Silinmiş.

Indirdikten sonra Kurun Yükleyin ve bilgisayarinizi yenikten baslatin (bilgisayarinizi kapatin ve acin)
Yükledikten sonra ATI Tool´a tiklayin ve bakin 3D LOW Power [0.00]mi gösteriyor eger 0.00 ise ekran kartinin driveverini silip daha eskisini yükleyin biliyorum cok sürebilir ama bir kere bilirseniz hangi versionda ekran kartinin acik oldugunu o zaman daha kolay olur sizin icin.
2D , 3D Low Power ve 3D Performance hepsi bir sayida mesela yokaridaki 2ci resim gibi gösterirse o zaman sizi candan tebrik ederim bu isi iyi basardiniz

Eger Ekran kartinin CD´si varsa onu yüklmenizi tavsiye ederim orda 99% calisiyordur yani 3D LOW POWER aciktir

Yardim Lazimsa Lütfen Cekinmeden Yazin Elimden Geleni Yapmaya Hazirim

Herkese iYi Günler Dilerim Sevgiler Saygilar !!!

eXeZ

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt