1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

silkroad bağımlısıyım, yardıma ihtiyacım var

1. GteGrenSemsiye

GteGrenSemsiye Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba. ilk önce kendimi tanıtayım sonra da sorunumu anlatayım. silkroadla tanışmam bir çoğumuzunki gibi internet cafelerde oldu. o zaman daha orta okula gidiyordum, oyunda sadece çin ırkı vardı ve 70capti. o yaz skill yapılandırmasını, str int ayarını falan bilmediğimden çorba bi çar açıp internet capede 32 lvle kadar kasabilmiştim. sonra okul başladı falan oynamayı bıraktım. ertesi yaz mahalledeki arkadaşlarımla birlikte oynamaya başladık, 7 8 kişi birlikte oynuyodum, o zamanlar daha extraloob sitesi açılmamıştı okan başka bir teknoloji forumunda yazardı ben de o forumda yazardım oradan silkroadı takip edip karakter yapılandırmalarını öğrenmiştim. ben 8. sınıfı bitirdiğimde 80 capte eu gelmişti. artık evimde internetim vardı ama ben liseyi yatılı okuyacaktım. Sonra lisede ilk sene arkadaş da bulamayınca oynamadım, yazın memlekete dönünce arkadaşlarla yine başladık bir arkadaşımla birlikte bir çarı ortak kasıyoduk o zaman daha bot kullanmıyoduk elle kasıyoduk, saatlerce. 90 capte bi 69 cold bow kastık o yaz. sonraki yaz premium plus çıktı, isro bot da aldık 90 capte 90 xbow kastık, bir kaç kere demon falan kesince oyundan hevesimi iyice aldım. sene içinde yine oynamadım. yazın bu sefer private serverlara başladık, sadece ch çarların olduğu private serverlar. oyundaki ilk günlerimdeki gibi, sonra private serverları yönetenlerin arkadaşlarına torpil geçmesi falan filan olaylarından bıraktık ama ertesi sene yine private oynadık. sonra baktık privatelerle olmuyo isroya da 110 cap gelmiş mahalledeki arkadaşlarla anlaştık isroya hep birlikte başlayacaktık ben 95 lvl bi wiz satın almıştım, onunla powerlvl yapıcaktık çarları. sonra çocuklara zor geldi biraz da büyümeye başladığımız için herkes bir yerlere tatile dağıldı ben yine private servera kaldım, çara bi tane de immortallı nova düşmüştü 8li partideyken çarla novayı birlikte satıp aldığım çarın parasını çıkardım. neyse sonra bir sene daha private server oynayıp üniversiteyi kazandım. üniversiteye gelince ilk sene hazırlık okudum. hazırlıkta gezip tozmaktan aklıma silkroad gelmedi bile, en son bi ortamda oda arkadaşlarımdan bi tane bana SRO oynadığını anlatınca onunla birlikte sroya başladık Hera serverında. orada da 80 lvle bi warrior cleric kastım ama pek eğlenceli gelmedi private serverlardan sonra. gerçi guilddeki seviye, sohbet, muhabbet privatede yoktu ama çok fazla zaman alıyordu sro. sonra ertesi sene üniversitede bölüme başladım, sro oynamadım. yazın da oynamadım. 2. sınıfa geçtiğimde canım tekrardan istedi eski bi 5 6 arkadaşım biz de oynarız deyince devlet yurdunda KYKda internet yoktu, telefonumu bilgisayara bağlayıp ya da bilgisayarı okula götürüp okul kütüphanesinde sro oynamaya başladım. ama yine private serverlardaki haksızlıklar başlayınca onu da bıraktık. şimdi eve çıktım, internetim var ve canım deli gibi SRO oynamak istiyor. Bu arada arkadaşlar izmirde bir tıp fakültesinde okuyorum. 3. sınıfım, 4.sınıfa başladığımda hastanede ders göreceğim sabah 8 akşam 5 bi tempom olacak yani silkroada ayırmaya zamanım aslında çok fazla değil. benim bu noktada sizlerden istediğim bana bir yol göstermeniz.

arada bir bu muhakemeyi kendi kendime yapıyorum, bir doktor silkroad oynar mı ? Sizce isroya başlamalı mıyım ? Ya da silkroaddan nasıl kurtulabilirim, siz nasıl kurtuldunuz ?
    Bazen ciddi anlamda psikiyatrik yardım almayı düşünüyorum silkroaddan kurtulmak için ülkemizdeki psikiyatri internet bağımlılığı ya da oyun bağımlılığı alanında pek yeterli değil.
    okuyan herkese teşekkür ederim.

2. GteGrenSemsiye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geyip sohbetleri alanına açtım sanıyodum ama dalgınlıkla yanlış yere açmışım

3. Minotoche

Minotoche Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    hocam okuduğumdan anladığım kadarıyla o kadar bağımlı değilsin. Herkes senin gibi arada bir isteği geldiği için oynuyor artık ve sen tıp okuyorsun. Hastaneye geçince oyun oynamaya vakit bulamacağını düşünüyorum. Bu yüzden fazla sıkıntı yapmamanı öneririm.

4. sarkolata

sarkolata zaa xD olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    69
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    İt Kopuk
    yazının içinde 10kere "şöyle oldu böyle oldu bıraktım oynamadım" demişsin. Demek ki oluyormuş isteyince. Bu arada yazı çok uzun ve çok kötü kimse okumaz ^^

5. Delidoktor

Delidoktor Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ava falan başla sonuçta mevsimlikte olsa oda benziyor realsro işte :wink1:

6. Rebellen

Rebellen Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    Nasıl bıraktım söyleyeyim yıl olmuş 2014 leş gibi grafigi olan bir oyun mu oynayacağım hala dedim ve herkes private falan dağılınca daha ne oynayacağım dedim sanki botlarla oynuyormuş havası verdi ve private oynayınca zaten tüm amaçlarına ulaşmış oluyorsun daha oyundan zevk alacak birşeyim kalmamıştı bıraktım.

7. Bean

Bean   globalmod rank8

Beğenilen Mesajlar:
    49
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Denizci
    Hiç bir zaman eski tadı olmuyor oyunun , ateş buz elektrik üçünü bir arada basmaya çalıştığım zamanları hatırlıyorum :P Ben sana özet geçeyim şimdi bir private servera başlıycaksın ya coine dayalı olacak yada herhangi birşeye . Daha sonra zamanla oynayanlar oyunu bırakcak , player sayısı azalıcak GM'lerde oyunu kapıycak , olan parana ve değerli zamanına olcak . Ayrıca iş hayatına başladığında hiç oyun düşüneceğini sanmıyorum :muck: .

Hem silkroad oynayıp hem tıp kazandığın için alkışlıyorum seni alkis:

8. GteGrenSemsiye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu mesaj Delidoktor rumuzlu uyeden alinti yapildi
    babam avcı ben de onunla bir kaç kere gittim. çulluk, bıldırcın, üveyik falan ama sabahın 5inde evden çıkmak falan gerekiyo zor oluyo :D