1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Şili Depremle Sarsıldı (8.8 şiddetinde 1.5 dakika)

1. Buzzz

Buzzz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Amerikan Jeolojik Araştırma Kurumu, 8.3 olarak duyurduğu deprem büyüklüğünü önce 8.5'a, daha sonra 8.8'e yükseltti.

Depremin merkez üssünün başken Santiago'nun 325 kilometre güneybatısı ve Concepcion kentine 115 kilometre uzaklıkta olduğu açıklandı.

Yerin 35 kilometre altında meydana gelen deprem, yaklaşık 1.5 dakika sürdü. Depremin ardından en büyüğü 6.9 olmak üzere artçı şoklar da meydana geldi.

EN AZ 76 ÖLÜ

Şili Devlet Başkanı Michelle Bachelet, depremde en az 76 kişinin öldüğünü açıkladı. Bachelet, depremin ardından afet durumu ilan etti.

"DÜNYANIN SONU GİBİYDİ"

Depremin ardından, Şili halkı kendini sokaklara atarken, sarsıntının en çok hissedildiği şehirlerden Temuco'da bir vatandaş, "Hayatımda böyle bir deprem yaşamadım, dünyanın sonu gibiydi" diye konuştu.

Yetkililer, bölge halkını sakin olmaya davet ederken, depremin ardından gerçekleşen artçı şoklar vatandaşların yaşadığı paniği artırdı.

TSUNAMİ UYARISI KALDIRILDI

Bu arada, yerel bir radyo istasyonu, Şili donanmasına dayandırdığı haberinde, Şili'nin güneyinde tsunami alarmının kaldırıldığı duyurdu.

Amerikan Jeolojik Araştırma Kurumu, depremin, Şili'deki merkez üssü yakınlarındaki sahil boyunca yıkıcı etki yaratabilecek tsunami oluşturduğunu bildirmişti.

9.5'LA SALLANMIŞTI

Şili'de 22 Mayıs 1960'da aynı bölgede meydana gelen 9.5 büyüklüğündeki depremde 1655 kişi ölmüş, 2 milyon kişi evsiz kalmıştı.

Depremden sonra çıkan tsunamide Hawaii, Japonya ve Filipinler'de ölenler olmuş, ABD'nin batı kıyıları zarar görmüştü.

2. *Underground

*Underground Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Waaaoooww 8O

8.3 Deprem Ne Demek Hacım. :think: Amasyada 3.0 şiddetinde olduğunda az kalsın camdan atlıyordum :popcorn:

3. NoMoreLove

NoMoreLove   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    48
    Geçmiş olsun..

4. MeraclituS

MeraclituS Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları: