Siirt'te ilköğretim öğrencisi 7 kıza tecavüz ettikleri gerekçesiyle 17 kişi tutuklandı, 25 kişi de gözaltına alındı

SİİRT'te ilköğretim öğrencisi 7 kıza tecavüz ettikleri gerekçesiyle 17 kişinin tutuklanması, 25 kişinin de gözaltına alınması bomba etkisi yarattı. Vali Necati Şentürk, kentte büyük tepki çeken olaya adı karışan iki kamu görevlisinin açığa alındığını söyledi. Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık, cinsel istismarla ilgili soruşturmanın sürdüğünü ve konu hakkında gizlilik kararı bulunduğunu belirtti.Siirt'te bir ilköğretim okulunda kız kardeşler 16 yaşındaki S.T., ile 14 yaşındaki H.T'ye Müdür Yardımcısı F.K.'nın tecavüz ettiği ve daha sonra kentte başka kişilere pazarlandığı iddia edildi. Bu iddialarla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında bugüne kadar, 7 ayrı kıza tecavüz edildiği gerekçesiyle 17 kişi tutuklandı, 25 kişi gözaltına alındı. Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık, soruşturmanın halen sürdüğünü ve soruşturma kapsamında gizlilik kararı aldıklarını açıkladı. Karamık, basında çıkan haberler üzerine de ayrı bir soruşturma başlattıklarını söyledi.

İKİ KAMU GÖREVLİSİ AÇIKTA

Siirt Valisi Necati Şentürk, savcılık soruşturmasının yanı sıra kendilerinin de idari yönden soruşturma başlattıklarını söyledi. Şentürk, iddialarda adı geçen müdür yardımısı F.K. ile okulda müstahdem olarak çalışan 1 kişinin açığa alındığını ve haklarındaki soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Daha neler görceğiz kim bilir. Allah sonumuzu hayır etsin pray:

Yukarı Alt