'Sihirbaz' ipleri kopardı
Geçtiğimiz günlerde Galatasaray Futbol A.Ş'deki görevinden istifa eden Haldun Üstünel, yönetim kurulundaki görevini de bıraktı.

Sarı-kırmızılı kulübün bugün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısına katılan Haldun Üstünel, başkan Adnan Polat ve diğer yönetim kurulu üyeleriyle vedalaştı.
Geride kalan sezonda yaptığı transfer çalışmaları sonrası 'transfer sihirbazı' lakabı alan Üstünel, geçen günlerde de Galatasaray Futbol A.Ş'deki görevinden istifa etmişti.

"KATKILARI TARTIŞMASIZ"

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Galatasaray Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi değerli arkadaşımız Mahir Haldun Üstünel, 27.07.2010 tarihli dilekçesiyle Yönetim Kurulu'ndan istifa etmiştir.
Aramızda bulunduğu dönemde kulübümüze katkıları tartışmasız olan arkadaşımızın almış olduğu bu karar, bizleri üzmüş bulunmaktadır.
Arkadaşımızın kulübümüze olan katkılarının her Galatasaraylı gibi devam edeceğinden eminiz. Kendisine, bugüne kadar harcadığı yoğun emek ve gayretleri için teşekkür eder, üzülerek kabul ettiğimiz istifasının kendisine ve kulübümüze hayırlı olmasını dileriz."

HELVACI: DEVAM ETMEYİ İSTERDİK

Galatasaray İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, yönetim kurulu toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
İlk olarak Haldun Üstünel'in istifasına değinen Helvacı, "Galatasaray'ın konuları tükenmiyor. Bugün ağırlıklı olarak istifa gündemdeydi. Haldun Üstünel, başkanla yaptığı görüşme sonrasında istifasını sundu. Bizzat kendisi de toplantıya geldi. Bizlere veda etti ve başarı diledi. Aramızdan ayrılmasından üzgünüz. Kendisine teşekkür ediyoruz. Devam edebilmeyi isterdik. Haldun böyle bir karar verdi. Kendisi ve kulüp için umarım hayırlı bir karardır. Kendisi zaten bu öneriyi daha önce yapmıştı. Şubelerin ortadan kaldırılması görüşü hepimize hakim oldu. Bu normal. Onu sıkınıya sokanın ne olduğunu bilmiyorum. Temel değişiklik artık şubelerin kaldırılması ve tüm işlerin yönetim kurulları tarafından yapılacak olması. Başka bir değişiklik yok. Demek ki O'na bu yeterli olmadı" diye konuştu.
Helvacı, Haldun Üstünel'in Futbol A.Ş'deki görevinden istifa etmesinin ardından basında çıkan Lütfi Arıboğan haberlerinin sorulması üzerine, "Bu isim hiçbir zaman telaffuz edilmedi. Kendisi şuanda Futbol federasyonu Başkan Yardımcısı. Galatasaray'ın eski oyuncusu ve kaptanı. İyi bir Galatasaraylı olduğunu biliyoruz, ama böyle bir görev kendisine teklif edilmedi. Herkes içinden geçen isimleri bazen söyler, ama bunun gerçek olması için karar alınması gerekiyor" dedi.
Mahmet Helvacı, Üstünel'in yerine kimin göreve geleceğiyle iligi soruya, "Seçimde en çok oyu alan yedek yönetici Vedat Eşkinat, asıl yönetici olarak göreve gelecek. İşin doğası gereği insanlar buradan ayrılabilir. Yedek üyeler de bu yüzden var. Galatasaray'daki her kişi değerlidir. Yeni gelen arkadaşımız, yönetim kurulu üyesi boşluğunu dolduracaktır. Üstünel, iş hayatında da yönetici" yanıtını verdi.
Yönetimde çatlak veya dağılma olmadığını vurgulayan Helvacı, "Giovani, Jo gibi oyuncular nedeniyle yapılan eleştirilerden rahatsız olup istifa ettiğini düşünmüyorum. Doğrular yapıyoruz, yanlışlar yapıyoruz. Önemli olan doğruların fazla olmasısır. Haldun Üstünel'in de doğrular daha fazladır. Bundan dolayı yıprandığına inanmıyorum. Haldun gibi bir arkadaşla devam etmeyi isterdim" ifadelerini kullandı.​

Yukarı Alt