1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

'Sıfırcı hoca' dönemi tarihe karışıyor.

1. F10diP|

F10diP| Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Koordinatör
    İlköğretimde kopya çeken öğrencinin değerlendirme-sinde "sıfır" notunu kaldıran Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencinin korkulu rüyası olan "yazılı ve sözlüden sıfır alma" uygulamasına da tüm eğitim kurumlarında son vermeye hazırlanıyor.

TALİM ve Terbiye Kurulu'nun gizli yürüttüğü çalışmaya göre, ilk ve ortaöğretimde hiçbir öğrenciye sınavlarda "sıfır" notu verilmeyecek. Öğretmenler, yazılı sınavlarda "boş kağıt" da verse veya sözlüde hiçbir soruyu cevaplamasa da öğrenciye "Otur sıfır" diyemeyecek.

EN DÜŞÜK NOT BİR

Sınavlarda başarısız olan öğrenciye artık en düşük not olarak "bir" verilecek. Böylece, halen bir dersin yıl sonu başarı notu hesaplanmasına katıldığında ortalamayı düşürerek, öğrencinin o dersten sınıfta kalmasının önüne geçilecek.

LİSEDE SÜRÜYOR

Nisanda İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'ni değiştiren Bakanlık, ilköğretimde, sadece kopya çeken öğrencilere "sıfır" verme uygulamasını kaldırmıştı. Liselerde ise halen kopya çeken öğrenciye "sıfır" uygulaması devam ediyor.

NOT SİSTEMİ DEĞİŞİYOR

Çalışma, halen ilk ve ortaöğretimde kullanılan "100 üzerinden not verip 5'li not düzenine çevirme" uygulamasında da değişiklik öngörüyor. Buna göre 85-100 arası "5-Pekiyi" sayılırken, 84 alan öğrencinin, bir puanla "5-Pekiyi"yi kaçırarak notunun "4-İyi" almasının önü kesilecek. Bu durumdaki öğrencinin 5'lik sistemdeki notu artık "dört buçuktan dört-İyi" değil "dört buçuktan beş-Pekiyi" olacak.

YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Böylece, öğrenci başarısının "0-100 arası"nda değil, "1-5 arası"nda değerlendirilmesini öngören çalışma, yeni öğretim yılında uygulamaya koyulacak. Uygulama için hem yönetmeliklerde gerekli değişiklik yapılacak hem de Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik imzasıyla genelge yayımlanacak.

BAŞKAN DOĞRULADI

Çalışmayı doğrulayan Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Doç. Dr. İrfan Erdoğan, "sıfır" uygulamasını "yaşama aykırı" olarak değerlendirdi. "Sıfır yokluk demektir" diyen Erdoğan, "Eğitim sistemi içine girmiş bir insan 'var' demektir ve 'sıfır' ile değerlendirilemez" diye konuştu.

2. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    Bizim Lisede Kopya Cekenden 20-30 Puan Düşülüyor :D

PS ; Kaldırdılar Başlıgını Gorunce Bıranda Kendı Ustume Alınıp Sevındım :P

3. XER0

XER0   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci
    Kopya çekmek 4 ever 8)

4. F10diP|

F10diP| Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Koordinatör
    kopyasız kıymeti olmuor :D heyecanı yok diebilirim

5. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    işte budur olay süper süper lisede ilk senenin ilk döneminde 3 zayıfım vardı hatta biri matematik'ti ilk dönem 0 almıştım ikinci dönem çok çalışıp 2'yapmama rağmen başarısız sayılmıştım o dersten ve sınıf tekrarı yapmıştım eğer bu kanun o dönemde çıksaydı şuanda ÖSS'ye hazırlanıyor olacaktım :P

6. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    Herkes Kopya Cekıyor Yahu Herkese 0 Veremezler Ya :D

7. F10diP|

F10diP| Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Koordinatör
    ben kopya çekeni sevmem çalışıyorum kopya çeken adam benden yüksek alıyor.. ama benden yüksek almassa acayıp bir haz duyuyorum :roll:

8. SnowFlake

SnowFlake Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Şimdilik lise talebesi :)
    Tüm niyetlerin, bedenleri varmışçasına görülebildi
    aslında verirler de, verirlerse benim sınıf tekrarı yaptığım sene gibi olur xD 450 civarı lise 1 öğrencisinden 215 sınıf tekrarı :D geçen sene 3 yazıfı olan sorumlu geçti benim zamanımda olsaydı şimdi 3. sınıfta olacaktım :?

9. ciko1984

ciko1984 Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elek. Elek. Miyendisi
    Ne kadar gereksiz sistem, arkadaşım liselere giriyor matematik öğretmeni zaten öğrenciler zor sınıfta kalıyor birde böyle olursa... lise bir olup okumayı tam bilemeyen oluyor :(

10. carwen

carwen Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    0 almak gerçekten çok kötü, bazen 1 aldım diye dua bile ediyorum. ^^
    Kopyaya gelirsek artık ben onu yapmadan duramam, notu fazla almak bi kenara, acayip action yaşatıyor. XD

11. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :beer:
    olayı birde bizim açımızdan bakmayı dene(0'cı öğrenciler)
    örn:ben sene başından beri bütün sınavlarımdan yüksek aldım çalışıp taki mat. sınavına kadar o sınav'dan 100 üzerinden 02 alınca ne moral kaldı ne birşey çalışma arzum dahi kalmadı en sevdiğim derslerden dahi az kalsın zayıf alıyordum yani ''0'' öğrencinin motivasyon'unu yerle bir eden bir sistem kaldırılması iyi olmuş :coffee: