1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Sezgin: Krizleri iyi yönettik

1. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Sezgin: Krizleri iyi yönettik
    Galatasaray Kulübü Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, sezon içinde Beşiktaş maçı öncesi Lincoln ve Hakan Şükür'ün kadro dışı bırakılması olayı ve Feldkamp'ın istifası krizlerini çok iyi yönettikleri söyledi.
    Galatasaray Televizyonu'na konuşan Adnan Sezgin, sezon içinde iki önemli krizi başarıyl atlattıklarını belirtti. Sezgin, ''Beşiktaş karşılaşması öncesi kadro dışı bırakılma olayı ve Feldkamp'ın istifası olayı çok önemliydi. İki olayda da kriz vardı. Ve bu kriz çok iyi yönetildi'' diye konuştu.
    Sezgin, sarı-kırmızılı ekip için, ''Liderler dalgalı denizde belli olur. Galatasaray onun için lider'' ifadelerini kullanırken, elde edilen şampiyonlukta bütün personelin payı olduğunu söyledi. Sezgin, ''Bu bir zincirdir. Bu zincirin en önemli halkası da özellikle son maçlarda aslan gibi mücadele eden futbolcu kardeşlerim. Onlar her tülü güzelliğe layık. Her türlü övgüyü hak ediyor. Onları yürekten kutluyorum. Alınlarından öpüyorum. Analarının ak sütü gibi helal bir şampiyonluk oldu'' dedi.

''GURUR DUYMAK LAZIM''

Galatasaray'ın yabancı oyuncusuz oynamasıyla ilgili yapılan eleştirileri hatırlatan Sezgin, Türk oyuncularla ligi şampiyon bitirmelerinin gurur duyulacak bir durum olduğunu kaydetti.
    8 futbolcularının A, 3 oyuncularının da Ümit milli takımda forma giydiğini anlatan Sezgin, ''Galatasaray yabancısız oynuyor diyorlar. 11 Türk ile ligi bitirdi. Bundan gurur duymak lazım'' dedi.

''SAKATLIKTAN ÇOK ÇEKTİK''

Sezgin, sezon boyunca sakatlıklardan çok çektiklerini belirtti. Ankaragücü'nü deplasmanda 4-0 yendikleri maçı örnek gösteren Sezgin, ''Sakatlıktan çok çektik. Ankaragücü maçını unutamam. O maça 11 oyuncumuzu İstanbul'da bırakarak gitmiştik. PAF takımdan iki oyuncu almıştık. O gün 4-0 galip geldik. O gün çok kritik maçtı. Hedeften bile uzaklaşabilirdik. Ama o gün oyuncularımız ayrı bir mesaj verdi. Her türlü koşulda bile bu takımın bir yere gideceğini dünya aleme gösterdiler. O yüzden olumsuzluğun boyutu ne olursa olsun ben hiçbir zaman olumsuz düşünmedim, umutsuzluğa kapılmadım'' diye konuştu.

''ŞARTLARDA ANLAŞMA OLURSA''

Ligin ikinci yarısında Emre Güngör'ün performansından dolayı fazla şans bulamayan Song ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Sezgin, ''Song ile bir görüşme yaptık. Galatasaray kriterleri belli, ekonomik şartları belli. Bu şartlarda anlaşma olursa, 1 yıl daha Galatasaray'da kalacak'' yanıtını verdi.