Öncelikle Selamın Aleykum Arkadaşlar sitenize yeniyim fakat sizlere bişey danışmak istiyorum yaşım 15 -- 3 senedir sağlam 1 private server kurmak için çabalıyorum fakat 1 tane bile ne kurdum ne dosya bulabildim ya neolur bileniniz varsa Lütfen bana ulaşa bilirmi bana mesaj atabilirmi ? :!!&%&! cicioe2

birileri benim bu konuya atlamamı bekliyor ama bu sefer yapmıcam :mrgreen:

not: bu mesaja reply çekme sakın

jumama9 demiş ki:
Öncelikle Selamın Aleykum Arkadaşlar sitenize yeniyim fakat sizlere bişey danışmak istiyorum yaşım 15 -- 3 senedir sağlam 1 private server kurmak için çabalıyorum fakat 1 tane bile ne kurdum ne dosya bulabildim ya neolur bileniniz varsa Lütfen bana ulaşa bilirmi bana mesaj atabilirmi ? :!!&%&! cicioe2
Herşeyden önce herkesin aynı dosyaları kullandığını söylemek istiyorum.
Onlarca server olduğu için bu işi gerçekten sağlamca yapan insanlar kendi çabaları sonucu oluşturdukları dosyaları paylaşmazlar.
Onlarca server olması demek onlarcasının yayına devam etmesi demek değil, sorunlu dosyalarla kurulan serverların çoğu pastadan yeteri payı alamadıkları için ardı ardına kapanıyor. Olan o servera emek veren oyunculara oluyor. Sonra başka server başka macera bu bu şekilde devam edip gidiyor. İlk zamanlarda açılan serverları insanlar daha çok seviyordu çünkü canla başla çalışıp birşey eklemeye yenilik getirmeye çalışıyorlardı. En azından işten anlıyor bir şeyler yapmaya çalışıyorlardı.
Son günlerde internette paylaşılan o kadar çok veritabanı ve o kadar çok düzeltme var ki hiçbirinin anlamı kalmadı. 200Lira para bulan herkes basitce server acabilmeye başladı. Peki devamı geliyor mu? Yeni özellikler? Güncellemeler? Tabiki hayır... Bu yüzden belli bir zaman sonra kapanmaktan başka çaresi kalmıyor...
Kendimi örnek vermek istemezdim ancak; bir MCP, Veritabanı ve Networking Uzmanı olarak kendi serverıma sahibim... Sadece serverımın sitesine geliştirmekle 1aydır çabalıyorum... Kronos serverımı açarken Kronosun DB sini oluşturmakla tamı tamına 2ay uğraşmıştım... Olay sadece işi bilmek veya paraya sahip olmak değil... Bunun devamını da getirmek gerekiyor...
Benim sana ve server açmayı düşünen diğer insanlara nacizhane tavsiyem, işi eğer gerçekten bilmiyorsanız (veritabanını anlamak bakım yapmak vb şeyler yada ne bileyim en basitinde SQL de SP oluşturmayı bile bilmiyorsanız) bu işten uzak durmanız... Neden mi? İşin sonunda o veya bu şekilde bir tarafta hayal kırıklığı oluşacak...

:!!&%&!

@TanerUNER
Sen hangi tarafından anlıyorsun hacım bu işin :think: gelsene özele :!!&%&!

mesajlarımı takip eden anlar kardeşim işin hangi tarafından anladığımı ^^

12 yaşından beri çabalayıp da hiç bir kurulum dosya bulamamana şaşırmadım :P Umarım bir gün hayallerini süsleyen 180cap free silk server'a sahip olursun

Phantoso demiş ki:
12 yaşından beri çabalayıp da hiç bir kurulum dosya bulamamana şaşırmadım :P Umarım bir gün hayallerini süsleyen 180cap free silk server'a sahip olursun
Hacım biraz ağır olmuş gibi :wink1:

Yukarı Alt