NiGHTMaRe

Aileden
- Resim Silinmiş.

Evet arkadaşlar, ülkemizde hangi kahvenin önünden geçseniz illaki bir masada ülke kurtarılır, birileri asılır kesilir, birileri kahraman ilan edilir. Nasılsa o kişilerin dedikleri laftan ibarettir, bu yüzden hiç birinin yapacaklarını ilan ettikleri şeyin sonrasını düşünmek gibi dertleri yoktur.

Sitemizde interaktif bir muhabbet ortamını her zaman öngören EXL ailesi olarak biz de böyle bir konu açıyoruz ve sizin görüşlerinizi öğrenmek istiyoruz.

"EXTRALOOB" SEN OLSAN NE YAPARDIN?

Etkinliğimiz 7 gün sürecektir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
İşsizlik sorununu halletmeye çalışırdım heralde :think:

pc:Eğitim ve sağlık açısındanda girişimlerim olurdu :roll:

Tüm içkiler öğrencilere yarı fiyatına yapardım :beer: eğitime tam destek :mrgreen:

Demokrasinin uygulanabilmesi halkın refah seviyesinin artmasına o da dolaylı olarak ekonomik kalkınmaya dayanmaktadır. Bu nedenle aklıma gelen ilk olaylar ekonomik oluyor.
Organik tarımın önem kazandığı bu günlerde tarım ülkesi olan türkiyemizde çiftçinin hak ettiğini alamaması yılların olayıdır. Her köye kendi adıyla bir ticari firmaymışçasına yetkiler verip üretimlerini komik fiyatlardan değil de( Bkz. 76 kilo şeftali getirip 7 tl alan çiftçi) biraz daha mantıklı fiyatlarla lojistik açıdan daha uygun pazarlarda satılması için şehir pazarlarının devamlılığı sağlar ve paketleme-stoklama olanaklarının artırılmasını sağlardım.
Gel gelelim günümüzde tarım başlıca besin kaynağımız olsa da asıl para silah-enerji-teknoloji sanayiisinde dönmektedir.
Açılacak nükleer santrale destek verirdim(Ama şuan biz nükleer santralin olduğu bölgeyi ruslara sattı bir süre onların karından yararlanıcaz ondan sonra tamamen rusların olucak santral) Ama yüzlerce atom mühendisi işsizken başka bir ülkeye böyle bir ihaleyi vermezdim, hemde hiç pahasına.
Teknolojik anlamda da ülkemiz çin-tayvan malı fason şirketlerin mallarının istilasında, teknolojik anlamda geri bir dönemdeyiz. Bu sebeple yerli firmalara teşvik vererek onlarca elektrik elektronik mühendisine iş imkanı sağlamakla kalmaz dünya pazarında da yer edinmemizi sağlardım

Takımı
Galatasaray
Öncelikle İNSAN haklarını öz kılardım çoğu insanımızın hakları yeniyor Amerikan yalakalığının aksine yerli malına önem ve destek verirdim tıpkı rusya ve çin gibi bir ticaret üretim ülkesi yapmaya çalışırdım güzel ülkemi (bu sayede işsizlere yeni iş olanakları sağlanabilir),Diğer Türk devletleri ile ticari askeri ve toplumsal olarak birleşme sağlardım (birlikten güç doğar) Komşular ile mesafeli olarak temaslara devam edilirdir stratejik tavır çerçevesinde Son olarak Terörizm terör kaynaklarının yerleri zaten belirlenmiş durumda şuanki tek eksik askerin sınırlı yetkileridir direk Sınırdışı hârekat terör kamplarının yok edilmesi ardından ise Yurtiçindeki faaliyetlerinin kesilmesi ile terörizm şimdiki durumundan çok daha pasif hale getirilebilirdi.Bunları ben akıl edebiliyorsam Tayyip nerede?

* Özelleştirmeleri durdururdum..( yolumuzu köprümüzü herşeyimizi sattılar ve satıyolarda..)

*Değerli madenleri kullanırdım. yabancıya satmadan kendim işletirdim..

*Atatürk'ün yaptığı gibi Devletçilik politikasını uygulardım..

Sonuç olarak ne işsizlik kalırdı ne mutsuzluk =)

HollyToBack demiş ki:
* Özelleştirmeleri durdururdum..( yolumuzu köprümüzü herşeyimizi sattılar ve satıyolarda..)

*Değerli madenleri kullanırdım. yabancıya satmadan kendim işletirdim..

*Atatürk'ün yaptığı gibi Devletçilik politikasını uygulardım..

Sonuç olarak ne işsizlik kalırdı ne mutsuzluk =)
uluslararası protokollerle madenlerimizin çıkarım hakkını elimizden aldılar, ondan dolayı madenlerimizi yani kıymetli madenlerimizi kullanamıyoruz

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Başbakan olsam ne yapardım ?

hümmmm güzel soru devlet işlerini hiç düşünmedim ama direk anayasayı değiştirirdim TSK'yı en tepeye taşırdım onlarla beraber yeni bir yapılanmaya giderdim 8)

AB üyelik sürecini sonlandırırdım

doğu ülkelerle siyasi bağlar kurardum

TSK ya harcanan mütceyi 5 katına çıkarırdım vergileri 5 sene itibariyle %20 arttırırdım

herkeze bedava bahçe dağıtırdım osmanlı daki gibi oraya bakmalarına karşın ayda belirli bir para öderdim yetişen meyveleri devletin bankasına koyardım sonrada onlar bedava dağıtırdım

bilemiyorum demokrasi yeterince iyi değil bence, çünkü herkes bilinçli değil yani misal köydeki dedemin de referandumda 1 oy hakkı var ama o referandumu'Tayyip hükümeti düşsün mü kalsın mı' oylaması olduğunu zannediyor.
Gel gelelim oligarşik bi düzen olursa da yani bilenler tarafından yönetilirsek kapital dünyada para ile maalesef bir çok şey satın alınabiliyor yapısı gereği aç gözlü olan insan da satın alınabilir.
Askere verildiğinde de emretmeyi alışkanlık edinenler başımıza geldiğinden korku ülkesi oluruz.

Tek bildiğim demokrasi yeterli gel gelelim ülkemizde Temsili Demokrasi şekli uygulanıyor.

Belkide en iyisi KUT inancıyla yönetilen göktürklerdeydi, ama inançlar ne kadar değerli kandırmaca ortamında

Yukarı Alt