Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
2008-07-14_semih446.jpg

Fenerbahçemizin MTK ile yaptığı karşılaşmada 4 gol atarak takımımızın galibiyetinde büyük paya sahip olan Semih Şentürk aynı zamanda tarihe geçti. Oyuncumuz attığı 4 golle Fenerbahçemizin ve Türk Futbolu'nda 'Avrupa Kupası tarihinde bir maçta en çok gol atan futbolcusu' oldu.

Semih, maç sonrasında bu başarının gurur verici ama önemli olan takımın başarısı olduğunu söyledi. Oyuncumuz "Şu anki sistemde biraz gerideyim. Top bizdeyken Güiza'ya yardım ediyorum. Bunu da ilk yarıda başarıyla yaptığımı düşünüyorum. Güiza ikinci yarıda çıkınca ileriye çıktım ve bulduğum pozisyonları iyi değerlendirerek golleri attım. Açıkça söylemek gerekirse MTK bizim ayarımızda bir takım değildi. Partizan'ı da eleyip Şampiyonlar Ligi'ne kalmak istiyoruz.
Takıma katıldığından beri hocamız benimle çok ilgilendi ve toplantılar yaptı. Yeni bölgemde iyi oynayacağımı ve bende bu yeteneğin olduğunu söyledi. Burada beni deneyeceğini söyledi ve burada da şuan iyi oynadığımı, hocamızın verdiği taktiği yerine getirdiğimi düşünüyorum. Takım olarak da hocamızın sistemi ve çabuk pas oynama isteğini yerine getiriyoruz. Umuyorum ilerleyen zamanlarda daha da iyi duruma geleceğiz.
"Nöbetçi veya başka şeyler dendi ama buna aldırmadım. Hiç küsmedim. Bu benim kendi özelliğim diye düşünüyorum. Sonradan oyuna girsem de yeni başlıyormuş gibi hırsla oyuna girdim. Eleştirilere kulak asmadım. Tabii ki kötü olduğumda eleştirilmek isterim ama iyi olduğumda da övgü almak gerekir. Milli takımda da aynı şeyi yaptım ve goller attım. Görevimi yerine getirdiğimi düşünüyorum ve bu nedenle de mutluyum. Hocamız tüm spekülasyonlara rağmen beni oynatıyor. Ben de Onun verdiği taktiği yerine getirdiğimi düşünüyorum. Umuyorum bundan sonra daha da başarılı olacağım" dedi.
"Artık Türkiye'nin golcüsü oldun Bu sende baskı yaratıyor mu?" şeklindeki sorusuna da yanıt veren Semih Şentürk, "Bu bende baskı yaratmıyor. Tabii takımda herkes oynamak ve ilk 11'de olmak ister. Ben de kendimi buna göre ayarlıyorum ve idmanlarda bunun için çalışıyorum. Bu çıkışımın da devam etmesini istiyorum. Allah sakatlık veya bela vermezse daha çok maçlarda Fenerbahçe için goller atmak istiyorum" diye konuştu.

Bir çok ünlü ve pahalı golcü transferler arasında olmanın kendisinde bir rahatsızlık yaratıp yaratmadığı sorusu hakkında da yorumda bulunan Semih, "Ben 9 yıldır Fenerbahçe'deyim ve bir rahatsızlık hissetmiyorum. Çok yıldız forvetler geldi ve ben onlardan da bir şeyler de öğrendim, öğrenmeye de devam edeceğim. Daha çok oynama şansı buldukça, kendimi daha da geliştirerek, daha iyi olacağımı düşünüyorum" ded

Yukarı Alt