1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Semenya çift cinsiyetli çıktı

1. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Semenya çift cinsiyetli çıktı
    Güney Afrikalı Caster Semenya'nın cinsiyet testinin sonuçları, basına sızmaya devam ediyor. Bayanlar 800 metre dünya şampiyonu çift cinsiyetli.

Berlin'de düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası'nda bayanlar 800 metrede altın madalya kazanan Güney Afrikalı Caster Semenya'nın durumu netleşiyor. Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından yapılan cinsiyet testinin sonuçları medyaya sızdı. Bilgilere göre Semenya, ya inter gender (erkeklik ya da dişiliğin net olmadığı bir durum) ya da çift cinsiyetli.
    Olayı ortaya çıkaran İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin haberine göre, IAAF, cinsiyet testinin sonucunu aldı ama Semenya ile konuşmadan önce bunu bir daha incelemeden geçirecek. Daha önce de Avustralya gazeteleri, raporda Semenya'nın çift cinsiyetli olduğuna dair haberler yayınlamış ve Güney Afrika Meclisi'ni kızdırmıştı.
    IAAF sözcüsü Nick Davies ise, "Bu tip haberleri dikkatle değerlendirmek gerekir. Çünkü bunların hiçbiri IAAF'in resmi açıklaması değil" diye konuştu. IAAF yetkilileri ayrıca Monaco'da 20-21 Kasım tarihlerinde yapılacak konsey toplatısına kadar bu konuda resmi bir açıklama yapılmayacağını açıkladı.
    Uzmanlar, sonuçların 3 anlama gelebileceğini belirtiyor:
    1-Bu durum Semenya'ya avantaj sağlamıyor.
    2-Bu durum ona avantaj sağlıyor ve tedavi imkanı yok.
    3-Bu durum ona avantaj sağlıyor ama tedaviyle iyileşebilir.​

2. Minotoche

Minotoche Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    38
  3. TwiLighT

TwiLighT Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bunu hatun diye yarışmaya alanlar neye göre almışlar acaba ben onu merak ediyorum. afedersiniz ama ben kadına benzer bir yanını göremiyorum bu kişinin.

4. FruitFly

FruitFly Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Erkeklik hormonu hocasının isteği üzerine enjekte edilmiş olabilir bence çok önceden planlanmış bir olay mesela küçükken yapılmış bir olay :think:

5. FruitFly

FruitFly Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    +1