1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Şehir Efsaneleri

1. gncosmnli

gncosmnli Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    yakında director olacak inşallah
    Evet çevrenizde anlatıla anlatıla efsane halini almış ilginç olaylar Van gölü canavarı, ufo, yatır, değişik yaratıklar vs. bu tarz hikayeleri bu topic altında paylaşalım.

Ben başlayım; Lisedeyken hocamız, Yozgat'ın Boğazlıyan İlçesinde bulunan Cavlak isimli termal su kaynağında dev bir yılanın yaşadığını ve çeşitli dönemlerde dışarı çıktığını anlatmıştı. Hocamızın efsanesi yılan minare kadarmış ve birçok insanın ölümüne yol açarmış, biz sınıfcak fake olduğunu düşünerek hocanın uydurması olduğunu düşünmüştük. Ama daha sonra birkaç kişiden daha duyunca bunun bir şehir efsanesi olabileceğini düşündüm.

sTReeT'den
    Bizim Burdaki Çekmece Gölünün Altında Bir Şehir Oldugu Soylenır...Efsaneye Gore Sehre Gelen Bır Yabancı Ev Ev Dolasıp Bır Bardak Su Istedı Kımse Vermedı Ve Sadece Son Ugradıgı Ev Verdi...O Son Ugradıgı Evdekı Kadınada "Yakında Burayı Su Basıcak Kac Canını Kurtar" Der Kadının Kacmasıyla Sehrı Su Basar ...

ARKO'dan
    Bizim burda ağlayan kaya vardır efsaneye göre savaşta oğlunu kaybeden kadın ağlamaktan taş olmuştur

2. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    Bizim Burdaki Çekmece Gölünün Altında Bir Şehir Oldugu Soylenır...Efsaneye Gore Sehre Gelen Bır Yabancı Ev Ev Dolasıp Bır Bardak Su Istedı Kımse Vermedı Ve Sadece Son Ugradıgı Ev Verdi...O Son Ugradıgı Evdekı Kadınada "Yakında Burayı Su Basıcak Kac Canını Kurtar" Der Kadının Kacmasıyla Sehrı Su Basar ...

3. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bizim burda ağlayan kaya vardır efsaneye göre savaşta oğlunu kaybeden kadın ağlamaktan taş olmuştur :popcorn:

4. belgther

belgther Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bildigim, o tek oglunu degil, 12 oglunu kaybediyor, nedeni de söyle: zamaninda o kadinin 12 oglu varmis ve de övünürmüs yunan tanrilarinin karsisinda bakin benim 12 oglum var sizin ise sadece iki diye... sonra zeusun tepesi atmis haliyle, artemis ve apollon bunlari bir güzel öldürmüs savasta... kadina haber gelince de aglamaktan tas olmus... ama sen daha iyi biliyorsundur elbette, cünkü ben sizin orada yasamiyorum :D

5. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok ne biliyim önceden anlatmışlardı unuttum senin dediğin gibiydi sanırım biraz uydurdum ben :D