CHaKaLL

Öğretiyorum
Emre67380 demiş ki:
Ozaman yeni update de var virüs bunu anlamayacak ne var :P
hmm hocam bak ben bunu anlamamışım k.bakma :lol: hocam dalgamı geçiyorsun Allah aşkına ya.Ben bilgisi olan kişiler yardım etsin dedim.Trojen.Win32.Agent2.cnrs ben sadece bu virüs'ün zaralı olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

Emre67380 demiş ki:
Ozaman yeni update de var virüs bunu anlamayacak ne var :P
arkadaşım benim sbot yeni update değil salı günü indirdim bugun kaspersky güncelleme
yaptıktan sonra sbot exe. yi trojan olarak görüyor kesinliklede müdahale edemiyorum
ama bir kaç değişiklik yaptıktan sonra çalıştırmayı başardım
sistem saatini geri almak işe yaradı
sistem saatini geri aldıktan sonra kaspersky istisnai programlara sbot exe. yi ekle sonra sistem saatini gerial benim sorunum bu şekilde çözüldü inş. seninkide çözülür

Bende anlatamıyorum sanırım arkadaşım.Trojen Trojendir.Her virüs zararsız olabilir ama trojen her zaman bilgieri gönderen programdır...

SBot'u bazı antivir ' ler virüs algılıyor merak etme önemli birşey değil.

CHaKaLL

Öğretiyorum
Emre67380 demiş ki:
Bende anlatamıyorum sanırım arkadaşım.Trojen Trojendir.Her virüs zararsız olabilir ama trojen her zaman bilgieri gönderen programdır...
Salı günü update ettiğim sbot neden bu gün trojen uyarısı verdi.
Neyse yardım etmeye çalıştığın için yinede teşekkür ederim ama ben cevabını buldum sanırım.Muhtemelen sbot 1.59.exe dosyasının yapımında kullanılan bir virüsü kaspersky antivirüs programım bu günkü güncellemesinden sonra trojen olarak gördü.%90 bir ihtimal ilede zararsız bir trojen.Trojen sadece bilgi çalmada kullanılmıyor yanlış bir bilgiye sahipsin arkadaşım.Ben bilgim yok derken bilgisayardan yada programlardan hiç anlamıyor değilim.Yine de teşekkür ederim zahmet edip yazdın o kadar yardımcı olmaya çalıştın.ama sorunun çözümünü saint arkadaşım bulmuş.Teşekkürler...

Emre67380 demiş ki:
arkadaşım seni gayet iyi anladım ben sadece şunu söylemek istiyorum
sbot çalışmak için bir servere bağlanıyor ve bu bağlantıyı kaspersky trojan olarak görüyor olamazmı
eger diyorsan ki olmaz ozaman sbotun içinde Trojen.Win32.Agent2.cnrs trojanı var kimse kullanmasın burdan da duyuralım

CHaKaLL

Öğretiyorum
sanita demiş ki:
Emre67380 demiş ki:
arkadaşım seni gayet iyi anladım ben sadece şunu söylemek istiyorum
sbot çalışmak için bir servere bağlanıyor ve bu bağlantıyı kaspersky trojan olarak görüyor olamazmı
eger diyorsan ki olmaz ozaman sbotun içinde Trojen.Win32.Agent2.cnrs trojanı var kimse kullanmasın burdan da duyuralım
:thumbsup:

CHaKaLL

Öğretiyorum
Bilgisayarında Kaspersky Antivirüs 2010 Lisanlı antivirüs programı olan arkadaşlar paniğe kapılmasınlar.Sanita arkadaşımın dediği gibi zarasız bir yazılımdır.Kaspersky 2010 çözümü ise pause protection yapıp s bot download edip kaspersky a tanıtmak.Ama yakında bütün antivirüs programları anyı uyarıyı vermeye başlarlar ise bilin ki sbot hepimize trojan salıyor :D

Hmm Onu bilemiyorum.Ama eski versiyonlardakinde virüs zararsızdı onu biliyorum.Ben yeni sbot u indirmediğim için arkadaşın dediği gibiyse virüs var diyorum.Eski versiyonlarda yoktu çünkü trojen bunda var olabilir diyorum bende... Dediğim gibi virüs totalda taratıp sonuçları gönderin ben birdaha bakıyım.

CHaKaLL

Öğretiyorum
Emre67380 demiş ki:
Hmm Onu bilemiyorum.Ama eski versiyonlardakinde virüs zararsızdı onu biliyorum.Ben yeni sbot u indirmediğim için arkadaşın dediği gibiyse virüs var diyorum.Eski versiyonlarda yoktu çünkü trojen bunda var olabilir diyorum bende... Dediğim gibi virüs totalda taratıp sonuçları gönderin ben birdaha bakıyım.
Yok arkadaşım sbot ile alakalı olan bir durum değil.virüs totalde temiz çıkıyor.sadece kaspersky virüs olarak algılıyor.sebebi ise kaspersky ın sabah yapılan güncellemesi

CHaKaLL demiş ki:
Emre67380 demiş ki:
Yok arkadaşım sbot ile alakalı olan bir durum değil.virüs totalde temiz çıkıyor.sadece kaspersky virüs olarak algılıyor.sebebi ise kaspersky ın sabah yapılan güncellemesi
:think: Garip.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
sbot'ta virus olmaz olmayacaktırda o bulunan ise paket dosyalardır kaspersky'da sıkı bir program olduğu için hemen görmüş sorun değil oyuna devam.

sbot in kaspersky out :P

Benim kendi görüşüm bunu paylaşiyim soru işareti kalmasın aklınızda

arkadaşlar son zamanlarda FUD diye tabir edilen trojen,keylogger,stealer,virüs trevleri çogalmaya başladı bu işlerde herkes gelişiyor çünkü FUD olayı çok kolay oldu hiç kimse dosyaları korumak amaçlı protection atmıyor...Gelelim Sbotdaki olaya sbotu yazan adamlar koruma amaçlı crypter den geçiriyorlar codlara ulaşılmasın degişiklik yapılmasın diye virüs total ile taratıldıgında ilk gün nedense crypter bulunuyor 1 ay sonra dosyayı tarattıgınızda ise içindeki virüsler artıyor... garip degilmi nedeni ise antivirüslerin virüstotaldan gelen MD5 hashları var PE hashlarını analiz etmesi... Olan olay şu Taraması Temiz Olarak Gözüken exe de bile virüs olma olasılıgı yüksektir o yüzden son zamanlarda çogu kişinin charı hackleniyor msn si gidiyor bu konuda virüs programlarının duyarlı olmaları gerekirken izliyorlar garip... ASIL işin aslı şu Sbotu yapan adamlar sonuçta bu işten para kazanıyor okan abinin de dedigi gibi packet programlar bunlar kasperde herşeyini taradıgı için virüs buluyor... Güvenle kullanılabilir... Soyulmamak için sroyu ayrı bilgisayarda normal işlemlerinizi ayrı bilgisayarda yapmanızı tavsiye ediyorum...

NOT: sroyu bırakın hayatınıza bakın boş işler bunlar eğlenmek için birebir ancak joymax botları bitirmedikçe buda bir kabus :)

CHaKaLL

Öğretiyorum
extraloob demiş ki:
sbot'ta virus olmaz olmayacaktırda o bulunan ise paket dosyalardır kaspersky'da sıkı bir program olduğu için hemen görmüş sorun değil oyuna devam.

sbot in kaspersky out :P
Teşekkür ederim okan abi.Beklediğim cevap buydu.Ama problemim çözülmedi o yüzden kaspersky'ı devre dışı bıraktım.Sbot yeni versiyon gelene kadar kav 2010 out :headbang: ^^

neyin tartışmasını yapıyorsunuz ki zaten. Sbot id pw ni girince zaten auto bağlanıyorsun adamların sw sine. Senin id pw ni zaten biliyorlar onlar. Trojen virüs vs şeyler yapmalarına gerek yok senin bilgilerini bilmesi için :lol:. Ayrıca sbot mod larından birisi gerekli açıklamayı yapmıştır bu konuyla ilgili^^ sbot forumunu incelesen bulabilirdin.

Yukarı Alt