SBot, SM gibi isro yu crackleyen bir bot değil. tamamen kendi alt yapısını oluşturmuş. siteye üye olduktan sonra ödeme yaptığınız gibi hesabınız aktifleşiyor.(en azından bende sorun çıkmadı.) siz problem yaşarsanız bot usernamenizi ve paypay payment id nizi admin e bildirin 5-10dk da aktifleşiyor.

ss ile uğraşacak vaktim yok eğer benden önce ss ekleyen olmazsa akşam ss olayını hallederim. şu an iş yerindeyim de :wink1:

üstteki menüden
Setting -> Chose Silkroad Directory menüsünden silkroadın kurulu olduğu dizini seçin.

Login Sekmesi:

UserName : Siteye üye olurken kaydettiğiniz bot usernameyi girin.
Password : Siteye üye olurken kaydettiğiniz forum şifresi.
Login Butonu : id/pw alanını doldurduktan sonra bu butona basın.
Save login and automatically connect on startup. : bunu işaretlerseniz program açıldığında otomatik olarak sunucuya bağlanacaktır.

Start client! yukardaki işlemleri yaptıysanız start client diyerek oyunu açın. oyuna tamamen girince(id/pw girip imagecode yazıp charı seçtikten sonra) bot kullanıma kısmen hazır demektir. benim yaşadığım bir sorunu aktarayım hemen. isrobot clienti ile açmadı. orjinal client ile sorunsuz çalıştı. game guard calıştı ama sorun çıkarmadı.

Kill client/ Go Clientless bu buton açık olan clienti kapatır ve clientsiz olarak botun çalışmasını sürdürür. dikkat edilmesi gereken şey ise. yeniden clienti açmak için botu kapatmak gerekiyor.

Login Help
Enable starting of multiple clients birden fazla client açacaksanız bunu işaretleyin.
botları açmadan önce ilk yapmanız gereken bu. bu kutuyu işaretleyip programı yeniden başlatın.
Automatic reconnect if server full: sunucu doluysa yeniden bağlanmanızı sağlar. ihtiyaç duyarsanız işaretleyin. bende pre. olduğu için işaretlemedim :D

Multi client özelliği, her bot açacağınız char için bir klasör açın. ve hepsine bot dosyalarını eksiksiz atın.

Setting Sekmesi:
Bu sekmede botun townda neler alacağını belirliyorsunuz. Ayrıca Auto pot seçeneği kasma alanına giderken ata binip binmeyeceğinizi/ata pot basıp basmayacağınızı toplama seçeneklerini berserker modu ayarlarını seçebiliyorsunuz.

burda önemli olan bir kaç özellik var. townda gass walk serisi açmak istiyorsanız(townda hız skillerini kullanmak) use speed buff in town u işaretleyin

Pick setting de Pick goldu işaretlemezseniz ne siz nede pet gold toplamıyor.
SaveToStorage tahmin edeceğiniz üzere toplanan itemlerin storageye konması için.
Pet via Pick ise toplama işini pete yaptırmak için kullanılıyor.
Pick yourself ise sadece size düşen itemlerin toplanması için kullanılıyor.(ben işaretlemedim ama siz işaretleyebilirsiniz :D)

Skill Sekmesi

burda kullanacağınız bufflar vede skiller seçiliyor.
buff açma hızı güzel. buff bittiği gibi açabiliyor. ama first/backup skill gibi isrodan alışık olduğumuz seçenekler yok. liste sırasına göre takılıyor SBot.

burda pek karışık bişi yok zaten bir bot kullanıcısıysanız burayı çok basit bir şekilde aşarsınız.

(akşam geniş açıklamalı bir şekilde başlığı güncellerim)

Items Sekmesi
burası filtre bölümü. arama seçeneği yok.

itemin üstüne sağ tıkladığınızda bir menü açılıyor.

Pickup
düşen itemi karakter alır. Don't pickup ise almamasını sağlar

Pickup(Pet) düşen itemi pet alır. Don't pickup(Pet) ise almamasını sağlar

Sell/Don't Sell Sat/Satma
Store/Don't Store Storageye koy/Koyma

24384 Santa gift Box bu şu anki eventin item id ve adı bunu toplattırın yada toplattırmayın seçim size kalmış.

Training Place Sekmesi
burda karakterin nerde kasacağını seçiyorsunuz. script seçersiniz yada koordinat a göre isro gibi gitmesini sağlayabilirsiniz. scriptler pek fazla değil. özel bölgelerde kasıyorsanız ya siz script hazırlayın yada koordinatı yazın o kendisi gitsin.

Training method ne şekilde kasma alanına gideceğinizi belirliyorsunuz. script i seçerseniz alttarafta script seçin(Choose Script)

Extra Sekmesi
burda botun size sunduğu extra özellikler var.

Show players under stealth or invisible mode: bu seçenek gizlenmiş eu charların görünmesini sağlıyor. kesinlikle işaretşeyin :twisted:
Infinite Zoom : Zoom hack

Auto alchemy ise sizin yerinize alchemy yapmasını sağlamakta yani iteme + basmakta. + kaç istediğinizi yazın, itemi inventorynin 1. slotuna yerleştirin elixir ve powderler inventorynizde olsun kendisi sizin seçtiğiniz + ya ulaşana kadar devam edecektir :D

Auto stat point Distrubution
Distrubute to Str/Int lv atladığınızda bot sizin yerinize str/int verebiliyor.

Auto unique selection uique keseceksiniz ama spawnlardan uniqueyi seçemiyorsunuz. işaretleyin bot sizin yerinize uniqueyi seçsin :D

Auto Accept resurrection request.

bu tam plv yapanlar için biçilmiş kaftan :D

Auto accept res request and stop botting : res teklifini kabul eder kasmaya bot kasmayı durdurur.
Auto accept res request and continue botting : res teklifini kabul eder kasmaya devam eder.
Apply list: ise yukarıdaki menüde List-> Res List ekranına eklediğiniz charlardan res teklifi kabul etmesi için.

Alarm Sekmesi

hangi uniqde ses çalmasını istiyorsanız sağındaki butondan bir wav dosyası seçin. uniq çıkınca o sesi çalsın!

extra teşekkür ederim. bu arada benden kaynaklı mı bilmiyorum training method da use current coordinate seçiliyken char townda kalıyo :) ama use script coordinate yi seçince kasmaya gidiyo sorunsuz :)

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
mantıklısı da use script coordinate olmalı gibime geliyor !

saol arkadaşım böle bi açıklama yaptıgın için ben scrripten anlamıyom vazla isro bot gibi istedigimiz yerde kasma secenegi kolay mı yapması

use current coordinate seçiliyken isrbot gibi kasma alanına gitmesi gerekiyo. ama ben gitmesini sağlayamadım.(koordinatları önceden girmiş olmanız lazım.) use script coordinate seçiliyse(sağdaki)
ve de scripti de seçtiyseniz sorunsuz gidiyo.

Yukarı Alt