SBOT Clientless Kullanan Banlanır mı ?

• Banlanır

Votes: 151 49,2%
  • Banlanmaz

Votes: 157 51,1%

• Total voters
    307
ben ilk hafta denemek için kullandım clientless modda 2 char ve bunlar 1 lvlden başladı kasmaya ama oyundayken check olmasına yani check e yakalanmalarına rağmen banlanmadı ..... diyelim bu şans .... ama daha önceden bi arkadaşımın kastığı char ilk hafta banlanmıstım hemde pre plus vardı charda + silk..... deneyip göreceğiz ... şuanda clientless olarak charları1 günden fazla bağlamıyorum yani 1 gün var 1 gün yok :D bakalım banlanan char olursa uyarırız ama clientless tehlikeli orası kesin :D

ustameen demiş ki:
Paralı Bot kullanan banlanmaz diye bir şehir efsanesi türemiş. arkadaşlar burda para harcanan şey silk ise banlanma riskiniz sıfıra yakın bir değerde olur. parayı başka şeye harcadıysanız(silkroad ile alakalı) banlanma riskiniz var.

for example:
1- poseidondaki charımı 1lv den 80lv ye kadar(90 gelmemişdi daha) farmı dahil olmak üzere crack bot ile kastım. şu anda char 90lv :D banlanmış da değil.
2- herada kastığım bir wizardım vardı(76da bıraktım) crack bot ile kasıldı aldığım silk sadece 100 idi oda sp ticket için :) oda hala oyunda.
3- SoftMod isrobot un crackidir. 3-5 özellik eklenmiş halidir. yani botun illegali oluyo kendileri ama softmod kullanıpda, ben silk aldım banlandım diyen kaç kişi var?

Soru: Bot yapımcıları ile Joymax arasında bir bağlantı varmıdır?
Cevap: Kesinlikle hayır. Eğlenceyi paraya çevirmekte bu kadar iyi olan bir firma botu itemmall üzerinden premium gibi silk ile satar kimseyede 5kuruş kazandırmazdı. joymax ile bot yapımcıları arasında ilişki kurulmasının en büyük nedeni, güncellemenin hemen ardından botun çıkması. bu noktada da atlanan ise şu: adamlar yeniden bot yazmıyorlar! varolan bir botu yeni cliente uyarlıyorlar.

yani her türlü bot vs. 3. parti uygulamalar ban sebebidir. burda banlanmanızı engelleyen nedir? herkesin bildiği üzere alınan silklerdir. birgün gold satan firmalar işi bırakır, silk almadan bot kullananlar da biterse joymax bu sefer silk alanları banlamaya başlıyacak. peki uygulama nasıl olur: en az silk alan ilk banlanan kişi olur.

hiç kimse müşterisini kaybetmek istemez. siz joymaxa para kazandırdığınız sürece banlanmayacağınız garanti gibi birşey.
Ben bu yorumu ayakta alkışlarım çok açıklayıcı olmuş :muck: :beer:

ben Sbot çıktı ertesi gün aldım. aldıgım günden beri clientless olarak 3 karakter kasmakdayım. 3 ü de sağ şuan 8)

CHaKaLL

Öğretiyorum
her illegal program ban sebebidir zaten.ama silk yüklediğimiz için nasıl banlanma riskimiz 0'a iniyorsa bence silk almak cilentless banlanma riskinide azaltacaktır.
Ps: Temennim bu yönde :mrgreen:

Biri Ağlıyarak Başlar Hayata Rahmetlen,Biri Veda E
joymax botu desteklemiyor gözüküyor ama galiba tbotu destekliyor.Hatta bence joymax tbot satışlarıyla ilgileniyor çünkü tbot crackler anında ban yiyor.1 yıl kadar tbot kullandım ban yemedim.3 ay kadar isrobot kullandım ban yemedim.Sonra tbot crack kullandım 3 gün ve ban yedim 84 level nuker charım gitti.Siz oyunda bize ks yapan bölümü dolduran asfdsgk,asfjrey,ytıker şeklinde ismi olan playerların hepsini goldbotmu zannediyorsunuz? Onların yarısı joymax tarafından oyunu doldurmak amaçlı sokulan botlar.İstiyorsanız sizde deneyin charınızı bota koyun üstüne 10 m bırakın herşeyi toplasın ama pot parasını bile kurtaramazsınız hele birde çıkan itemleri npc ye satıyorsanız.Bunun bir diğer kanıtıda ---Oyunda Roc da kasan 70-90 arası bir sürü bot var.Bu botlar bu levele kadar hiç silk almamış Neden Banlanmıyorlar.Üstelik kendi levellerinin 10 level altında kasıyorlar.Yani bu levele en az 1 yılda geliyorlar.1 Yıl joymax bu botların niye sadece yarisina yakınını banlıyorda diyelerini banlamıyor.Çünkü onlar kendi botları.Joymax bize no illegal destekliyicisi gibi gözüküyor ama değil.Bizi premium almaya zorluyor.Bölümleri genişletmiyor.Premium almasak bile exp ticket almamız için oyunu ks yapan botlarla dolduruyorki kasamıyalım diye Joymax bu ne yapçağı belli olmaz

@XxAcuNxX piyango sana urmuştur. ben 80lv ff nuker kastım crak tbot ile banlanmadı. bi ara crowded muhabbetine gold botları da premium almıştı: silver pre. biz baya bi garipsemiştik. ama amaç belli yeni sunuculara da direk dadanıyorlar. şimdi silver pre silk ile alınıyor.

pre satmak için gold botlarının hepsini banlamıyor tabiki. ama joymax oyuna bot sokmak zorunda değil. sanal olarak 500kişi oyundaymış gibi gösterir. siz oyuna giremezsiniz! hanginiz bir sunucudaki toplam oyuncu sayısını sayarak buldunuz. mümkün müdür? değildir.

boo

rank8
gene de 2500 kişi oynarken de 1000 kişi de doluymuş gibi sanal iş yapamazlar. bence de para botları biraz palavra.
clientless olayına gelirsek; isrobot 1 yıla yakın kullandım bişey olmadı sm kullanan milyonlarca arkadaşım vardı bişey olmadı. düzenli silk aldık, katkısı olduğuna inanıyorum ki geçen sene toplu bi ban olmuştu bu toplu banların öncüsüydü. orda banlananların çoğu tee o zamandan silk almayanlardı. isro bot kullanıp da silk almayan "bazı" insanları o zamandan banlamaya başlamışlardı. sro gittikçe ksroya dönmeye çalışıyor ki bence çok doğru bişey.
bizim rahatımıza geliyo, bota -clientlessa- bırak kassın ama ksrodaki tadı ne yazıkki ama alamıyoruz(alamıyorum). elle kasılması ayrı bişey. ha oynayacak vaktimiz var mı? yok. o yüzden bot var zaten ama yavaş yavaş banlamaları arttırıyorlar elinizi bottan yavaş yavaş çekmenizi tavsiye ederim. özellikle clientlesslar ilk hedef gibi şu aralar...

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
walla beni banlasınlar daha asla sro oynamam direk wow'a flyff'e falan geçerim.

extraloob demiş ki:
walla beni banlasınlar daha asla sro oynamam direk wow'a flyff'e falan geçerim.
90lvl ve her ay fazlasıyla silk alan kim ban yemişte sen yiyeceksin extra. rahat olmalısın. (:

Princess89 demiş ki:
gene de 2500 kişi oynarken de 1000 kişi de doluymuş gibi sanal iş yapamazlar. bence de para botları biraz palavra.
clientless olayına gelirsek; isrobot 1 yıla yakın kullandım bişey olmadı sm kullanan milyonlarca arkadaşım vardı bişey olmadı. düzenli silk aldık, katkısı olduğuna inanıyorum ki geçen sene toplu bi ban olmuştu bu toplu banların öncüsüydü. orda banlananların çoğu tee o zamandan silk almayanlardı. isro bot kullanıp da silk almayan "bazı" insanları o zamandan banlamaya başlamışlardı. sro gittikçe ksroya dönmeye çalışıyor ki bence çok doğru bişey.
bizim rahatımıza geliyo, bota -clientlessa- bırak kassın ama ksrodaki tadı ne yazıkki ama alamıyoruz(alamıyorum). elle kasılması ayrı bişey. ha oynayacak vaktimiz var mı? yok. o yüzden bot var zaten ama yavaş yavaş banlamaları arttırıyorlar elinizi bottan yavaş yavaş çekmenizi tavsiye ederim. özellikle clientlesslar ilk hedef gibi şu aralar...
sanal iş yapamamalarının önündeki engel nedir? oyun sunucusu ellerinde. basit bi arar ile bunu sağlayabilirler. sm kullanan kişilerin sayısı milyon tane değil ki sm kullanan milyon tane arkadaşın olsun. biraz sallamışsın :)

isro ksro gibi olamaz. olmayacakta! ipin ucunu kaçırdınız mı bir daha toparlayamazsınız. tepki alırsınız ve müşteri kaybedersiniz. isro başladığı noktaya dönmese de çok fazla geriler. firmayı iflas noktasına getirir ki bunu göze alamazlar. göz korkuturlar ondan ötesi olmaz. bot ile 90lv kasan bir kişi elle char kasmaz. 89dan 90a kasmak ortalama 2 hafta falan alır.

@extra bende aynı şekilde banlanırsam oyunu bırakırım herhalde :D

Apt

rank8
Siz bu oyunu 90 a kadar elle kasmayi deneyin bakalim nasil kasacaksiniz.Bence oyunun sistemi budur,exp rateler oyun yapımcılarınca çok düşük tutulmuştur,oyunda kasmak bukadar zorken bot kullanıcılarının banlanması diye birşey olamaz.Hatta piyasadaki botlardan birisinin joymax'a ait olduğunu düşünüyorum.Bir diğeri ise botlar olmadan serverlar dolmaz dolayısı ile premium alışındada düşüş olur ki serverlar hala Populate...Burada bunu tartişmamiz Joymax'in bizi banlamasini önlemeyiciktir fakat benim düşüncem Banlanmaz yönünde.

boo

rank8
ustameen demiş ki:
Princess89 demiş ki:
sanal iş yapamamalarının önündeki engel nedir? oyun sunucusu ellerinde. basit bi arar ile bunu sağlayabilirler. sm kullanan kişilerin sayısı milyon tane değil ki sm kullanan milyon tane arkadaşın olsun. biraz sallamışsın :)

isro ksro gibi olamaz. olmayacakta! ipin ucunu kaçırdınız mı bir daha toparlayamazsınız. tepki alırsınız ve müşteri kaybedersiniz. isro başladığı noktaya dönmese de çok fazla geriler. firmayı iflas noktasına getirir ki bunu göze alamazlar. göz korkuturlar ondan ötesi olmaz. bot ile 90lv kasan bir kişi elle char kasmaz. 89dan 90a kasmak ortalama 2 hafta falan alır.

@extra bende aynı şekilde banlanırsam oyunu bırakırım herhalde :D
"milyonlarca arkadaşım var sm kullanan" cümlesinin doğruluğunu tartışıyosan başka bişey diyemiycem pardon. bi laf vardır hani "lafın gelişi"...

@Princess89 abartılı rakamları bilirim, lafın gelişinide bilirim. yüzlerceyi anlarım. abartılır ama bu kadar da değil. buna abartmak değil sallamak denir. sanırım bende sana başka birşey demicem!

EmmaW

tekrar msj yazıyorum banlanmaz..
bundan bir kaç ay önce hacklenen charımla sonarlarda kasıyordum gold botlar vardı wizard idi hepsi şuan kaç ay oldu yeni açtığım 54 lvl char ile sonarlarda kasıyorum tekrar ve orda aynı isimli botlar var..(bu botların hepsinde pet var ve hepsi clientless)

Malesef ki eski tecrübelerimden dolayi BANLANIR! Kaç tane preli charim gitti. Bu gün olmadi diyelim ama bi bakmişsin ki char yüksek ken ban işareti acida olsa gerçek.

GNR

rank8
Asıl olarak sorun sbot segil joymax için sorun kişinin aldıgı silk egerki hiç silk almıyorda oynuyorsa kesinlikle banlanır ancak devamlı silk alan birisi her turlu illegal prog. kullanabilir
bence kesinlikle banlanmaz

Yukarı Alt