Saran: Fenerbahçe'yi dünya kulübü yapacağım
Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi Sadettin Saran, bir gün sarı-lacivertli kulübe başkan olmayı ve Fenerbahçe'yi dünya kulübü haline getirmeyi hedeflediğini açıkladı.

Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi Sadettin Saran, ileride hedefinin Fenerbahçe'ye başkan olup, kulübü dünya kulübü yapmak olduğunu söyledi.
Sadettin Saran iyi bir Fenerbahçeli olduğunu belirterek, ''Takımımız geçtiğimiz hafta Galatasaray karşısında uzun zamandır oynadığı en iyi futbolu sergiledi. Çok arzulu ve motive olmuş bir Fenerbahçe buldum. Önceki haftaki Gaziantepspor maçının ikinci yarısına göre bambaşka bir Fenerbahçe vardı. İnşallah Galatasaray maçındaki gibi istekli oynamaya devam ederse şampiyonluk kesin gibi diyebilirim. Avrupa'da da ciddi başarılar yakalarız. Fenerbahçe bence şu anda yavaş yavaş yerine oturuyor'' dedi.

''SON ALINAN BREZİLYALILAR'I BEĞENMİYORUM''

Fenerbahçe'ye bu sezon alınan iki Brezilyalı futbolcuyu beğenmediğini de sözlerine ekleyen Sadettin Saran, ''Baroni ve Dos santos'u çok beğenmiyorum. Fenerbahçe'de oynayacak klasta oyuncular olmadıklarını düşünüyorum. Fenerbahçe'yi genel olarak beğeniyorum. Ancak daha iyi olabileceğini inancındayım'' diye konuştu.
Fenerbahçe'den ihracı ile ilgili hukiki sürecin devam ettiğini de sözlerine ekleyen Sadettin Saran, ''Davayı kazandım. Yargıtay eksik incelemeden dolayı biraz daha inceleme istedi. Biraz daha sürecek ama hukuki işlem devam edecek'' şeklinde konuştu.
Fenerbahçe'yi dünya kulübü yapmak için başkan olmak istediğini vurgulayan Saran, ''Kamuoyu ve kongre üyeleri bana bir senedir büyük teveccüh gösteriyor. Bu teveccüh devam ettiği sürece benim de hedefim Fenerbahçe'ye başkan olmak. Olayları kişileştirmek istemiyorum, Aziz Yıldırım ile ilgili de konuşmak istemiyorum ama Fenerbahçe'nin potansiyeli çok fazla. Taraftarından gelen belli bir potansiyeli var, maddi potansiyeli bence yeterince değerlendirilmiyor. Bence Fenerbahçe daha iyi yerlerde olmalı. Bugünkü durumda Avrupa sıralamasında ön saflarda olmalı. Dünya kulübü olma yolunda çok daha iyi yerlerde olabilirdik. Benim hedefim Fenerbahçe'yi dünya kulübü yapmak. Ben daha önce defalarca Aziz beyden bu işi daha iyi yapacağımı söyledim. Hala söylüyorum, ben iyi bir Fenerbahçeliyim. Fenerbahçe'yi Aziz beyden çok daha iyi yöneteceğime inanıyorum.'' diyerek sözlerini tamamladı.​

Yukarı Alt