Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
NTV'de yayınlanan Spor Aşkı programına konuk olan Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, "Bu şartlarda, bu kadroyla şampiyon olmamız çok zor" dedi.

Turkcell Süper Lig'de ilk yarının flaş takımlarından Kayserispor'un başarılı teknik adamı Tolunay Kafkas, NTV'de yayınlanan Spor Aşkı programına konuk oldu.

Lider Fenerbahçe'nin 3 puan gerisinde ilk yarıyı 4. sırada kapatan sarı-kırmızılıların genç çalıştırıcısı, Ercan Taner, Burcu Esmersoy, Sergen Yalçın ve Kaan Kural'ın sorularını yanıtladı.

Ercan Taner'in 'Şampiyon olur musunuz?' sorusuna, "Olamayız. Bu şartlarda çok zor" diye yanıt veren Kafkas, "Bu kadroya takviye yapmamız lazım. Oyunu taşıyabilen, farklı özelliklere sahip oyuncular lazım. Gücümüz yetmiyor. Yaratıcı oyuncu eksikliği var. Mesela 3 tane Sergen Yalçın'a ihtiyacımız var" dedi.

Çok genç bir takıma sahip olduklarını belirten başarılı çalıştırıcı, "Hiç şampiyonluk yaşamayan oyuncularımız var. Bu yüzden onları şampiyonluğa inandırmak kolay değil. Artık herkes koşuyor, mücadele ediyor. Fark yaratmak için bir kaç tane ekstra oyuncunuz olması lazım. İki yıldız oyuncumuzu satmamıza rağmen yapılan transferler bizi bu noktaya taşıdı. Bu sene daha istikrarlıyız, ama şampiyon olmak için hücum oyuncularının her maç çok üst düzeyde oynaması lazım. O yüzden bu hedefleri kovalamak çok kolay değil" diye konuştu.

Fenerbahçe maçında penaltı atışı sırasında gözlerini kapamasıyla ilgili yöneltilen eleştirilere de cevap veren Kafkas, "İnsanların duyguları var. Bizleri başka formata sokmaya çalışıyorlar. O anda kaçarsa çok üzüleceğimi düşündüğüm için bakmak istemedim. Sonuçta bizler insanız, bunları normal karşılamak lazım. Futbol hayat gibi, hatta ötesinde... Oyunun içinde heyecan, üzüntü, hırs, öfke her şey var. Futbolu bu yüzden yaşama benzetiyorum. Ceketi ilikleyip efendice seyredilecek bir oyun değil. Neysem de oyum, hiç bir şekilde gocunmuyorum" şeklinde konuştu.

Yukarı Alt