1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Şampiyon Hamilton

1. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Şampiyon Hamilton
    Formula 1'de son yarış nefesleri kesti. Brezilya Grand Prix'sinde Felipe Massa birinci olurken, son virajda beşinciliği alan Lewis Hamilton, 1 puan farkla sezonu şampiyonlukla noktaladı. Markalar klasmanında ise Ferrari mutlu sona ulaştı.
    Formula 1'de sezonun son yarışı Brezilya'da koşuldu. Brezilya Grand Prix'sine lider olarak giren McLaren pilotu Lewis Hamilton, dördüncü sırada başladığı yarışta yerini koruyunca 2008 sezonunun şampiyonu oldu.

71 tur üzerinden koşulan yarış yağmur altında başlarken, ilk turda yaşanan kaza nedeniyle güvenlik aracının piste girmesi heyecanı artırdı. Dinen yağmurun ardından yarışta önemli değişiklikler olmazken, 6 tur kala tekrar yağmur damlalarının görülmeye başlandığı Interlagos'ta hareketli anlar yaşandı.

Takımlar üst üste lastik değiştirmek için pite girerlerken, 2 tur kala Vettel'e geçilen Hamilton altıncı sıraya düştü. Ancak son virajda Timo Glock'un yavaşlamasıyla tekrar 5. sıraya yükseldi ve nefes nefese geçen mücadelenin ardından kendine yeten dereceyi aldı.

Ferrari pilotu Felipe Massa, pol pozisyonda başladığı yarışta avantajını bitime kadar korudu. Ancak sezonun altıncı, kariyerinin 11. galibiyeti seyircisi önünde şampiyon olmak isteyen Brezilyalı sürücüye yetmedi. 97 puanda kalan Massa son 2 tur kala kazanmak üzere olduğu şampiyonluğu 1 tur kala tekrar Hamilton'a kaptırdı.

Kendisine beşinciliğin yettiği yarışta beşinci olarak aradaki farkı koruyan Lewis Hamilton, sezonu 98 puanla ilk sırada tamamlayarak kariyerinin ikinci sezonunda ilk şampiyonluğuna ulaştı.

23 yaşındaki İngiliz, sezonu 5 galibiyetle noktalarken, geçen sezon şampiyonluğu Raikkonen'e kaptırdığı pistte Formula 1'in en genç ve ilk 'siyahi' şampiyonu olarak podyuma çıktı.

Kod:
    Bu haberi yayınladığım için çok mutluyum F1 tarihinin belkide en dramatik Finishi oldu. . Tebrikler Hamilton !

2. addIcFb

addIcFb Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Ben açcaktım bu haberi hamza. :D

3. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Bu haber benim hacım ^^ daha sonra iyice süsleyeceğim fotolarla ^^
    Müthiş yarış oldu , normal giden yarışı son 6-7 turda yağmur vurdu . Glock yağmur yağınca pite girmedi ve Hamilton otomatik olarak 1 sıra geri düştü ardından da Vettel Hamilton'u geçti 3 tur kala. Son turun son 2virajında olağanüstü şeyler oldu. Massa yarışı bitirdiğinde Hamilton 6. idi ve Massa şampiyon olacaktı. Ama yağmurda pite girmeyen Glock yağmur bastırınca çok yavaşladı ve metreler kala Hamilton Glock'u geçti ve 5. sıraya çıktı. Bu da zaten onun şampiyonluğunun habercisiydi. Ben 8-9 yıldır takip ediyorum F1'i. Benim gördüğüm en dramatik son oldu. Massa çizgiyi geçti sevinmeye başladı , Padokta Ferrari garajı sevince boğuldu lakin Glock'tan habersizdi onlar. Hamilton'un yarışı 5. bitirdiğini çok geç gördüler ve sevinme sırası artık McLaren'deydi. inanılmaz bir son oldu. Sonuçta hakeden kazandı. Müthiş bir final oldu , Hamilton ve Massa'ya çok teşekkürle bu heyecanı yaşattıkları için. Lakin tek şampiyon var o da Hamilton.
    Şampiyon Hamilton

4. addIcFb

addIcFb Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Süper Anlatmışsın valla hamza izlemiş kadar oldum.. :oldie:

5. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    hiç ısınamadım bu elemana bana tarzı stili olan sürücülerle gelin, hakkienen, schumi, pablo, raikonen

bunlar harici diğerlerine f1 pilotu demem.

6. Redefine

Redefine Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36

7. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Sen pilot deme okan abi ^^ şampiyon olsun da hamilton gerisi boş :mrgreen: :twisted:

8. DukeNukem

DukeNukem Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Cok Zevkli bir yarış oldu :muck: