addIcFb

Aileden
sahin-derbi-mac-60-beraberlikle-sonuclanir_o.jpg
Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Hafta Sonu Oynanacak Galatasaray -Fenerbahçe Derbisiyle İlgili Olarak, 'Maçın Yüzde 60 Beraberlikle Sonuçlanacağını Düşünüyorum' Dedi.

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, hafta sonu oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisiyle ilgili olarak, '''Maçın yüzde 60 beraberlikle sonuçlanacağını düşünüyorum'' dedi.
Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, tutuklu ve hükümlü çocukların kaldığı Ankara Çocuk Eğitim Evi'ni ziyaret etti.

Şahin, girişte gazetecilerin Galatayaray-Fenerbahçe maçıyla ilgili sorusunu yanıtladı. Derbinin bu sezonun en önemli maçı olduğunu söyleyen Şahin, ''Çünkü bu maçın sonucu, aşağı yukarı şampiyonun da kim olacağını büyük ölçüde gösterecek'' dedi. Şahin, maçta Galasaray'ın seyirci avantajı olduğunu da söyledi.

Bakan Şahin, şöyle devam etti:

''Aslında Sivasspor da, bana göre potadadır. Bu maçın sonucuna göre, Sivasspor'un da Galatasaray karşısına bir şampiyonluk düşüncesi ile çıkabileceğini düşünüyorum. O bakımdan, şampiyonluğun üç tane adayı var: Fenerbahçe, Galatasaray ve Sivasspor.

Maçlar oynanıp, 90 dakikanın sonunda düdük çalana kadar kimin şampiyon olacağı pek belli olmaz ama ben bu maçın yüzde 60 beraberlikle sonuçlanacağını düşünüyorum. Anadolu'dan bir şampiyon çıkmasını arzu ediyorum.''

Şahin, Galatasaray futbolcusu Hakan Şükür'ün ''kutlu doğum haftasına yakışır bir derbi olsun'' şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine, Hakan Şükür'ün bunu iyi niyetle söylediğini düşündüğünü belirtti. Şahin, ''Tabii dini duygularımızın spor etkinliklerine karışmaması gerekir. Ama bu amaçla da söylediği kanaatinde değilim. Hakan Şükür herhalde, 'dostluğun, kardeşliğin, centilmenliğin öne çıkacağı bir maç olsun' temennisinde bulunmuştur, kastı da odur'' diye konuştu

Yukarı Alt