Sadaka kutusunu böyle çaldılar

Bağcılar'da, fakir öğrencilere yardım toplamak amacıyla bir mağazaya konulan sadaka kutusu, müşteri kılığındaki hırsız tarafından çalındı.

Hırsızın mağazada müşteri gibi davranması ve sadaka kutusunu alıp ceketinin altına saklaması güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Hırsızlar, fakir öğrenciler için sadaka kutusunda toplanan paralara göz dikti. Bağcılar'da bir mağazaya konulan sadaka kutusunda biriken 50 TL, mağazaya müşteri kılığında gelen hırsız tarafından çalındı. Hırsızın sadaka kutusunu çalma anı güvenlik kamerasına yakalandı. Hırsızlık anını anlatan mağaza çalışanı Sefer Erim, "İki kişi birlikte geldi. Biri üst kata çıktı, diğeri de sadaka kutsunun bulunduğu alanda elbiselere bakıyordu. Ben üst kata çıkan zanlı ile ilgilenirken diğeri aşağıda sadaka kutusunu almış. Görüntülerde görünce çok şaşırdım. Bu paralar fakir öğrencilerin yararına kullanılacaktı." dedi.

Sadaka kutusunu çalan hırsızın güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde son derece soğukkanlı olduğu gözleniyor. Bir süre etrafını gözetleyen hırsız, çevrede kimsenin olmadığını fark ettiği anda masa üstündeki sadaka kutusunu alarak elinde taşıdığı ceketinin içine sarıyor ve içerden yavaş adımlarla çıkıyor.

Insanların harbi gözü dönmüş 8O

Yukarı Alt