1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Rüyalarımız ve Gerçek hayat..

1. HnTRue

HnTRue Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Rüyalarımızın Gerçek Hayata Denk Gelmesi(Herkes Bakmalı)

Belkide hepimizin merak ettiğin şey.Belkide belkide bile değil,hepimizin merak ettiği şey.Gördüğümüz rüyaların sonu gerçek hayata nasıl denk geliyor?.Anlamadınız mı? Gelin şu örnekle açıklayayım;

Mışıl-mışıl uyuyoruz...Uyuyoruz,uyuyoruz,uyuyoruz.Kısa bi sürede rüyaya adım atacağız.İlk ayak darbesi,rüyaya girdik.Eskiden oturduğumuz evin önüne doğru ilerliyoruz.Evin hemen sağ tarafında otoban(korkulur cinsten).Cesaretimizi topluyoruz ve otobana yaklaşıyoruz,bi baktık önümüzde upuzun bir ip.Alıyoruz elimize.Birden 1 köpek(hayvan) yanımıza yaklaşıyor.E tabiiki tırsıyoruz yanımızda kimse yok normal olarakta köpek bize geliyor.Elimize bakıyor.Elimizde uzun ip varyaa bizde o uzun ipten küçük bir parça kopararak köpeğin önüne atıyoruz.Köpek ip parçasını yemeye başlıyor(aha ayvayı yedik,demekki köpeğin karnı aç).Daha da korkuyoruz,kaçmaya çalışacağız ama kaçarsak kovalar öldürür bizi diye bir şey yapmıyoruz.Köpek bitirdi ip parçasını,bir tane daha veriyoruz,veriyoruz,veriyoruz.Ahanda bitti ip,köpek son kalan ipi kemirirken düşünüyoruz "acaba sıradaki yemek ben miyim?" diye.Yavaşça 1-2 adım geriliyoruz.Sonrası can havli.Sebepsizce söve söve kaçıyoruz.Köpek farketti,peşimizden kovalıyor.Ayağımız kaldırıma takılıyor ve düşüyoruz.Köpek yaklaşıyor,yaklaşıyor,yaklaştı.Sonra birden bir ses "Bismillah demeliydin","Bismillah demeliydin" diye sayıklıyor.Doğru yaaaa rüyaya adım atarken bismillah demeliydik.(Biliyorum saçma oldu ama...)Allah'ım affet beni diye dua ediyoruz.Korkumuz artmaya başlarken pattt uyanıyoruz.Kendi odamızdayız,televizyon açık kalmış, kanal7'den yine acıklı bir dizi ve dizide bir adam bismillah demeden ekmeği yediği için ekmek boğazında kalıyor ve rüyamızda ki gibi kaba bir ses "Bismillah demeliydin","Bismillah demeliydin" diyor.

Anlamışsınızdır artık.Evet arkadaşlar soruyorum cevabı zor olanı.

Peki nasıl denk geliyor ? 8O

Peki neden çoğu rüyamız bilim kurgu tadında oluyor?

Çoğumuz rüyalarımızda garip yaratıklar günlük hayatta rastlamayacağımız türden ilginç hikayeler görürüz. Bunun nedeni beynimizin mantıksal işleyiş ve kavramadan sorumlu tutulan frontal bölgesinin rüya görüyor olduğumuz sırada aktif olmaması. Rüyalarımızda yine oldukça duygusal hissetmemizin nedeni ise aktivite düzeyi oldukça yüksek olarak saptanan amigdala bölgesiyle bağdaştırılıyor

Alıntıdır

2. Buura

Buura Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Rüya saniyeler içerisinde oluşan bir şeydir.O kanaldaki bismillah demeliydin sesinin hemen ardından beyin böyle bir senaryo oluşturmuştur diye

düşünüyorum..

3. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Rüya gören insanların gördükleri rüyalar bulundukları ortam ile birebir örtüşür.örneğin soğuk havada uyuyan bir insanın üzerinden battaniyeyi aldığınızda kişi rüyasında soğukluğu hisseder ve muhtemelen rüyasında kar yağmaya başlarmış :lol: psikoloji kitabımda okumuştum baya ilgimi çekti denenmiş ve doğruluğu ispatlanmış makara:

4. JetHomme

JetHomme Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Bana olan farklı bir durum. Mesela bir olay yaşıyorum bu olayı daha önce rüyamda gördüğümü hatırlıyorum. Ben daha önce bunu yaşamıştım, görmüştüm gibi oluyor. Yaşayacağım olayı bazen rüyamda görüyorum.

5. HnTRue

HnTRue Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dejavu :think:

6. Crisis

Crisis Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bilinc altı,herkesde olur.Aslında yasanmamıstır ama o anda bilinc altınızdan bir ses sen bunu yapdın aha bak buda kanıtı diye sizi dürter.Ama dogru degildir :wink1:

7. Addicted

Addicted Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Rüyalar beni her zaman ürpertmiştir. Bir keresinde Yılan Hikayesi diye bi dizi vardı onu izliyorum daha ufağım hava alanında bi sahne vardı o sırada bi uçak gözüme battı birden. O gece rüyamda aynı uçağın düştüğünü gördüm ve ertesi gün o uçak gerçekden düştü. Bu rüyayı anlattığım hiiç kimse bana inanmadım ama isteyen inanır isteyen inanmaz :uyku: Çok kormuştum gerçekten acaba erdimmi diye düşündüm :P

8. EmmaW

EmmaW   olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    benim rüyalarım bildiğiniz türden değil acayip saçma rüyalar görürüm bir gece ingiliz futbol takımının sol kanadında top koştururum 2. gece sroda cerberus keserim 3. gece istanbul boğazında savaşırım tek bendemi böyle bilmem ama.. :lol: