"18 YILLIK KARİYERİM BOYUNCA BÖYLE BİR OLAYIN İÇİNDE BULUNMADIM"

Rüştü ayrıca futbol hayatında ilk kez böyle bir yargımla ile karşı karşıya kaldığını söylerken, kendisine yapılan suçlamayı kabul etmediğini belirtti.

"İlk defa bu tarz bir disiplin yargılaması ile karşı karşıya kalıyorum. 155 kez Türkiye Milli Takımı kadrosuna çağırılma şerefine ulaşmış, Türkiye'nin ve Dünyanın en önemli Kulüplerinde vazife göstermiş ve 18 yıllık profesyonel futbolcu kariyeriyle Süper Lig'in en deneyimli sporcularından biri olarak şahsıma isnat edilen kelimeleri hakeme yahut rakip oyunculara yönelik sarf etmediğim gibi sarf etmiş olmam da düşünülemez. Türk futbolunu çok önemli unsuru olan hakemlere şimdiye kadar ne saha içinde nede saha dışında bırakın sorun çıkarmayı, onlara ne kadar yardımcı olduğumu hakem camiasının içinde bulunan herkes çok iyi bilir. Hatta, 2 sezon önce Trabzonspor maçında herkesin ortak görüşü olarak haksız yere atıldığım pozisyondan sonra bile, maçın hakemine karşı sergilediğim olumlu tavır spor kamuoyunun hafızalarında tazeliğini korumaktadır.

Sonuç,olarak hem ulusal, hem de uluslararası arenada sayısız defa hem milli takım forması ve kulüp takımlarımızla forma giymeme rağmen, böyle bir olayda adım anılmamıştır. Şimdi de, bu tip bir durumla karşı karşıya kalmak beni fazlasıyla üzmektedir".

Yukarı Alt