Rijkaard, Barcelona Teknik Direktörüyken Hocalığını Yaptığı Kalecisi Rüştü ile Hiçbir Sorunun Olmadığını Söyledi.

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Barcelona teknik direktörüyken hocalığını yaptığı Beşiktaş'ın kalecisi Rüştü ile hiçbir sorunun olmadığını söyledi.

Lig TV'de yayınlanan 2'ye 1 programına konuk olan Rijkaard, Rüştü'nün çok iyi bir insan ve iyi bir kaleci olduğunu ifade ederek, ''Barcelona'dan ayrılmak zorunda kaldı, çünkü Victor Valdes ilk kaleciydi. Benim yüzümden ayrılmış olduğunu, bu yüzden düşünmüş olabilir. Kararları sportif açıdan duygusal olarak veremezsiniz. Victor Valdes'i o zaman birinci kaleci yaptım ve halen o görevde. Çok önemli kupalar kazandı Barcelona ile beraber. Gördüğünüz gibi bu kişisel bir karar değildi'' diye konuştu.

Rijkaard, Arda ile ilgili bir soru üzerine, ''Arda bana göre işini iyi yapıyor. Kaptanlığı da öyle. O'nu eleştiren bakış açılarına tam olarak katılmıyorum'' dedi.

Arda'nın Avrupa'da büyük bir takımda oynayacak kapasite ve kaliteye sahip olduğunu anlatan Rijkaard, ''Arda, Avrupa'daki herhangi bir büyük takımda oynayabilir. Erken olduğunu düşünmüyorum ama ben bir teknik direktör olarak kesinlikle Arda'nın bizimle kalmasını tercih ederim'' dedi.

''Kamp yapmama kararımız devam edecek'' diyen Rijkaard, sezon başı çok iyi seri bir yakaladıklarını, o tarihte de kamp yapmadıklarını hatırlattı.

Türkiye'ye gelmeden önce Hollanda'dan İstanbul'u tanıyan bazı arkadaşlarıyla konuştuğunu anlatan Rijkaard, ''İstanbul'un harika bir şehir olduğunu söylemişlerdi ama doğrusunu isterseniz beklediğimden de iyi çıktı İstanbul'' dedi.

Yukarı Alt