1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Rus Takımında Yaprak Dökümü

1. Marinero

Marinero Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Rus Milli Takımı’nın yıldız oyuncusu Andrei Kirilenko, 2009 Avrupa Şampiyonası’nda yer almayacağını açıkladı.Son Avrupa Şampiyonu Rusya’ya, yıldız oyuncu Andrei Kirilenko, Polonya’da düzenlenecek olan 2009 Avrupa Şampiyonası’nda forma giymeyeceğini resmen açıkladı. Kirlenko’nun kararını kesinleştirmesiyle birlikte, son şampiyon Polonya’ya iki yıldız oyuncusundan yoksun olarak gidecek. Daha önce J.R Holden da milli takımda yer almayacağını açıklamıştı.

Kirilenko’nun kararı ile ilgili olarak Rus medyasına açıklamalarda bulunan antrenör David Blatt, Kirilenko’nun milli takım için büyük bir kayıp olduğunu belirterek, “Kirilenko ile oturup konuştuk. Bu yaz Avrupa Şampiyonası’na katılamama nedenlerini bana anlattı. Çok olumlu bir konuşma oldu ve ben de Kirilenko’nun milli takıma katılmama nedenlerini gayet iyi anladım. Kirilenko’nun arkasındayız ve durumuna saygı duyuyor ve sonuna kadar Kirilenko’yu destekliyoruz. Andrei zamanı geldiğinde ve istediğinde yeniden milli takıma dönecektir” diye konuştu.

Öte yandan basketbol otoriteleri tarafından, Kirilenko’nun bu yıl Avrupa Şampiyonası’nda mücadele etmeyecek olması Rusya için büyük bir kayıp olarak gösteriliyor. Otoriteler, Rusya’nın Polonya’ya sadece unvanını korumak için gelmeyeceğini, aynı zamanda önümüzdeki yıl ülkemizde düzenlenecek olan 2010 FIBA Dünya Şampiyonası biletini de almaya çalışacağını belirterek, Kirilenko’nun yokluğunda bunun da zor olacağını belirtiyorlar.

B Grubu’nda Letonya, Almanya ve ilave takım belirleme turundan gelecek olan takımla mücadele edecek olan Rusya, şampiyona sonunda ilk altı takım içinde yer alabilirse, önümüzdeki yıl Türkiye’de düzenlenecek olan yılın en büyük basketbol organizasyonunda mücadele etmeye hak kazanacak. 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın evsahibi Türkiye’nin ilk altı takım içinde yer alması durumunda ise yedinci olacak takım da Türkiye biletini alacak.