Şimdi arkadaşlar durum ortada;
tüm serverlar toz duman.Çalınan charların, nova setlerin haddi hesabı yok. Oyunla ilgili tüm forumlarda rollback günün konusu. İsteyen de var istemeyen de. Her kafadan bir ses çıkmakta.
3mayıs güncellemesinin mağdurunlarından biriyim bende. Forumlarda post kasıp ağlaşmanın çok bir anlamı yok. Unutulmaması gereken bir nokta var. Bu olay artık tamamen joymaxın insafına kalmış. Kişisel olarak söyliyim umutsuzum,kızgınım,sinirliyim.

***NE YAPABİLİRİZ?
yapılacak bir şeyler mutlaka olmalı, dövünmenin sövmenin bir faydası yok. Benim önerim bir metin oluşturalım copy-paste olarak rollback yapılmasını isteyen her oyuncu bunu joymaxa göndersin. Açıkcası benim aklıma ilk olarak joymax üzerinde bir kamuoyu baskısı yaratmak geliyor. Fakat mantıklı olan her öneriyi de bu başlık altında tartışıp değerlendirebiliriz.

***EXTRALOOB YÖNETİMİ GÖREV BAŞINA
Extraloob her defasında ilklerin sitesi olmakla övünen bir forum. Yönetim rollback gelip gelmemesinde taraf olmak istemeyebilir. Biz kullanıcılar buna anlayış göstermeliyiz, lakin extraloob ailesinin ferdi olan bizlere tecrübeleri ve bilgi birikimleri ile yol göstermek bugün onlara düşen görevdir. Bu görevi ellerinden gelen en iyi şekilde yerine getireceklerine güvencim tam. İnanıyorum ki yönetimin bu kon udaki yol göstericiliği diğer dorumlara da örnek olacaktır.

****SEN NE YAPABİLİRSİN?

Burda hazırlanacak metni joymaxa göndermek işin ilk adımı. bir diğer önemli nokta ise olabildiğince çok insanı böyle bir organizasyondan haberdar etmek. Gerekirse organizasyondan daha detaylı bir biçimde haberdar etmek için extralooba yönlendirmek.

***ROLLBACK E KARŞI OLAN ARKADAŞLAR İÇİN NOT:
evet bu konuda mağdur olan kullanıcıların hatası yok değil. gerekli uyarıları dikkate alıp zamanında önlem alsaydık bunları yaşamayacaktık. biz hatasızız joymax %100 suçludur gibi bi düşüncemiz yok olamaz. Lakin bu mağdur edilmemizin bir gerekçesi de olmamalı. Yüzlerce belki binlerce insanın emeği-parası-hevesidir söz konusu olan. Yeri geliyor devletler bile (bizim devletimizde dahil olmak üzere) sınav başvuru tarihlerini kaçırıp mağdur olan öğrenciler için 1 hafta daha son bir şans tanımakta. Yani kendi verdiği kararın hükmünü bozup,bir süre daha vermekte. Özel bir şirketin kararını devletin hükmünden daha üstün olduğunu düşünmüyorsanız, bu organizasyona desteğinizi esirmegeyin lütfen.

Hazırlanacak metin için kolları sıvayalım, metnin ingilizceye çevrilmesinde ingilizcesi daha ileri bir seviyede olan kişi çıkmazsa yardımcı olabilirim. Özellikle yönetimden metin örneği beklemekteyiz.

Pişkinliğinize yanın arkadaşım Rb felan gelmicek boşa ümitlenmeyin çarları daha çabuk satalım diye mail yapmadınız oyunu ticaret haline getirdiniz böyle oldu iyide oldu

SirCaponeN0b demiş ki:
Pişkinliğinize yanın arkadaşım Rb felan gelmicek boşa ümitlenmeyin çarları daha çabuk satalım diye mail yapmadınız oyunu ticaret haline getirdiniz böyle oldu iyide oldu
Adam haklı beyler dağılın ^^

SirCaponeN0b demiş ki:
Hangi sw da hangi karakterle oynadıgını ve kaçtane karkter çaldığınıda yazarsan sevinirim...

Urania demiş ki:
SirCaponeN0b demiş ki:
Hangi sw da hangi karakterle oynadıgını ve kaçtane karkter çaldığınıda yazarsan sevinirim...
:lol: hiç çar değiştirmedim suana kadar 5 senedir aynı çardayım server : Pacific :thumbsup:

Mr Perfect demiş ki:
SirCaponeN0b demiş ki:
Adam haklı beyler dağılın ^^
Haklılık payı hiç mi yok illa ki vardır. Oyunu ticarete çeviren ve 3 mayıs güncellemsi ile mağdur olan kullanıcılar mutlaka vardır.Fakat beri yandan böyle bir amaç gütmeden mağdur olan tonlarca insan var. Bunu rollback isteyende istemeyende biliyor, joyax 3-5 ay sonra farklı bir uygulama ile geldiğinde bizim bugün düştüğümüz konuma düşerseniz, biz sizin mağduriyetinizin giderilmesi için emin olun elimizden geleni yine yaparız.

ya beyler az önce oyundaydm hiç rollback diye kuduran yoktu.oyun gayet normal gidiyordu ve herkes kabullenmişti. Bence sizde artk durumu kabullenin.KENDİ DÜŞEN AGLAMAZ!

benimde charlarım gitti bbende destek olmaya hazırım olmasın diyenlerin %70 şi hırsız zaten

Rollback için organizasyon yapma çabası ile açılan bir başlığa roolback karşıtlarının bu kadar rağbet göstermesi enterasan. E tabi birileri mağdur olurken birileri bu açıktan faydalandı. Şimdi kimse kalkıp bana yaptığım ima üzerinden temizlik dersi vermesin. Mağdur olan insanların mağduriyeti giderilsin diye bir uğraşa katılmak istemeyebilirsiniz, ama karşı bir tutumla ortaya çıkmak düşündürücüdür.

SirCaponeN0b demiş ki:
adam haklı

metin15 demiş ki:
ya beyler az önce oyundaydm hiç rollback diye kuduran yoktu.oyun gayet normal gidiyordu ve herkes kabullenmişti. Bence sizde artk durumu kabullenin.KENDİ DÜŞEN AGLAMAZ!
anasını satayım bende az önce oyundaydım hiçkimse rollback için kudurmuyordu neden mi?
çünkü tüm server el değiştirmişti ve bütün charlar çalınmıştı. yani demek istedigim herkez hırsız oldugu için kimse şikayet etmiyor. ben bu durumdan ne zarardayım ne kardayım. aksine rollback gelirse zarara giricem çünkü daha pazar günü 1b ye şans eseri egy staff çektim ve rollback gelirse bu staff gidicek. ama rollback gelirse kaybettigim 50ye yakın arkadaşımı geri almış olucam !
herkeze kolay gelsin...

arkadaşlar oyundan yeterince globaller atıldı. kimin umurunda oldu? Geçen sefer yapıldığında o kadar globale dayanamadılar ve rollback daha gece bitmeden gelmişti...
fazla kaptırdınız kendinizi bu olaya.
olmayacak duaya amin denmez.

kusura bakmayın ama yapacağınız şeyler hiçbir şeyi değiştirmez...

hacklenmiş charlarını geri alanlar ne olacak? joymax char satış ve takasını yasaklamıştı . roll-back gelmemeli

forumda açılan her konu gibi bu da gelmeli gelmemeli tartışmasına dönmesin rb gelmesini isteyen arkadaşlar burda birbirlerine yardımcı olarak hazırlanacak olan metni joymaxa göndersinler rb gelmesini istemyenler bu konuda rb gelmicek kabullenin vs gibi yazılar yazdığında post kasmaktan başka bişey yapmış olmazlar o yüzden burda arkadaşında söylediği gibi exl yönetiminden de yardım bekliyoruz.

ps: rb için yapılacak herşeyde yardımcı olurum.

anasını satayım hadi charı geçmiş zamanda çalınmış bu sistem ile charlarını geri almış olanlara bişey demiyorum.
ama charı mesela 100 tlye 60lv de sattın ordan bi kar ettin.
adam emek harcamış para harcamış heves katmış 110 full nova yapmış ve sen charı bu sistem ile geri aldın.
bu adalet mi?

ayrıca bizi uyardılar ancak sadece gs bilinerek şifrenin değiştirilceğini söylemediler yani tmm biz hatalıyız ancak joymax da eksik bilgilendirme yaptı eğer sadece gs ile şifre değiştirilceğini söyleseydi herkes korumasını yapardı.

Ben hep söylüyorum...
ROOLBACK gelsin yada gelmesin bu 2 günde kimler hırsız ortaya cıktı.
Roolback gelmese bile görünen göründü...
HIRSIZLARIN YAPTIKLARI YANINA KAR KALACAK

Yemin ediyorum Roolback gelsin-gelmesin
2 durumda da 1 kuruş çıkarım yok.
ama HIRSIZLARIN bu durumdan yararlanması zoruma gidiyor.
Sinirden ağlayabilirim :(

Yukarı Alt