Arkadaşlar soruların çoğu rogue ve wizard hakkında geliyor.Ya yapılandırma hakkında sorular geliyor yada yan mastery hakkında.Yakında onlar hakkında da birşeyler yapacağım cuma sınavım var haftaya hazır olur inş..Rehberi hemen hazırladım yanlış olacağını sanmıyorum fazla ama görüş ayrılılıkları olabilir..(ben rogue robe giysin dedim mesela bir çok arkadaş buna itiraz edicek bunun gibi ^^ )

Kısaca Rogue lerin özellikleri:
Bu charlar için wizard lar ile warrior lar ortasında birşey desek yalnış olmaz heralde damage ve armor bakımından böyledir.Oyunda en fazla vurabilen str karakter rogue'dur.Crossbow ile güzel bir unique avcısı olabilir.Pvp de dagger ile kendinizden çok daha yüksek lvl olan full int karakterleri tek vuruşta kesebilirsiniz.Oyundaki karakterlerin bir çoğu int seçmektedir.Özellikle eu karakterlerin gelmesiyle her yer wizard dolup taşmıştır.Wizardları en kolay kesebilen built crossbowdur.Atış menzili en yüksek olan karakterdir.Pvp de crossbow olarak shield takan built lerde ve chinese bowman larda zorlanabiliriz.Crossbow dagger a göre daha yavaştır.Crossbow skillerimizin coğu düşmanımıza bir kere vurur bu yüzden shield takanlar bizi biraz zorluyacak.Daggerların kesmekte zorlandığı hiç bir built tanımıyorum ben^^
Stat:
Bildiğimiz gibi full str olacağız..
Kıyafet Seçimi:
Yan mastery cleric açacağımız için robe giyme gibi bir fırsatımız da oluyor.Benim tercihim robe giymektir.Rogue charlar zaten karşıdan dmg almadan düşmanlarını öldüren bir builttir.Robe giyerek biraz da olsa speed kazanmak ve wizardlara karşı mag defance kazanmak bence daha mantıklı..

Crossbow skillerimiz bunlar oluyor..
http://www.youtube.com/watch?v=7tsFs4th ... re=related

Dagger skillerimiz de bunlar olmaktadır..
http://www.youtube.com/watch?v=Y601MmiF0q0

Bu da resimli anlatımımız..(Not:Dagger skillerinden 80 lvl skillinin resimini bulamadım.Bulursam eğer ekleyeceğim..)
- Resim Silinmiş.
Kırmızı:Gereksiz olan skillerimizdir.Gerekli olan tüm skillerimizi açtıktan sonra açılmalıdır.
Mor:Sadece açılması, uplanMAMAsı gereken skilllerdir.Mask skillimizi 40 lvl a kadar açıyoruz.Kokuru mask çok işimizi görecektir.
Sarı:En güzel skillerimizdir.Sonuna kadar max^^
Yuvarlak içine almadıklarım gerekli skillerdir.Onlar da max ^^

Yan Masteryler:
-Cleric
- Resim Silinmiş.
-Bard
Resimin gerek olduğunu düşünmüyorum.
Moving march(Speed/hız veren buff dır, 80 lvl da 90% speed verebilmektedir.)
Noise(Aktif olan yaratıkları pasif yapar yani biz vurmadan bize vuran yaratıklar bize vuramaz.Champion ve giantlar hariç tabikide.20 lvl da 30 lvl lar vuramaz, her 10 lvl da bir uplanır 30 lvl da 40 lvl lar vuramaz...)

Alıntı değil, bir buçuk ayda elle kasılan 65 lvl rogue nin deneyimleridir...
by Tr1pM4st3r...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Kesinlikle sabit gerektiren bir konu teşekkürler kardeşim güzel bir reber video SS vs.. güzel oldu.

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
bence stat defans ve healları da aç da cleric olarak party e gir çünkü bir rogue un party e girmesi zor 3. sınıf bir karakter. 1. sınıf olarak cleric geliyor 2. sınıf warrior ve wizardlar 3. warlock ve rogue karakterler. dengeli bir party de her türlü rogue karakterler yerine başka karakterler önceliklidir warrior rogue dan önceliklidir tankerdir çünkü. wizard önceliklidir damage deposudur. Cleric zaten olmazsa olmazımız. Rogue anca warrior olmadığı takdirde yerini doldurmaya ÇALIŞIR. bunun için cleric arkadaşımızın asıl mastery si deilse skill lerin geride olduğu bu yüzden de binbir zorluk çekeceği bir gerçektir.

Eğer ben party li deil tek kasacağım derseniz onun için de bard olabilir. Cave kasamayan bir çok rogue çar gördüm bard olmadığından. Hem hızlı koşması hem noise baya bir fark atıyor. 90 da cleric e dönersiniz olmazsa Person versus Person için.

Genelde herkes botada kastığı için party için gereken skilleri yazmadım, party için aslında arkadaşlarınızın olması lazım 65 lvl rogue ile niya partysine alıyorlardı, yeni açılan serverlarda ama adam party e 42+ yazmıs ben 50 lvl ım almıyor partye rogueim diye, heal skilleri açılabilir ama botta kasanlar veya partyde kasma ile fazla uğraşmayanlar için sp kaybı, buffları kendimize basamıyoruz çünkü,,,

Bard bence rogue için caveye girdikden sonra fazla gerekmiyor 60 lvlda caveye girdiğimizi düşünürsek eğer menzilimiz yüksek olduğu için buglarda ortada bir yerde durarak hiç hareket etmeden kasabiliriz..Caveden sonra niyalara geldiğimizde potcudan drug alarak bu sorunumuzu karşılayabiliriz.Bardda açılabilir ama bence cleric daha iyi bardda 2 tane işimize yarayan skill var ve bunlara ihtiyaç duymuyoruz biz noise lazım değil bence zaten xbow o kadar hızlıdır ki siz kesecek yaratık ararsınız yaratıklar size vuramaz zaten speed i npc den alabiliriz, cleric4ever :))

AYRICA KONUYA TAŞIYANA ÇOK TŞK EDERİM BAZI MODLARA PM ATTIM AMA KİMSEDEN YANIT ALAMADIM..

bu rehberde crosbow acmasak nasıl olur dagger/cleric/bard şeklinde yapsak birde bişi sormak istiyorum clericlerdeki kalkan skili 45sn süren Daggerlardaki Dagger Desparate ile kullanılabiliyor mu??

Eğer sadece dagger olmak istiyorsan sadece dagger skillerini ve bufflarını açarsın, ama dagger crossbowa oranla çok daha yavaş kasar 3 haftada botsuz 52lvl dagger 63 lvl crossbow kastım arada baya fark oluyor, ilk başta crossbow açıp 80 lvl dan sonra dagger açarsan daha mutlu olursun, dagger pvpde gerçekten çok iyidir ama kasarken aynı sonuçları alamazsın.

Resimde işaretli olan cleric skillerini kullandığında eline dagger aldığında desperata bastığında hiç biri kaybolmaz, ?!!!!!!!

Çok güzel bir rehber olmuş arkadaşım.Emeklerin için teşekkürler.Yalnız Rogue charlarda bard mı cleric mi vereceğim onu düşünüyorum.

Ben clerici tercih ederim aralarında şu farklar var

Cleric:
Bless spell ile 45 saniye yüksek defans
Rocovery division ile 2 saniyede bir can basar çok güzel bir skill 50 lvlda bu skill sayesinde 54 lvl giant kesebiliyordum
Statüslerden korur hollyword resimde eklemeyi unutmuşşun onu düzelticem en yakında stun vs gibi pvpde işe yarıyor
Partylerde roguelar pek işe yaramazlar ama cleric ile partyde yer bulmamız çok kolaylaşır
Res yapabilme özelliğimiz sayesinde bizi seven kişi sayısı artar :p

Bard:
Moving speed sayesinde daha hızlı kasabiliriz ( ama bunu npcden de alabilir )
Noise ile aktif yaratıkları pasife çevirerek kasarken ölme sorunumuz olmaz

arkadaş cleric in defans arttırma büyüsü eline crossbow u alınca
not effected olmuyomu??? egeer kullanılabiliyosa muthiş bişey olur

defans attırma dediğin bless spell olsa gerek onu bastıktan sonra istersen eline silah bile alma 45 saniye devam eder..xD

birde phy mag attıran ayriyetten skill var o skill diyelim ben sana bastım bide kendime bastım elime xbow aldığım zaman benim üstümdekiler uçar ama senin üstündekiler kalır.. eğer 2 arkadaşanız ikinizde birbirinize basarsınız paşa paşa kendi silahınızı alır kasarsınız..

eline sağlık kardeş bende bard acmıstım 20 ye kadar lvl 36 roguem var
hep bardmı clericmi merak ederdim ve winnerrrrrrrr:::::: CLERİC :D :D :D

ve TripMaster ilgin için çok teşekkür ederim fikrimi değiştirmemde
bu dediğinin büyük katkısı oldu ben ama bardı 20 yaptım 0 amı getireyim
yoksa bard kalsın cleric emi vereyim simdi ????

pekii şöle desek nasıl olur clerik tamam recovery divison ile unige ve kasmaya yardımcı olabilir speedide npcden aldık hem hzılı hem can basma güzel...Ama 10 Lv üstünü pasif hale(Saldırmama)bunlardan daha iyi olmaz mı.ben mesela 53 Lvde peno warriorlarda kasıodum çünkü penonlardsa bildiğiniz gibi taxu olayı olur (: penon warriolarar gittiğimde tek tük kişiler var canı yarıya çek bota koy..Haa parti olursa malum yatma iski fazla :P..kararsız kaldık değilmi hagisi 10 Lv üstünün sana saldırmaması mı yoksa can yenileme mi siz seçin

10 Lvel üstündn bahsediyorsun ama bunun için iyi bir sp farm gerekli.Misal sen 50 levelken hem rogue 50 hem bard 50 biraz zorlar elle kasarsan.Bu nedenle noise de yetişemez.Ama cleric 40 level yaptığında recorvry division sayesinde pt bile kesebilirsin

Yukarı Alt