Robben 2 ay yok
Bundesliga'nın son şampiyonu Bayern Münih'in Hollandalı oyuncusu Arjen Robben, sakatlığı nedeni ile 2 ay sahalardan uzak kalacak.

Alman Bundesliga takımlarından Bayern Münih'in Hollandalı yıldızı Arjen Robben, sakatlığı nedeniyle yeşil sahalardan 2 ay uzak kalacak.
Bayern Münih kulübünden yapılan açıklamaya göre, sol bacağında kas yırtığı tespit edilen Robben, 2 ay forma giyemeyecek.
2010 Dünya Kupası'nda Hollanda takımında forma giyen Robben, sakatlığı nedeniyle grup maçlarının çoğunda forma giyememişti.

"MİLLİ TAKIMDA OYNATILMASI SORUMSUZLUK"

Bayern Münih'in kulüp doktoru Hans Wilhelm Müller Wohlfahrt, yaptığı açıklamada, "Ağır bir sakatlığı var. Dünya Kupasında Hollanda Milli takımında oynatılması çok sorumsuzca. Sıkça yardımcı olmayı teklif ettim, ancak reddedildi. Kas yırtılması nedeni ile şimdi 8 hafta boyunca oynayamayacak" şeklinde konuştu.
Bayern Münih Yönetim Kurulu Başkanı Karl-Heinz Rummenigge de "Sadece hayal kırıklığına uğramakla kalmadık, aynı zamanda çok da öfkeliyiz" dedi.
Robben ise kendisini formda hissettiğini belirterek, "Dünya Kupasında 4 maçta oynadım ve büyük bir ağrı hissetmedim. Final karşılaşmasında da 120 dakika boyunca koşabildim. Karşılaşmadan sonra da ağrı hissetmedim ve tatile gittim. Bu nedenle şimdiki teşhisten hem çok şaşkınım hem de şok geçirdim" diye konuştu.​

o kdr sakat sakat oynadı dünya kupasında iyi yine 2 ay bizimkiler olsa 6 aydan önce gelmez

Yukarı Alt