TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
Beşiktaş'ın taraftar grubuna bir övgü de İngiltere'den geldi.

Manchester United'ın savunma oyuncusu Rio Ferdinand, kariyeri boyunca gördüğü en iyi deplasman atmosferini Beşiktaş taraftarının yarattığını söyledi.

Şampiyonlar Ligi'nde finale yükselen Manchester United'ın yıldızı Rio Ferdinand, kariyerindeki unutamadığı anları paylaştı. İngiliz savunmacı, kulübün resmi sitesinde yer alan söyleşisinde, Avrupa Kupaları'nda en çok etkilendiği deplasman maçı olarak, geçtiğimiz sezon Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş'la oynanan karşılaşmayı gösterdi.

Ferdinand, "Yaşadığın en iyi deplasman atmosferi hangisiydi" sorusuna, "Kesinlikle Beşiktaş" cevabını verdi. 15 eylül 2009'da oynanan maçta Beşiktaş taraftarını unutamadığını belirten İngiliz oyuncu, "O maçta oynamamıştım, ancak arkadaşlarımı desteklemek için tribündeydim. Sahadaki mücadeleden çok, taraftarları izledim. İnanılmaz bir geceydi" yorumunu yaptı.

Ferdinand'ın en beğendiği stat ise Celtic Park. Yıldız oyuncu, Celtic Stadı'nın akustiğinin çok iyi olduğunu ve 2 sezon önce oynanan maçta büyük bir gürültüye maruz kaldıklarını söyledi.

Deneyimli defans oyuncusu, kariyerindeki en özel maçların ise, Moskova'daki Şampiyonlar Ligi Finali ile Roma'yı 7-1 yendikleri karşılaşmalar olduğunu söyledi.

Rio Ferdinand, bugüne dek kendisini en çok zorlayan forvet olarak da Raul'u gösterdi. Ferdinand, İspanyol golcü için "Sürekli hareket halinde.. Neredeyse parmaklarının ucunda koşuyor. Hiç beklemediğiniz bir pozisyonda da hayalet gibi ortaya çıkıp zor anlar yaşatabiliyor" ifadelerini kullandı.

(NTVSPOR)

Yukarı Alt