Galatasaray teknik direktörü yeni transfer Lucas Neill'e övgüler yağdırdı

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, yeni transfer Neill'e övgüler yağdırırken, bu oyuncunun kadroya dahil olması nedeniyle çok mutlu olduğunu söyledi.

Hollandalı çalıştırıcı, Galatasaray Televizyonu'nda yayınlanan "Rijkaard ile soru-cevap" programına katılarak gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Lucas Neill'ın transferiyle ilgili değerlendirme yapması istenen Rijkaard, "Lucas Neill transferi için gayet memnunum. Kendisinin aramıza katılmasından dolayı çok mutlu oldum. Neill, tecrübeli ve çok zeki bir futbolcu, insan olarak, karakter olarak çok iyi biri. Çok çalışan takımı için elinden gelen her şeyi veren bir futbolcu. O bakımdan Lucas'ın transferi nedeniyle çok mutluyum" diye konuştu. Neill'in oynadığı ana pozisyonun stoper olacağını anlatan Rijkaard, "Tabii ki ihtiyaç olduğunda beklerde de oynayabilir. Ama genelde ana pozisyonu stoper" ifadesini kullandı.

Ligin ilk yarısında organizasyon bozukluğundan bazı goller yediklerini hatırlatan Rijkaard, sözlerini şöyle sürdürdü: "Belki Lucas Neill'ın gelmesi bu tip eksiklerimizi düzeltme açısından iyi olacaktır. Mutlaka takıma yeni gelen bir oyuncunun adaptasyon süreci olur. Ben umuyorum ki bu adaptasyon sürecini Lucas Neill en kısa zamanda atlatacaktır."

Yukarı Alt