- Resim Silinmiş.

Bir hafta yeter

Cimbom’un yeni teknik patronu, yöneticilere transfer konusunda acele etmemelerini istedi, "Elimdeki oyuncuların her şeyini iyi bilmek istiyorum. Yeni kadro için biraz süre istiyorum" dedi.

GALATASARAY teknik direktör sorununu Barcelona’ya altın yıllar yaşatan Frank Rijkaard ile çözdükten sonra yönetim kurulu da gelecek transfer raporunu beklemeye başladı.

Sarı kırmızılı takımla cuma günü sözleşme imzalayan, cumartesi günü de Florya Metin Oktay Tesisleri’nde bir inceleme yaptıktan sonra Hollanda’ye 30 karşılaşmanın cd’leriyle uçan teknik patron, yeni takımını incelemeye aldı.

Beklemeye başladılar

Rijkaard, sarı kırmızılı yöneticilerle yaptığı telefon görüşmesinde transfer konusunda aceleci olmayacağını söyledi. Başarılı çalıştırıcı takımındaki oyuncuları tanımak istediğini belirtirken, şunları söyledi: "Lincoln, Baros ve Arda isimleri hep gündemde. Ama ben cd’leri seyrettikten sonra sizinle konuşmayı tercih ederim. Yeni bir takım ve yeni bir sisteme geçerken her zaman zorluklar yaşanır. Ben bunu en az hasarla atlatmak amacındayım. Bu yüzden de elimdeki oyuncuların her şeyini iyi bilmek ve ondan sonra da transfer için kolları sıvamak en doğru karar. Bu yüzden de sizlerden 1 hafta süre istiyorum.

Önümüzdeki ay UEFA Avrupa Ligi ön elemeleri maçlarımız var. O zamana kadar da bu takımı en iyi şekilde hazırlamak için elimden geleni yapacağım. Bu sebepten dolayı da transfer konusunda aceleci davranırsak, ilerleyen haftalarda başımız ağrır. 1 hafta içinde ben de raporumu hazırlar sizinle paylaşırım."

Hollandalı çalıştırıcının bu görüşlerinden sonra futbol komitesi üyeleri de beklemeye başladı. Cimbom da sessiz bekleyiş sürerken, yabancı basının da ilgisi G.Saray’a Rijkaard’ın gelmesiyle daha arttı. Transfer konusunda bir çok isim yazılmaya başlandı. Özellikle İspanyol gazeteler Barcelona’dan ayrılacağını söyleyen Gudjohnsen’in sarı kırmızılı takıma gidebileceğini ifade etti. Öte yandan Galatasaray’ın geçtiğimiz yılda transfer listesinde yer alan ve bu sezon bonservisi elinde olan Lucas Neill’in yüksek ücreti G.Saray’ı düşündürüyor. West Ham United’ın yıllık 1 milyon 600 bin Euro’luk teklifini beğenmeyerek sözleşmesini uzatmayan Avustralyalı defans oyuncusunun G.Saray’dan 2 milyon Euro’nun üzerinde bir rakam istediği kaydedildi.​

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt