1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Rıdvan Dilmen sordu Aziz Yıldırım yanıtladı

1. Lampard_08

Lampard_08 Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim yaptıklarımı BAŞKALARI HAYAL EDEMEZ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, %100 Futbol Özel programında Rıdvan Dilmen ve Güntekin Onay'ın sorularını yanıtladı.

"HATA YAPMASAK BU SENE BAŞARISIZ OLUR MUYDUK"
    "Hata yaptığım çok konular vardır, yani hata yapmadım dersem yalan olur, yanlış olur yapmışızdır yani. Şimdi savunmasını da yapabilirim ama hata yaptığımı da söylerim. Hata yapmasak başarısız olur muyduk, demek ki bir yerde hata yaptık. Bu sene Galatasaray çok düştü, Beşiktaş aslıda çok iyi bir performansta değil yani. Yani geçmiş yıllardaki performansındaki Beşiktaş değil yani. Ama bir Sivas çıktı, aslında normal şartlarda baktığınız zaman Fenerbahçe 81 puan topladı veya 78 puan topladığımız şampiyon olduğumuz yıllara bakarsanız bugünkü ligde 15 puan önde olurduk. Bu sene ligi böyle değerlendirmek lazım. Bir taraftan değerli basın sizler diyorsunuz ki alttan gelen takımlar da üstekileri büyükleri yensinler anlamında, yenince de mutlu olmuyorsunuz. Bir türlü onu da çözemiyorum, vallahi çözemiyorum."

"30 MİLYON DOLAR CEBİMDEN PARA VERDİM"
    "Şimdi gelenler ne yapacaklar? Hesap soracağız diyorlar, neyin hesabını soracaklar? Ben 21 milyon dolar bütçeyle aldığım kulübü 235 milyon dolar bütçelere getirmişim, ben az diyorum daha yükselmesi lazım, anlatıyorum size. Avrupa'yla baş etmek için neler yapılması lazım diye. Beni nasıl sorgulayacaksınız, bugün 2 milyar dolarlara varan sportif A.Ş meydana gelmiş. Sportif A.Ş'nin değeri bu dünya krizinden önce 2 milyar dolardı. Bugün 800 milyon dolar. Yüzde 10'unu halka arz etseniz sizin borcunuz kalkar ortadan. Ben değer yarattım, değerler yarattım. Beni bu tenkit edenler bunun farkında değil. Önce bunları bir öğrenmeleri lazım, bilmeleri lazım. Ben yapmış olduğum şeylerden dolayı hesap her zaman veririm. Ben bakın ilk defa burada söylüyorum 30 milyondan fazla cebimden para verdim ama bir gün söylemedim, ilk defa burada söylüyorum. Fenerbahçe muhasebesine gitsin öğrensinler. İlk geldiğim 98 yılında Fenerbahçe'nin şuna borcu var, buna borcu var, her gün gazeteler yazıyordu. Bugün yazıyor mu? Bugün herhangi bir borç, futbolcuya borç veya çalışana borç veya şuna borç bir gün var mı gazetelerde, yer alıyor mu, bu nasıl meydana geldi? Benim haricimde arkadaşlarım da cebinden verdi, geri almayacağım. Arkadaşlarım da verdi, o insanlar da verdi. Onlar hem maddi verdiler hem projeler yaptılar. Örnek stat projesini Nihat Özbağ yaptı, bütün parasını kendisi ödedi. Herkes makinesini gönderdi, hepimizin makineleri çalıştı. Onlar maddiyat değil mi, yatırım değil miydi? Bizden neyin hesabını soracaklar? Ne olduğunu önce bir anlasınlar ondan sonra gelip hesap sorsunlar. Keşke benim şirketlerim böyle olsa."

"BENİM YAPTIKLARIMI BAŞKALARI HAYAL EDEMEZ"
    "1998'de şampiyon oldum 99'da herhalde yanlış hatırlamıyorsam Pendik yaşadık. O akşam bütün televizyonlarda Fenerbahçe'nin duayenleri, kendini duayen olarak görenler hemen istifa etmesi lazım, bıraksın gitsin. Ben Polonya'daydım, geldim kongre kararı aldık. Kongre yaptık aday çıkmadı, sonra ben yine devam ettim. Yani çıkmadı geldiler rica şu bu biz devam ettik. O günlerden buraya geldik. Şimdi demokratik olan ortamlarda seçimin çok adayla yapılması daima kulüp için daha önemli olur, daha geleceğe dönük insanları bir hizaya sokar, daha iyi düşünmesini sağlar. Benim yaptıklarımı başkaları hayal edemezler. Onların hayalleri yoktur, ben çünkü bu söylediğim şeylerin hepsini düşünmüştüm. Bugün de bir şeyler söylüyorum, bugün ortaya koyduğum portre 250-300 milyon dolarlık bir yatırımlar söylüyorum. Bunları açıklamaları lazım, yani aday çıktı, aday beni karalamak için ortaya çıkıyorsa o iyi değil. Aslında tam tersi beni karalarken Fenerbahçe kulübünü karalıyorlar. Fenerbahçe başkanı benim ama yaptıklarım ve burada ortaya koyduklarım Fenerbahçe spor kulübü için. Bir vizyon açıklamaları lazım. Demeleri lazım ki; 235 milyon dolar bütçe, bu bütçe azdır bu bütçeyi 300'e çıkaracağız. Yatırımlar yapacağız, bu yatırımları böyle yapacağız, bir takım kuracağız, bu takım şöyle olacak. Ronaldinho'yu getireceğiz, Eto'o'yu getireceğiz. Benim böyle bir iddiam yok şu an. Yani bir vizyon koymak lazım. Yoksa Aziz Yıldırım'ın 11 yılda yaptıklarını tarih yazdı artık, kimse onu çizemez, silemez, bir yere atamaz. Çünkü bana verilen bütün yetkiler Fenerbahçe kongre üyelerinin verdiği yetkiydi, ben o yetkiyi kullandım. Bugün de o yetkiyi gelip kendilerine Cumartesi, Pazar günü sunuyorum. Eğer bana devam et derlerse devam edeceğim, etme derlerse zaten bu işi bırakmış olacağım. Ben bunun için de rahatım."

"BİR DEVRİM GEREKİYOR TÜRKİYE'DE, BU DEVRİM YAPILACAK"
    "Kayseri stadı'na gittim, çok güzel olmuş, tebrik ediyorum. Rize'de yaptılar 15 bin kişilik stat o da çok güzel olmuş. Ben tesislerini gezdim çok güzeldi ama stat da çok güzel daha kaba şeklindeydi. O da çok güzel olduğunu söylüyorlar. Yani bu statları artırmak lazım, kaliteyi getirmek lazım. O zaman istesen de istemesen de bu konuştuğumuz tenkitler var ya şampiyonluğun dışında olan insanlar bu işlere sahip çıkacaklar o zaman. Yani her şeyin şampiyonluk olmadığını göreceğiz. Avrupa'da takım küme düşüyor diyorsun, kombine almış 30 bin kombine, herkes geliyor maç bitiyor alkışlıyor. Bunun bir eğlence olduğunu artık kabul edeceğiz yani. Bir devrim gerekiyor, bu devrim yapılacak Türkiye'de, yakındır yani. Bu değişime girecek Türkiye, mecbur. Yani 100 sene Avrupa'nın gerisinde gidemeyiz." (NTV Spor)

2. ProblemMaker

ProblemMaker Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aziz yılırımdan memnunum..Kalsın..30milyon$ güzelmiş :D