Aklımda güzel olabileceğini düşündüğüm bir oyun var. Tabii bu sizin vereceğiniz karara bağlı. :) Hemen konuya geçiyorum.

"Resim Bulma Yarışması" Nedir?

Resim Bulma Yarışması, adından da anlaşılabileceği gibi yarışmacıların, onlardan istenilen resmi sanal ortamda bulmaları (elbette yapabiliyorsanız istenilen resmin fotoğrafını çekip de koyabilirsiniz) üzerine kurulu bir yarışmadır. Yani amaç, sizden istenilen resimleri (bu herhangi bir hayvan, bitki, hareket, cisim veya kategorize edilemeyecek bir cisim olabilir) internet aracılığı ile bulmak ve ilgili konuya upload etmektir. Görev dediğimiz resimleri sadece yarışma yetkilisi koyabilir. Basit ve amaçsız olmaması da bu yarışmadan alacağınız zevki katlayan etkenlerden biri olacaktır.

Puan Sistemi

Kolaydan zora doğru Seviye 1, Seviye 2, Seviye 3, Seviye 4 ve Seviye 5 olmak üzere 5 farklı seviye mevcuttur oyunda. Bu bölümlerde mevcut olan görevlerden istediğinizi seçmek de mümkündür. Tabii ki seviyelerin zorluklarına bağlı olarak getirecekleri puanlar farklı olacaktır.

- Resim Silinmiş.

Ödül

Yarışmayı 2500 puanda daha sonra tekrar başlatmak üzere sonlandırılmasını düşünüyorum, fakat duruma göre bu puan yükseltilebilir ve yarışma uzatılabilir de. Bir kazananı olacağına göre de bir ödülü olması gerekir. 1. olan yarışmacı için şu anki mevcut ödüllerimiz aşağıdadır. 2.olan yarışmacıya "Resim Müsabakası 2.si" gibi bir unvan ayarlayabiliriz.

* "Resim Müsabakası Şampiyonu" tarzında özel bir forum unvanı.
* Bomba ödül ise extraloob'a karşı limonata keyfi. ( tabii ki şaka :P )

Kurallar

Elbette oyunun birkaç kuralı var. Kurallar aşağıdadır.

* Photoshop, Paint ile hazırlanmış resimler koymak yasaktır. (Yani kendiniz hazırlayamazsınız, ama bulacağınız resim PS ile yapılmış olabilir.)
* Figür yasaktır.
* Koyduğunuz resimlerin yüksek çözünürlükte ve kaliteli olması tercihimizdir. Büyük olmasına lüzum yok ama ne olduğu anlaşılır, net resimler koymaya özen gösterelim.

Bu kadar. :) Uzun gibi gözüksede sizi yanıltmasın okuması sadece 5 dakika sürecektir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Mesela ne tür resimler istenecek? Çünkü Google´dan 2 sn´de bulunuyor. :D Biraz zor olursa?.. :roll:

hatta benim slayttak ullanacağım resmi de buluruz iyi olur
ağaçlık alandaki su birikintisine düşen 1 damlanın oluşuturduğu halkalar

Corky demiş ki:
Bir örnek vereyim.

Seviye 5 sorusu mesela bu;

Görev: Koşan tembel hayvan

Görev: Tüm parmaklarında yüzük olan kısa saçlı adam

gibi.
Hmm güzelmiş, şimdi zorlaştı. =)

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
evet nasıl hayata geçiriyoruz ne zaman başlıyor ne zaman bitiyor,
ben nasıl yardımcı olabilirim sayın sözlük yazarım nedir ne değildir ?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
büyük bir iş aslında projede güzel peki ödüller hafif değil mi süre ne kadar olacak puana göre mi ?

Corky demiş ki:
Proje benden ödülde sizden olsun. :P

Evet ilk 2500 ulaşan kazanıcak süre yok. 1yılda olabilir 1 ayda. :)
Yarışmayı yapıyorsan sponsorluğu üstlenmelisin. Ben yarışma yapayım ödülü siz verin tabiri garip geldi

Yukarı Alt