EnDZoNe

Öncelikle Buildimizin yapilandırması 90 Force 90 Light 90 Cold 30(ibicheon heuksal fire )bastan size garip gelebilicek bi yapilandirma gibi gelebilir ... Genelde int yani nuker tabir ettigmiz çarların fire -light- cold yada bicheon heuksal light cold gittigi bilinen bi gercek ..Bu yapilandırmada ise Foce nin bi nuker e neler getirip neler götürebiliceginiz görücez..Bunun için öncelikle Force nin ne Faydası var Nukersek neden bu yapilandırmayı yapmalıyız Bunlara deginmek lazım ...öncelikle bilinmesi gereken bu oyunun amacnın eglenmek oldugu 2 . amacının ise en iyi yada en iyiler arasina girmek oldugudur .. Bunu saglamak içinde en güçlü builtleri bulmalı buna göre yapilandırmalar yapmalıyız .. Buna mutakib guclu olmak birazda digerlerinden farklı olmayı gerektirir .. Butun intlerin kullandıgı built leri sizde kullaırsanız bu sefer oyunda para konusur bi duruma gelicektir .. Eger oyuna Cok para veremem ama sıradan da bi oyuncu olmak istemiyorum diyosanız Force Nuker yapilandırması tam size göre..
Diyiceksiniz ki Bu builtte ne var ? .. Gorduguuz gibi bi silah skili yada fire ı kısarak force açıyoruz .. Peki neden ? Force açmamız En büyük nedeni Vital spotları olması.Peki nedir bu vital Spotlar Resimle bakalım ..
.

Öncelikle Parry ratio düşüren Vitalimiz Bu vital aşşada gördügünüz gibi 88 lwlde 83 parry ratio düşürmekte.10 Saniye sürüyo ve kesin tutuyo
- Resim Silinmiş.
Burdada 86 lwlde uplanan attack rating düşüren vitalimiz gözüküyo ve 82 attack rating düşürüyo. 10 Saniye sürüyor ve kesin tutuyor
- Resim Silinmiş.
Bu vital pek bize göre degil rakibin fizik defansını düşüren bi vital ama tabi buda sizin bi skiliniz olucak görüldügü gibi uplandıgında 90 lwlde 397 Fizik defansı düşürüyor %80 tutuyor ve 30 saniye sürüyor ..
- Resim Silinmiş.
Asıl gelelim can Alıcı Vitallerimize Bu gördügünüz Vital Rakibimizin defansını 90 lwlde upladıgımızda 599 düşürüyor ..Evet 599 düşürüyor!!
- Resim Silinmiş.
Bu Vital spotumuzdada rakimizin bize karşı olan ataklarını neredyese yariua indiren importen i görüyoruz ..%80 tutuyor ve 30 saniye sürüyo buda şu demek attigimiz her seferde %80 tutturuyoruz ve 30 saniye kadar %50 damage yiyoruz
- Resim Silinmiş.
Evet buda en can Alıcı vitallerimizden birisi Division .Buda Rakibin hem fizik hem magic defansı önemli ölçüde düşürüyor sadece division için bicheon açan nukerlerin oldugunu düşünürsek ve bunun %80 olasılık tuttugunu ve 30 saniye sürdügünü düşiünürsek neler olabiliceginiz kestirmek pek güç degil
- Resim Silinmiş.

NEtice itibari ile bu buildin + ları ve eksileri nelerdir die özetliyicek olursak Fire bicheon heuksal i kapatmak zorunda oldugumuzdan bi defans açıgımız olusucaktir .Ama Sunu soylemek laızm tabiki bu skillerle Bu yapilandırmanın kesemiyicegi bi Çinli yapilanrmanın oldugunu ben düşünmüyorum Defans açımız oolucaktır Daha kolay ölücez Fakat Çarımız çok ölümcül bi Hal alıcaktır pvplerin cok kısalacagini söyeleyebilirim bu yapilandırma . Ayrıca bana Sorarsanız Her Çinli Builde karşı Üstünlük sagliyicagi kesin . Division ve magic düşüren Vital i yemiş bi char ın omru en fazla 10 saniye olur Kanaatime göre.. :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
ilginc ama gusel bi teori bence.. ama bu durumda sadece iki nuke oluo light nuke..
onun dısında damage werecegimis bise yok ki bu da bıras sacma kacıo..
ben bicheon light cold a dewam :)

bişey dicem yanlış anlama ama ya nuker bunları atacak kadar zaman bulamazsa

EnDZoNe

cold 90 olucak dedik ya snow un var division la sadece bi adamı kesmen 15 saniyeni alır vital -599 defasn demektir oda ona keze 2 sini birden söylemek bile istemiyorum zaten facia damage ler cıkıyo wizart tarzı ..

EnDZoNe

emreblt demiş ki:
ilginc ama gusel bi teori bence.. ama bu durumda sadece iki nuke oluo light nuke..
onun dısında damage werecegimis bise yok ki bu da bıras sacma kacıo..
ben bicheon light cold a dewam :)
2 nuke yeterli zaten :)

EnDZoNe

o şahsi fikrin .. force nuker kesersen bana haber ver mod arkadasım eşit şartlarda kesmen uzayda yurumen kadar imkansız .

EnDZoNe_ demiş ki:
o şahsi fikrin .. force nuker kesersen bana haber ver mod arkadasım eşit şartlarda kesmen uzayda yurumen kadar imkansız .
Çok doğru söylemişsin.
macrocheck demiş ki:
castle shield, block pasifi, yatır, batır, combosu olmayan bir nuker buçuk bile etmez.

+ kötü haber : Bunların reduceları çıkacak
+bunların reduceleri zaten var.Cure pilleri de cabası.Ama 90 light 90 cold 90 bicheon olduğun için bu debuffları yemekten başka çaren de yok malesef :wink1:

EnDZoNe

Pot Basar gibi atabildigin debuflar var Üzüm Tabir ettigimiz piller ne kadar dayanır bilinmez !! İlla division La Magic debufunu yersin Sonrası malum zaten snow ile 12 13 k arasi bi damage yersin mix ki buda int ler için (tek) e tekabul ediyo..

Roland Deschain

Öğretiyorum
Sniker demiş ki:
+bunların reduceleri zaten var.Cure pilleri de cabası.
dostum reduce'den kasıt fire ve cleric deki reduce skilleri değil. takılara basılan reduce'lardan division vs. debufflara da gelecek legend 4 ile. o zaman yavaş yavaş cursed heart toplamaya başlayacaksın :mrgreen:

Roland of Gilead demiş ki:
Sniker demiş ki:
dostum reduce'den kasıt fire ve cleric deki reduce skilleri değil. takılara basılan reduce'lardan division vs. debufflara da gelecek legend 4 ile. o zaman yavaş yavaş cursed heart toplamaya başlayacaksın :mrgreen:
Dostum demekki forcenin bi işi var ki oraya koymuşlar değil mi.Şimdi forcelerle başa çıkamıyorsunuz, legend 4 de forceler gücünden hiç birşey kaybetmeyecek aksine daha da güçlenecekler.yani oraya vital spot skilleri süs olsun diye koymaz.Öyle bişey olcaksa da vital spot kalkar zaten.Ayrıca hiçbir kanıt olmayan şeyler hakkında konuşmayı sevmem, profesyonel oyuncular şimdi en iyisi neyse onu yapacaktır.O zaman ne olursa ne biterse o zaman da en kral charları yapılandırırız raht olsun için.

EnDZoNe

Roland of Gilead demiş ki:
Sniker demiş ki:
Ben açmadım str çarlarım var hep .. Ama çok Fazla sp istemeyen bi build force .. Bide şu yönle düşünürsen ben 1 seneden önce gelkicegi kanısında degilim gelse bile 10 degrede mastery i yetiyor yine sanırım 2 3 sene gider bu build ..o ara eglenelim ben 0 dan açtım bi tane sp kasıyorum 1 2 serverda çarlara =) Sırf eglence olsun die =) Ama kanımca güzel bi build .. Her ÇAr her build güzeldir o ayrı..Ama farklılık olmadan Sivrilmek imkansız oyunda ..

Bu Char Zaten Cleric Buildi açmış bir char Karşısında Hiçbir Şansı Yoktur.Sebebi belli=Holy
China Charlarda Pillerdeki Bug sayesinde bir çırpıda hepsini silebilirsin.
oyun artık takım oyunu oldugundan pasif bir char olur.
2 nuke ile 30k küsür can çok zor devrilir.
Keyfin bilir :wink1:

Fkarizmatik demiş ki:
Bu Char Zaten Cleric Buildi açmış bir char Karşısında Hiçbir Şansı Yoktur.Sebebi belli=Holy
yanlız sen şunları hiç düşünmemişsin bunların yanında adamın verdiği damage i düşüren skillerde var cleric işine gelince sende onun magic atağını alırsın olur biter

bence güzel bi yapılandırma olur ama stun yada knock down olamyınca herkes zorlar ama sende herkesi zorlarsın:D

eer bu divisionla tutunca bi blade char 5 k fln vurabiliosa nuke char en az 12 k geçirir:D
:D

the king demiş ki:
Fkarizmatik demiş ki:
yanlız sen şunları hiç düşünmemişsin bunların yanında adamın verdiği damage i düşüren skillerde var cleric işine gelince sende onun magic atağını alırsın olur biter

bence güzel bi yapılandırma olur ama stun yada knock down olamyınca herkes zorlar ama sende herkesi zorlarsın:D

eer bu divisionla tutunca bi blade char 5 k fln vurabiliosa nuke char en az 12 k geçirir:D
:D
Tamamda Canım Benim Holy dubufflara karşı %100 Koruma sağlıyor.Adamın atağını düşürmen içinilk debuff yedirmen gerekmezmi?

Arkadaşlım dün bu yapılandırmanın aynısını Gördüm Bladeye 20k Çaktıgını Gördüm... :thumbsup:

Yukarı Alt