Windy

UltraViole demiş ki:
WindTalker demiş ki:
Çogu insanların filmde guldugu şey kufurlu bolumler oluyor. Genelde de ulkemizde kufurlu filmler izlenme rekoru kırıyor zaten. Recep İvedik te bunlardan bir tanesi.
İnce ve kaliteli espiriler yok seyirciyi guldurmek cogunlukla kufurle saglanıyor
küfürden hoşlanmıyorsan gitmeyeceksin arkadaş :wink1: ince kaliteli espri istiyorsan bu karakterde bulamazsın ki burada bile çok güzel birşey vardı kaçırmışsınız,son sahnesinde oturup ananesinin resmine bakarak hüzünleniyor şarkı felan orada anlayacağınız şu olmalı,vay be bir insan ne kadar küfürbaz ne kadar iğrenç bir yapıyada sahip olsada,acılarımızı aynı şekilde yaşıyoruz :wink1:
Recep İvedige gittigimi kim soyledi ki :mrgreen:
Arkadaşlardan duyduklarıma gore yazdım genel itaberiyle ozelliklerini soyledim filmi izlemedigim (Recep İvedik 2)icin sonunu bilmiyorum :D
gitmeyeceksin arkadaş diye sana dememiştim,neyse daha fazla kurcalamanın manası yok :popcorn:

İnsanın bazı şeylere üzülmesi karakterinden kaynaklanmaz doğasında vardır burası o kişinin farklı davranmasından dolayı değildir .

[color=#80000]Güzel ve komik bir film fakat küfürler var millet çocuklarına seyrettirmiyor fakat 4-5 yıl sonra çocuk bu küfürleri telefon kullanır gibi kullanmaya başlıyor yani ne kadar küfürlü olursa olsun "Çocuklar izleyemez!" diye birşey yok.[/color]

AROG u bu filmi izledikten sonra gerçekten tebrik ettim recep ivedik gerçekten çok küfürlü ve saçma sapan Technology sana kesinlikle katılıyrum fragmanda herşeyi vermişler

bnde bgn gittim resmen fragmandakiler dışında bişi yoktu sıkıldım açıkcası gülesim gelmedi hiç :S

Technology demiş ki:
Türkiye'deki filmlerdeki yapılan tek yanlış şudur ki fragman ile sehirci toplamak için fragmanda her şeyi yayınlıyorlar filme gelen çoğu kişi zaten fragmanı izlediği için bu sahnelere gülmüyor .. Ben filme ilk gidenlerdenim fragmanı 3 kez izledim filmde baktımki fragmandan ötürü yalnızca küfür var .. Buda benim gerilmeme hatta filmden çıkmama kadar geldi . Aile yapımızdan olsa gerek izleyen bütün akrabalarım bundan şikayetçi lakin filmde yerlere yatıp gülenleri gördüm .. İlk filmde ilgi çeken yönleri abartmak istemişler buda filmi laçka yapmış .. Dikkat ettiniz mi küfrün olmadığı sahne yok :wink1:
xXKOBRAXx demiş ki:
AROG u bu filmi izledikten sonra gerçekten tebrik ettim recep ivedik gerçekten çok küfürlü ve saçma sapan Technology sana kesinlikle katılıyrum fragmanda herşeyi vermişler
CapsLock demiş ki:
bnde bgn gittim resmen fragmandakiler dışında bişi yoktu sıkıldım açıkcası gülesim gelmedi hiç :S
Kimse bizi buradan duyamıyor Televizyona çıkalım bizde :santa:

birinci filmde fragman yanılgısına düştüler.evet komik olan tüm ögeler fragmandaydı.bu yüzden de film boyunca mesela içimizden "lan burayı biliyorum, bi an önce geçse bari" diye söylendik mutlaka.fakat recep ivedik 2 için aynısını söylemek yanlış olur.şahan ilk filmde yaptığı hatayı anladı ve ikinci filmin fragmanında bunu yapmadı.hea tabi biraz komedi sıkıştıracak çünkü sen fragmana bakarak film hakkında fikir sahibi oluyorsun.
basit espriler vardı elbette, ama gayet akıllıca olanları da vardı.

başlıktaki ilk mesaja baktım da, adamlar "koymak" kelimesini sansürlemişler.koydum,koydun koydu ! var mı arkadaşım bunda ayıp birşey.sorun sözcükte değil, nereye çekersen oraya 120 km süratle giden Türkçe'de.

misal, döt dediğimiz şey insanın temel uzuvlarından biridir.boşaltım yapmaya yarar.(yalan mı yalan mı ?) recep ivedik'in dötünün hoş bi enstantane olmadığı konusunda hemfikir isek partinin onun dötü gibi geçtiği kanısına varmak çok da zeka gerektirmiyor.

bide en uyuz olduğum şey şu kendini entel olarak tanımlayan bayık kesim.sinemada da şahit oldum.adam 12 ytlyi çaktı bileti alırken, daha reklamlar yeni bitmiş 2-3 sahne geçmiş kalkıp çıkıyor salondan.e be zeki mahlukat şu filmin 10 dakikasına dayanacak gücü kendinde bulamıyorsan ne diye verdin o parayı filme ? artist artist kuğul bir tavırla arkadaş ortamında "ya ben paraya kıyıyorum da işte kafama eserse çekerim giderim filmden, çok da tın" demek için mi ? sonracıma efendim neymiş gerçekçi değilmiş.böyle insanlar yokmuş, olsa da saçmaymış.

bu arkadaşların izlediği "the curios case of benjamin button" adlı filmde de gerçeğe dair birşey gözlemleyemedim ben mesela.ya da ne bileyim bir "twilight" da.

yani toplumumuz sadece eleştirmek için eleştiriyor.filme yapıcı olarak herhangi bir etkileri yok.geyiğine, güldürmek için çekilmiş bir film sonuçta.kalkıp da "lan bunun kalitesi de b.k gibi, evde 3 megapiksel cep telefonumla çektiğim görüntüler daha galiteli" demek filme ve de filmin konusuna haksızlık olur.

dipnot: evet her filmin bir konusu vardır.

AnatoliaFire demiş ki:
Bence kötü olmuş, çünkü filmin ilki TV de yayınlandı geçen akşam. 6 yaşındaki amcamın oğlu afedersiniz hareket çekmeyi öğrendi :think:
iki-üç seneye kalmaz arkadaşlarından neler çekmeyi örencek mrk etme yaşadıkda biliyoruz :mrgreen:

Technology demiş ki:
Türkiye'deki filmlerdeki yapılan tek yanlış şudur ki fragman ile sehirci toplamak için fragmanda her şeyi yayınlıyorlar filme gelen çoğu kişi zaten fragmanı izlediği için bu sahnelere gülmüyor .. Ben filme ilk gidenlerdenim fragmanı 3 kez izledim filmde baktımki fragmandan ötürü yalnızca küfür var .. Buda benim gerilmeme hatta filmden çıkmama kadar geldi . Aile yapımızdan olsa gerek izleyen bütün akrabalarım bundan şikayetçi lakin filmde yerlere yatıp gülenleri gördüm .. İlk filmde ilgi çeken yönleri abartmak istemişler buda filmi laçka yapmış .. Dikkat ettiniz mi küfrün olmadığı sahne yok :wink1:
Evt katılıyorum recep ivediğin ilk filmindede aynı olay vardı arog vesaire. . şuana kadar kahkaha ile güldüğüm Komedyen 1 . NEJAT UYGUR / 2.KEMAL SUNAL cem yılmaza komedyen demiyorum şahan şebeğin teki ama hayvan taklitini güzel yapıyo. Kutsal damacana Favorim :D

Yukarı Alt