bilgisayarımda 1gb ram vardı bugün daha yeni 2gb aldım taktım iyi oturttum 50 kes cıkarıp taktım yani takmayla ilgili bi sorun yok ama pc de rami 2.43gb olarak görüyor tek tek taktım 1 gb olan 1024 mb görüyor 2gb lıgı tek başına 2048 olarak görüyor ama birlikte takınca 2.43gb olarak görüyor neden kaynaklanabilir acba ????yardımcı olursanız sevinirim.........

- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
İlk önce sadece 1gb lık ram i tak sonra pcyi aç Görev Yöneticisini Aç Performans lara gir sonra orda Fiziksel Bellek(K) toplam var orda o toplam bi yere not al sonra Şimdi 1gblık rami sök sonra 2gblık ram i tak pcni aç aynı uygulamaları yap ve bunuda not al ikisini topla ve not al şimdi ise her ikisini tak pcyi aç yine o toplama bak bi senin topladığınına bak ikiside aynıysa sorun yok sadece pcin ram in değerini okuyamıyo

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
1)anakartın 3gb ram destekliyormu ?
2)işletim sistemin 3gb rami destekliyormu ?

bu iki sorundan biri muhtemelen bu sıkıntıyı yapıyor ama emin ol ramlerin 3gb olarak çalışıyordur Wink

Jigsaw

Aileden
extraloob demiş ki:
1)anakartın 3gb ram destekliyormu ?
2)işletim sistemin 3gb rami destekliyormu ?

bu iki sorundan biri muhtemelen bu sıkıntıyı yapıyor ama emin ol ramlerin 3gb olarak çalışıyordur Wink
+1

Bi de tam anlayamadım bi tane 1 GB 667MHz bi tane de 2 GB 667MHz iki tane ramin var ve pc bunu 2,5GB gösteriyor değil mi? Muhtemelen anakartın çok eski. Çünkü XP 3 GB rami sorunsuz görüyor.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
sorularımıza cevap verse sorunun çözeceğiz o ekranda 3gb yazdıracağız da yanıt alamıyoruz.

zannımca bir anakart bios update ile olay biter Razz

Bence 3 gb ın bir faydasını görmezsin. Çift kanal 2 gb ram işini görür.3 üncü bir rama ihtiyacın yok. Ama yine de sn bilirsin

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ilkercindik demiş ki:
Bence 3 gb ın bir faydasını görmezsin. Çift kanal 2 gb ram işini görür.3 üncü bir rama ihtiyacın yok. Ama yine de sn bilirsin
bunu sen yazmış olamazsın Shocked

2gb ile 3gb mukayese bile edilemeyecek bir hız farkı oluşturur kahvekeyfi

extraloob demiş ki:
ilkercindik demiş ki:
bunu sen yazmış olamazsın Shocked

2gb ile 3gb mukayese bile edilemeyecek bir hız farkı oluşturur kahvekeyfi
denediğim için öyle diyorum. çok fazla bir fark görmdim. sanki yok gibi bişiy olmuştu

Jigsaw demiş ki:
Omg masaüstünde denedin galiba. Razz
hahahaa. arkadaşta 2 gb ram vardı. dedim bana bak len bişi denicem. aldım bnm rami taktık 3 gb . fazzla bir fark görmedim.. extrabeer

Yukarı Alt