- Resim Silinmiş.
iftara sayılı dakikalar kala fırından pidemi kaptım sabırsızca iftar vakitini bekliyorum :P

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Süper ya :D sıcak olmasada bizde yedik :D ... Sahurda yandaki fırından en sıcağından kapıcam bi tane :D inş :D

Macro demiş ki:
Ben yaklaşık iftardan 1 saat önce aldım sıra olur düşüncesiyle. Etraftaki komşuların sofra sesleri, muhabbetleri, ailece masanın başında oturmalarını izleyerek tek başına iftar açmak insanı gerçekten üzüyor.
abi senin arkanda exl ailesi var üzülme ama gerçekten de insan tek başına iftar açınca yetimler gibi oluyor :cry: :cry:

Macro demiş ki:
Ben yaklaşık iftardan 1 saat önce aldım sıra olur düşüncesiyle. Etraftaki komşuların sofra sesleri, muhabbetleri, ailece masanın başında oturmalarını izleyerek tek başına iftar açmak insanı gerçekten üzüyor.
Antalyada bir yerde toplanıp beraber orucumuzu açabiliriz :mrgreen: Gerçekten tek başına oruç açmak çok zor :cry:

çok sıra var be abii yaa. allahtan bizim aldıgımız yer ezan okununca bişiler ikram ediyolar o yüzden hep kendimi sonlara atıyorum :)

Macro demiş ki:
Okul nedeniyle ayrı evde kalıyorsun galiba ?

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
+AvriL demiş ki:
Macro demiş ki:
Okul nedeniyle ayrı evde kalıyorsun galiba ?
Çalışıyorlar gece yarısına kadar, babam hala daha işte.

Macro demiş ki:

Bu duyguyu iyi bilirim ; benzer sebepten ötürü birçok kez bende yaşadım annem , babam yanımda olmadan (diğer mesajında çalıştıklarını belirtmişsin) orucumu açmayı...Oysa ki ''İftar Saatleri'' aile kurumunun birlikte zaman geçirmesine en elverişli zamandırlar , ailece sofraya oturulur , balkon kapısı yada cam açıktır ve herkes pür dikkat ezan&top sesinin gelmesini beklemektedir...Sıcacık pide ikiye bölünür(bıçakla da kesebilirsiniz :P ) ve aile üyelerine uzatılır , ezan sesi gelir ve o gün çekilen açlığa inat yemeğe yumulunur(öncesinde şükredilir).Her ne kadar uzmanlar aşamalı yiyin dese de birkaç dakikada tabakta ne var ne yoksa sıyrılır...İftar sonrası balkonda ya da benzer bir ortamda masaya oturulur , bir yandan çaylar yudumlanırken diğer yandan aile bireyleriyle ülke durumunun analizi yapılır, biraz vakit geçtikten sonra anne ya da evin genç kızı pasta vb. bir mamülü tabaklara koyar ve masaya getirir...

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Uza__Lan demiş ki:
- Resim Silinmiş.
iftara sayılı dakikalar kala fırından pidemi kaptım sabırsızca iftar vakitini bekliyorum :P

şu pideye ve misyonuna harbiden seviniyorum çok tatlı beee :muck: :starving:

Son düzenleme:
Yukarı Alt