Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Idea Idea Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun [ İyi Bayramlar ] Idea Idea

extraloob.com ailesinin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum herkese iyi bayramlar dilerim bu bayramda benim için sadece gülün eğlenin ve kimseyi kırmayın başka birşey istemiyorum sizden 3 gün boyunca gülüp geçin eğlenin mutlu edin mutlu olsun tekrardan nice bayramlara bitanelerim.

Saygılarımla,

-Resim Silinmiş.

Ramazan Bayramı :
250px-Sultan_Ahmed_Mosque_mahya3.jpg

Ramazan Bayramı veya Şeker Bayramı, İslam dinine göre Hicri Kamer yılının dokuzuncu ayı olan Ramazan ayının ardından onuncu ay olan Şevval ayının ilk üç günü boyunca kutlanan dini bir bayramdır. Arapçadaki adı 'îd el-fitr (Arapça: عيد الفطر) Fitr kelimesi arapçada kahvaltı anlamına gelir ve ramazanın bitimi ile birlikte yapılan ilk kahvaltıyı ifade eder. Türkiye'de bu bayramda çocuklara şeker hediye edilmesinin gelenek haline gelmiş olmasına istinaden Şeker Bayramı da denmeye başlanmıştır.

Malezya ve Singapur'da Hari Raya Aidil Fitri, Endonezya'da Idul Fitri veya Lebaran, Bangladeş'te ise Shemai Eid olarak da anılır.

Ramazan bayramı, Ramazan ayı boyunca tutulması farz kılınan orucun da sonunu ifade eder. Ramazan ayı biterken, oruç da biter ve Ramazan bayramının ilk günü olan Şevval ayının birinci gününde oruç tutulmaz. Ramazan bayramının bu ilk gününde camilerde bayram namazı kılınır, namazdan sonra ise hutbe okunur. Bunların ardından bayrama dair etkinlikler başlar; aile ve arkadaş ziyaretleri, çeşitli eğlenceler gibi. Ayrıca Ramazan Bayramı boyunca Müslümanlar birbirlerinin Bayramını kutlarlar; gerek ziyaretlerde gerekse haberleşme teknolojilerini kullanarak. Dünya çapında en yaygın kullanılan kutlama ifadesi Îd mubarek`tir. Bu ifadenin Türkiye'de sıklıkla kullanılan Türkçe karşılığı Bayramınız mübarek olsundur. Güneydoğu Asya'da ise Selamat Hari Raya ve Selamat Idul Fitri yaygın kutlama cümlelerindendir.

Son düzenleme:

pfffffff

Aileden
Seninde bayramın mubarek olsun hacım ,
tüm extraloob.com ailesinin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum .

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
topic biraz erken açıldı bayram sabahı burada olamayacaklar vardır diye bilginize.

Nice Mutlu Tatlı Neşeli bir sıcak bayram diliyorum herkese extraokk

Morwena

Buralıyım
ExtraLoob aiLesinin en içten diLekLerimLe bayramini kutLar...hepinize sagLik mutLuLuk diLerim..hayirLi bayramLar... :?!!!

pfffffff

Aileden
Doğru topic erken açıldı bugun arefe ama yarın böyle bi şansımız olmayabilir
hepinizin bayramı mubarek olsun şimdiden extraokk

Yukarı Alt