1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Raikkonen gelecek konusunda kararsız

1. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Raikkonen gelecek konusunda kararsız
    Ferrari ile sözleşmesi 2009 sezonunun sonunda bitecek olan Kimi Raikkonen, Formula 1'i bırakıp bırakmayacağı konusunda henüz karar vermediğini açıkladı.
    Ferrari'nin dünya şampiyonu pilotu Raikkonen, sözleşmesi bittikten sonra kariyerine devam edip etmeme konusunda kararsız.
    İtalyan takımıyla 2009'un sonuna kadar anlaşması bulunan 28 yaşındaki Fin, pilot, "bırakacağım yolundaki iddialar birkaç yıldır dile getiriliyor. Her zaman şunu söyledim: Sözleşmem gelecek yılın sonunda bitiyor. Devam edip etmeyeceğimi bilmiyorum. Sözleşme süresi dolduktan sonra bakacağız" dedi.
    Raikkonen, "Formula 1'i bıraktığım zaman yapacak daha güzel ve eğlenceli şeyler bulacağıma eminim. Gelecek yıldan sonra neler olur bilmiyorum. Belki de kararımı bu yıl veririm" diye konuştu.
    Kanada Grand Prix'si için bulunduğu Montreal'de basına konuşan Ferrari pilotu, zevk aldığı ve kendisi için doğru olanı yaptığına inandığı sürece Formula 1'e devam edeceğini vurguladı.
    Raikkonen, şu an Formula 1 dünyasında hoşuna gitmeyen bazı şeyler olduğunu, kararını verirken bunları dikkate alacağını dile getirdi:
    "Yarışmayı seviyorum ama bunun dışında gelişen olaylar beni huzursuz ediyor. F1'deki herkes yarışmayı ve araba kullanmayı sevdiği için burada ama sizi rahatsız eden ve istemediğiniz durumlar çok fazlalaşırsa ayrılma zamanı gelmiş demektir."