Quaresma’nın 84. dakikada kaçırdığı gol, Beşiktaş Teknik Direktörü Schuster’i çıldırttı.

Yedek kulübesinin önünde isyan eden Alman çalıştırıcı, maç sonrasında oyuncularının elini sıkıp, tebrik etti. Schuster’in bu sırada Quaresma’yı es geçmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Liderin adı Guti!

Adamın kumaşı çok sağlam. Belli ki sadece ayakları, kafası, meşin top becerisi ile yıldız futbolcu değil, kişiliği ile de büyük sporcu

Adamın kumaşı çok sağlam. Belli ki sadece ayakları, kafası, meşin top becerisi ile yıldız futbolcu değil, kişiliği ile de büyük sporcu!
Dünya Kupası dışında her türlü şampiyonluğu, onuru ve gururu yaşamış...
Gün görmüş, final görmüş... Kazanmanın coşkusunu da, kaybetmenin hüznünü ve öfkesini de yaşamış...
Sonra durulmuş, dinlenmiş, demini almış...
Son derece doymuş ve olgun bir performans sergiledi dün...
Sezonun en yenisi, takımın en kıdemsizi olarak hiç sırıtmadan, arkadaşlarıyla uyum içinde, gösterişsiz ama istekli, sakin ve etkili bir oyun oynadı.
Real Madrid’de boşuna sevilmediğini, cila ile parlatılmadığını bir kez daha kanıtladı.
Jose Maria Gutierez Hernandez, yani kısa adıyla Guti, Bobo’ya yaptığı asistle dünkü maçın skorunu da akışını da belirleyen adam oldu.
Anlaşıldı, Beşiktaş’ın beklediği lider oydu!
Schuster elbette daha fazlasını ister... Vizyonu, hedefi, ihtirası 1-0’ın çok üzerinde, oyun planı, felsefesi elbette çok derindedir.
Ama eğri oturup doğru konuşalım...
Beşiktaş yeni lige yepyeni bir ruhla başladı. Takımın özgüveni, gayreti, yardımlaşması ve toplam kalitesi futbolsevere heyecan verdi.

Maçın analizine gelince...

Beşiktaş’ın savunması, “toplama takım” görüntüsü veren Bucaspor karşısında sık sık pozisyon verdi... Zaman zaman disiplinleri yerine şanslarına sığındılar. Ama ben Zapo’nun dönüşünün çok yararlı olacağını düşündüm... Ferrari’nin oyuna katılma, topu ileri taşıma gayretlerini gördüm... Yuvaya dönen Erhan, Antalya deneyiminden karlı çıktığını gösterdi, arkadaşlarına güven verdi. İbrahim Üzülmez, her şeyi ile süperdi!
Beşiktaş’ın asıl yenilikleri orta alan ve ileri uçta... Schuster’in hücum planlarında da savunma kurgularında da en çok önem verdiği yer burası. Guti, Necip ve Ernst dün bu işi uyum içinde çok iyi yapabileceklerini gösterdiler. Gerektiğinde savaştılar, yeri geldi hücuma katıldılar. Öndeki arkadaşları Quaresma, Nihat ve Bobo’yla oynadılar.
Evet, hiç kimse ayağına top beklemiyordu artık... Oyuna katılıyor, üzerine düşenin fazlasını yapmaya çalışıyordu...

Guti, henüz beklenen düzeyde olmamasına rağmen hem orta alandaki ortaklarını, hem de ileri uçtaki arkadaşlarını rahatlattı. Bobo’yu uzun topuyla buluşturup pozisyona sokması, golü attırması inceliğinin ve birikiminin göstergesiydi.
Beşiktaş her takımın “muamma”sı sayılabilecek açılış haftasında kazaya uğramadan, güvenli ve rahat bir sonuç aldı. Nihat, Bobo, Quaresma elbette daha etkili ve verimli olabilirlerdi. Nihat ve Q7, zaman zaman egolarının etkisinde kaldılar... Skoru zenginleştirme çabaları, erken ya da kararsız vuruşlarla harcandı.
Bucaspor, Bülent Uygun’un iyi araştırılmış, iyi kotarılmış transferlerle sahaya sürdüğü “toplama” bir takım... Ama umut vaat ediyor... Keşke Ediz’in Necip’e kontrolsüz darbesi de olmasaydı!..

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
özet görüntüleri izledim de harbiden çok kaçırdı 3-4 rahat yaparlardı ama şu var Q7 tam bir ronaldo ve TR gol kralı olur tabiki bitiriciliği kötü değilse.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
extraloob demiş ki:
özet görüntüleri izledim de harbiden çok kaçırdı 3-4 rahat yaparlardı ama şu var Q7 tam bir ronaldo ve TR gol kralı olur tabiki bitiriciliği kötü değilse.
sıcakkanlı bir oyuncu takıma alıştı çok kısa sürede güzel teknikleri var ve rakibinden korkmuyor üstüne üstüne gidiyor sürekli

Yukarı Alt