Photoshopta Layer Penceresi Ve Görevleri

- Resim Silinmiş.

1- Öncelikle sizlere layer penceresinin resimini numaralandırılmış şekilde sunuyoruz ve ardından aşağısında numaralarla belirtilen kısımların ne işe yaradıklarını kısaca açıklayacağız.

photoshopta layer

1- Göz işaretini tıkladığınızda seçili olan layer gizlenir tekrar tıkladığınızda o layer ve içeriği aktif olur.

2- Bu numara ile belirtilen araç fırça olup bizlere çalışılan layeri göstermektedir.

3- Flash butonu şeklinde görülen bu düğme bize photoshopta layer penceremizdeki bölüme farklı efektler eklememize olanak sunmaktadır.

4- Layer penceremize maske ekleme görevi vardır.

5- Yeni ayarlar yapmamızı sağlıyor.

6- Bu araçda aktif olan layer da renk tonları ile oynamamıza kolaylık sunan bir araçtır.

7- Yeni bir layer oluşturmamızı sağlamaktadır.

8- Seçili olan layerı silmemizi sağlayan araçtır.

9- Bu araçda layerlar hakkında ayarlamalar yapmamıza olanak sunar mesela yeni bir layer oluşturabilir kopyalayabilir veya silebiliriz.

10- Opacity olarak bilinen bu araç seçili olan layerdaki şeklin görünümünün parlaklığını ve görünümünü matlaştırma işlemleri için kullanılır.

11- Layer tipi belirlenir.

12- Bu araç transparent pixelleri kilitlemekle görevlidir.

13- Layer boyama işlemlerini engellemekle görevlidir.

14- Layerda yeralan araçların hareketini engellemekle görevlidir.

15- Layer içindeki araçta yapılabilecek bütün işlemleri engeller.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Paylaşım için teşekkür,aramıza hoş geldin,birde 5 dk forum kurallarına ayırsan.Büyük harflerle konuşmak bağırmak anlamı geliyor canımcım :muck:

yhaaa kardeş okudum ama o bağırış denemez resmen yakarış o kad uraştım 1.5 gün oldu sadece ben bakmışım konuyaaa allah razı olsun sen uyarsanda bi şeyler yazmışsın

Çoğu kişi işine yarayan başlıklara yorum atar arkadaşım.Çoğu kişide işine yaramayan başlığa girip çıkar.Ama herkes için konuşmuyorum,işine yaramayan başlıya giripte yorum atanlar var...

Yukarı Alt