Hayırlı Post kasmalar :mrgreen:

Yeni yeni kendim "Beat ve Sarkı" yapımı için kendimi geliştirmeye başladım.Ama benim işime yarıyacak saglam bir program lazım.Programın İsmini vermeniz bile yeter.Simdiden Tşkler...

Hayırlı Akşamlar
:popcorn:

Fl studio ile yapabilirsin.

Yeni bir FL Studio sayfası açıyoruz ve tempoyu biraz düşürüyoruz;[/B]

[/B]

Sol menüden Packs içine giriyoruz ve size uygun olan techno sesleri seçip ortaya sürekle bırak yapıyoruz. İsterseniz programın size başlangıçta hazır olarak verdiği sesleride kullanabilirsiniz...[/B]

[/B]

Ben yeni ses eklemenden sabit olan sesleri kullandım, şimdi ekranın ortasında kutucuklar var, bu kutucuklar bizim ses hücrelerimiz. Sesleri buraya işaretleyerek ritim yapabiriz. Resimde yaptıklarımı takip ederek bir beat/dru artık ne derseniz çıkartacağı[/B]

[/B]

aynı şeyi hat ve clap içinde yapacağız, tabi ritim kutucuklarının yeri ayrı olacak, yoksa ortaya ritim çıkmaz...[/B]
Fareniz ile tıklayarak resimdeki gibi yapın...[/B]

[/B]

Beat Hazır, eğer buraya kadar geldiyseniz çok iyi, play e basarak tempoyu dinleye bilirsiniz....sırada Bass var...[/B]

Playliste geliyoruz ve Pattern2 yi seçiyoruz....(yeni bir alan geldi) (Playlist kısa yol tuşu F5)[/B]
Channels ve add one gelip Sytrus u seçin;[/B]

[/B]

ve sonra....[/B]
Seçeneğine basarak bass bölümünden Digi Bass ı seçiyoruz...[/B]

[/B]

bu ekrandaki sytrus seçeneğine sağ tıklayarak Piano Roll e geliyoruz....[/B]

Karşımıza melodilerin yapılacağı ana bölüm çıkıyor......FL Studio da bir çok yerden melodi yapabilirsiniz.......neyse Techon Bass yapacağız bunu için benim yaptığım gibi melodi örtüsü çıkartın kendinize,[/B]

[/B]

Melodinin uygun olması için Kaln+İnce+Kalın+İnce olacak yani;[/B]

[/B]

Techno bassımız hazır....şimdi tek yapmamız gereken Playlistte Techno Bass ile beati birleştimek....çok basit bir müzik oldu ancak bu program ile yapabildikleriniz çok fazla......Techno Bass ile Beati birleştirin[/B]

[/B]

Playin yanındaki SONG a basın ve playe basın.[/B]

Müziği dinletmek isterdim ancak çok eksiği var,[/B]

NOT: Alıntıdır !!![/B]

FL Studio; Ses Ekleme[/B]

Bir çok arkadaş FL Studioya kendi seslerini ekleyerek Rap şarkısı yaparlar. Sesi eklemeniz için PLAYLİST bölümünde alttaki yere sesi atarsınız.[/B]
Diyelimki müzik yaptınız ve bunun üstüne ses ekleyeceksiniz;[/B]
File, Open ve yaptığımız şarkı[/B]
Playliste gelin, sol mause ile tıklayın ve sesinizi atayın;[/B]
[/B]
Sesi Ekledik, şimdi
araç çubuğunu seçerek "sesi müziğe uygun kesiyoruz".
[/B]
[/B]
Şekildei gibi, müziğe göre ayarlayın...

<== YOUTUBE FL STUDIO DERSLERİ ==>​

Fl Studıo Dersleri 1

nDV5hnyA9Lk

Fl Studıo Sample Dersleri

qiOoSJBBxcI

Fl Studıo No Sample

mvb_j7CP4Qw&feature=related

Yukarı Alt