1 hp li lord eline ne geçecek? daha bitmemiş server yani oradan oraya dolaşacaksın. Eğer 1 hp lik lord u kestim diye sevineceksen vereyim sanada emu yu.

drotalion demiş ki:
1 hp li lord eline ne geçecek? daha bitmemiş server yani oradan oraya dolaşacaksın. Eğer 1 hp lik lord u kestim diye sevineceksen vereyim sanada emu yu.

Sen yinede yayınla belki onu geliştirebilen olur ...

ya anlaatamadımmı size elinize hiç bişey geçmiyo öle olsun demeklede olmuyo program code ları var onalrı yazıcaksınız öle yapıcaksıznı uzun iş uğraşmaya değmez.ama eğer ben çok istiyorum diyosanız şimdiden geçmiş olsun daha bişi demiyorum kahvekeyfi

Bende Var Dosyalar, Artistlik Yapmayın.. Bilmeden Konuşmayın!..

Ancak Reseller Bu Boru Değil, Ciddi Anlamda 3000 - 5000 Kişilk Bir Oyun Alanı Açmak İçin 100 TB + Olması Lazım ( 100.000 GB ) Bu Sadece HD Kısmı Bunu En Az 30 - 50 CPU Ve Ram Birleştirerek Açman Lazım Serverin Sağlıklı Olması İçin Ve Birde Buzdolabı Gibi Bir Oda :) Benim Açacak Durumum Yok, Ki Sabancının Torunu Değilsen Sendede Yoktur..

Kendi Bilgisayarında Açamazsın Zaten, Açsan Bile Servere 2. Bir Kişi Girdiği Zaman Oyunda Adım Dahi Atamazsın. + Serveri İnternational Yapman İmkansız, Yeni Bir Client Yazacaksın Vs. Vs. Ki Hiçbir Akıllı Adam Gelip Senin Serverine Para Yatırmaz. Serverin Bir Sonraki Gün Çalışacağının Garantisini Kimse Veremez Çünkü. Adam Gider Joymax'a Verir Parasını Karakterini Güvence Altına Alır, Sen Paranı Yatırdığın Sürece Bilgilerin Güvendedir. Nokta!

2x2-5 demiş ki:

Ancak Reseller Bu Boru Değil, Ciddi Anlamda 3000 - 5000 Kişilk Bir Oyun Alanı Açmak İçin 100 TB + Olması Lazım ( 100.000 GB ) Bu Sadece HD Kısmı Bunu En Az 30 - 50 CPU Ve Ram Birleştirerek Açman Lazım Serverin Sağlıklı Olması İçin Ve Birde Buzdolabı Gibi Bir Oda :) Benim Açacak Durumum Yok, Ki Sabancının Torunu Değilsen Sendede Yoktur..

Kendi Bilgisayarında Açamazsın Zaten, Açsan Bile Servere 2. Bir Kişi Girdiği Zaman Oyunda Adım Dahi Atamazsın. + Serveri İnternational Yapman İmkansız, Yeni Bir Client Yazacaksın Vs. Vs. Ki Hiçbir Akıllı Adam Gelip Senin Serverine Para Yatırmaz. Serverin Bir Sonraki Gün Çalışacağının Garantisini Kimse Veremez Çünkü. Adam Gider Joymax'a Verir Parasını Karakterini Güvence Altına Alır, Sen Paranı Yatırdığın Sürece Bilgilerin Güvendedir. Nokta!

her ne kadar belli basli seylere hak versemde belli basli seylere hak vermiyorum. belliki senin digerlerinden biraz daha fazla bilgin var ama SADECE BIRAZ DAHA FAZLA!!! benim internetin bilgileri imzamda duruyor gördugun gibi. 15-20 kisi soktum ve yürüyüp PM lesebiliyorum su anda. 30-50 CPU. bana 2 CPU yu kendi elinle birbirine bagla daha ne isteyeyim. O sistemi Intel yapmaya calisti bakti olmuyour cekirdek sayisini yükseltti sen gelmis bana diyorsunki 30-50 islemci...
Bu arada hangi cagda yasiyorsun bilmiyorum ama server lar artik senin odanda duran bir bilgisayarda degilde server makinasi denen cihazlarda kuruluyor.Senin odanda duran bilgisayarla hicbirsey yapamaz degilsin ama server makinalari hem daha ucuz hemde bunun firmware i özel olarak tasarlaniyor.
3000-5000 kisilik server dan bahsediyorsun baska? istersen 150000000000 kisilik server acalim baslamisken? ya private server diyoruz orijinal degil

Sonu seninki gibi bitirmis olmak icinde: Nokta!

2x2-5 demiş ki:

ahahsahdashdgasd yarıldım ya söyliyecek söz bulamıyorum off off uçmuşun arkadaşım ne içtiysen aynısından bende istiyorum reseller dediğin şey çok farklı bişi be arkadaşım dedicated olucak o hani datacenterlarda kurulu serverlar ? çağrışım yaptımı ? :lol: o değilde 100 tb sistem ile ne saklıcaksın oyun dbbilgilerınımı yoksa kansere tedavi amaclı bişilermi yapıyorsun hala gülüyorum ya off off asdyufasdasd

@drotalion
sende araştır bakalım xeon işlemci nedir bi anakartta 8 işlemci nasıl oluyor falan intel yapmaya calısmısmıs bakmıs olmuyormus asdyuafsd guzel arkadasım bu çok işlemcili sistemler yıllardan beri kullanılıyor sun solarisin kendi serverları as400ler falan bunlara en basit ornekler sor googlea :lol:
http://sremu.darkinc.net/forum/index.php burası bu elemanların yaptık ettik diye bahsettikleri dosyaları yayınlıyan resmi site gidin cekin takılın...

iste son nokta budur

ayriyeten private server kurmak kolay bisi olsa herkes kurardı

2. olarak drotalion kardes o gördüğün darkincin SREmu sundan biraz modifiyedir... %100aynısı değil ^^

2x2-5 demiş ki:
saçma sapan konuşmayın, çocukluk yapmayın..

ben eskişehir anadolu univ. bilg. müh 3. sınıftayım gelin tanışalım çok şey biliyorsanız..

30-50 CPU Olmuyormuş, Ehuehue Lan Komik İnsan Gel Bakalım Beraber Netinternetin Ofisine Gidelimde Sana Anlatsınlar..

Ayrıca Diğer Arkadaşa Sözümdür Bu ;

Senin Bir Akraba Varda Evet, Ben Onun Fan'ıyım, Çok Seviyorum Onun Filmlerini Saklayacağım Ya Evet, Koleksiyoncuyumda Ben..

Okuyup Okuyup Gülersin Artık Bunada, Üstü Kapalı Laf Yapana Üstü Kapalı Posta Koyulur..

Nokta!

Shocked aman tanrım .ok pis birlaf komuş altından kalkana hLL olsun :santa:

:lol: hakkat cok pis laf koymus resmen kapak oldu bizzat bana asgdfasud
canım arkadasım saygı duyuyorum sanada hem bak meslektaş olucakmışız gel gelelim üstü posta koyulur üstü kapalıymış falan bunlara gerenk yok mayk üstü kapalı birşey yok orada eğer bi oyun serveri için 100 TB (terabyte diyor adam evet ashdashda) alan gerektiğini düşünüyorsan sonra bu serverların "reseller" olduguna inanıyorsan kapatsın bu devlet o okulu o bölümü böyle bilgisayar muhendisi yetiştiricekse :lol: yanlışları düzeltmek görevimiz sen kişisel algılama :)

2x2-5 demiş ki:
saçma sapan konuşmayın, çocukluk yapmayın..

ben eskişehir anadolu univ. bilg. müh 3. sınıftayım gelin tanışalım çok şey biliyorsanız..

30-50 CPU Olmuyormuş, Ehuehue Lan Komik İnsan Gel Bakalım Beraber Netinternetin Ofisine Gidelimde Sana Anlatsınlar..

Ayrıca Diğer Arkadaşa Sözümdür Bu ;

Senin Bir Akraba Varda Evet, Ben Onun Fan'ıyım, Çok Seviyorum Onun Filmlerini Saklayacağım Ya Evet, Koleksiyoncuyumda Ben..

Okuyup Okuyup Gülersin Artık Bunada, Üstü Kapalı Laf Yapana Üstü Kapalı Posta Koyulur..

Nokta!

ondan canim ondan 3 sinif sana diyebilecegim tek sey EZIIIIIKKKKK

bende ahmet sezer Karlsruhe üniversitesi Bilgisayar mühendisligi 5. sinif. Ana diploma bitiyor.

Eskisehir üniversitesi (eskisehirde üniversite oldugunuda ilk senden duyuyorum ya...)
vs
almanyanin **** Nr.1 technische Universität Karlsruhe universitesi
(inanmiyorsan sitesine gir bak)

50 CPU yu birbirine baglasan bile 50 sinide ayni anda kullan bakalim. Pestimist arkadasim benim( bilmiyorsan pestimist demek herseyi kötü zanneden demek bilmiyorsundur) server olmaz diye konusan arkadasim kendi evimizde 317206301263789173 kisilik server kurucagimizi düsünen yüce kisilik, senden rica etsem gidip bilgisayar ögrenip gelsen diyorum??? sonra insanlara bilgi ver

Universal demiş ki:
eğer bi oyun serveri için 100 TB (terabyte diyor adam evet ashdashda) alan gerektiğini düşünüyorsan sonra bu serverların "reseller" olduguna inanıyorsan kapatsın bu devlet o okulu o bölümü böyle bilgisayar muhendisi yetiştiricekse
+1907

BILGI SAHIBI OLMADAN FIKIR SAHIBI OLMAYALIM ARKADASLAR

Universal demiş ki:
@drotalion
sende araştır bakalım xeon işlemci nedir bi anakartta 8 işlemci nasıl oluyor falan intel yapmaya calısmısmıs bakmıs olmuyormus asdyuafsd guzel arkadasım bu çok işlemcili sistemler yıllardan beri kullanılıyor sun solarisin kendi serverları as400ler falan bunlara en basit ornekler sor googlea
haklısın o kadarını bilioruzda sana bana ne zaman dagıtıldı ne zaman bu teknoloji icat edildi ona kıyasla söylüyoruz herhalde...

ama biraz mantıklı düşün hadi 8-16 işlemci tamamda bana burada 50 işlemci demeyin gülerim...
64 bit sistem gerek onlada 50 taneyi destekleyebileceğinden emin değilim.

yanlız kansere tedavi olayı güzedi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

şimdi arkadaşlar ilk mesajımda ben cidden ironi yapılıyor şaka bunlar diye öyle laubali konuştum ama bakıyorum ciddi ciddi tartışılıyor :)
kimseyi yarmak akıl vermek haddime düşmez ama
2x2 arkadaşım inan bu tarz olaylarda düşündüğün kadar büyük yedekleme ünitelerine gerek yok bunlarda bıldıgımız postsql vb. db olaylarını kullanıyorlar grafik bazda yedeklenen saklananda birşey yok o yüzden son kez söyliyeyim 1000 terabyte falan yanlış şeyler yok ben öyle biliyor öyle inanıyorum diyosan bundan sonra bu konuda sana söyliyebiliceğim birşey yok.
bu serverlar küçük birer isp'dir ve bu tarz client-server işlemlerinde udp protokolu kullanılıyor o malumunuz bu protokol yogun bi hiyerarşiye sahip değil bunlar önemli değiş işin teknik kısmıda register pc jargonunda kaydetmek anlamında domainler için kullanılan bi terim nereden nasıl duydun nasıl anladın bılmıyorum ama sana yanlış anlatılmış resellerda googleda falan araştırabilirsin re-seller dan turuyen bi olay oda yine webhost anlamında kullanılıyor ana host firmasından bi vps falan kıralarsın reseller kiralamıs olursun online gaming gibi aktiviteler için dedicated gerekmektedir bilg. müh. liğinede bişi dediğimi sanma :) bunlar okulda öğretilmiyor

bu arada eskişehirde üni var evet Anadolu üni. iyi bi okul ünlü coderler yetiştirmiştir orada okuyan arkadaşlarım var iyi cocuklar :) işlemci konusu uzamasın o bakımdan yorum yapmıyayım merak eden varsa nedir nası olur multi threaindg işlenıyormu kac bit kac yılında yapıldı sun microsystems tarafından üretilen "sparc" var çok eski yıllarda yine unix* türevlerinde kullanılıyordu bu işletim sisteminin çekirdeği ile ilgili bi konu linux kernel yapısı windowstan cok once çok işlemcili sistemleri destekliyordu
ha unutmadan "Pestimist" değil pesimist :)

Takımı
Fenerbahce
Sanırm yaşca benden büyüksünüz ama bi oyun için birbirinizi rencide edebilicek kadarda benden küçükmüşsünüz ... saygı duyuyorum bilgisayar bilgilerinize keşke bende sizin kadar bilebilsem bunları ama arkadaşlar bilmek büyüklük değildir bilgiyi bildirmek ve aynı zamanda bunu yaparken mütevazı olmak gerektiğini düşünüyorum.. Kişi yanlış bilebilir ama onu toplum içinde yanlış bildiğini söleyip ona hakaret etmek çok yanlış ... ona dorusunu gizlice sölemek bence en doru davranış ve son olarak güsel bi sözle bitirmek istiyorum

Başkalarının Kusurunu Örtmekte GECE Gibi Ol!!!!

Saygılarımla...

Yukarı Alt