Polat: Hakan'ın heykelini dikeceğiz
Galatasaray Başkanı Adnan Polat, jübile teklif ettikleri Hakan Şükür'le futbol adamı olarak 5 yıllık sözleşme yapmak istediklerini söyledi. Galatasaray Futbol Okulları'nın adını Galatasaray Hakan Şükür Futbol Okulları olarak değiştireceklerini ifade eden Polat, ayrıca Florya Metin Oktay Tesisleri'ndeki Metin Oktay heykelinin yanına Hakan'ın da bir heykelini koyacaklarını belirtti.

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, son günlerde sarı-kırmızılı takımda kalıp kalmayacağı gündemde olan kaptan Hakan Şükür'le ilgili olarak, ''Biz Hakan'a 1 yıllık değil, 5 yıllık sözleşme teklifi yapacağız. Hakan'ı önümüzdeki 5 yıllık dönemde Galatasaray'ın futbol elçisi olarak aramızda görmek istiyoruz'' dedi.
Adnan Polat, Mecidiyeköy'deki kulüp binasında yapılan ve 3.5 saat süren yönetim kurulu toplantısının ardından, ikinci başkan Mehmet Helvacı ve başkan yardımcısı Yiğit Şardan'la birlikte açıklamada bulundu.
Galatasaray Kulübü'nün Hakan Şükür'le 'la ilgili aldığı kararı açıklayan Polat, ''Biz Hakan'a 1 yıllık değil, 5 yıllık sözleşme teklifi yapacağız. Hakan'ı bu 5 yılda Galatasaray'ın futbol elçisi olarak aramızda görmek istiyoruz. Bundan kastımız, Galatasaray Futbol Okulları'nı bundan sonra Galatasaray Hakan Şükür Futbol Okulları olarak isimlendireceğiz. Türkiye'nin her yerinde açılacak futbol okullarını, Hakan Şükür Futbol Okulları olarak adlandıracağız. Hakan'ı, Galatasaray'ın yapacağı tüm sosyal sorumluluk projelerinde görevlendirmeyi arzu ediyoruz'' dedi.
Hakan Şükür'e takımın tüm projeleri içinde görev teklif edeceklerini belirten Polat, yönetim kurulu olarak Florya Metin Oktay Tesisleri'ne tecrübeli futbolcunun heykelinin dikilmesine karar verdiklerini söyledi.
Polat, ''Yönetim kurulumuz, Florya tesislerinde Metin Oktay'ın heykelinin yanına, Hakan'ın heykelinin dikilmesine karar verdi. Galatasaray yönetimimin dışında, kabul ederse benim de ona şahsi bir armağanım olacak. Galatasaray'ın Adnan Polat Kamp Tesisleri var. Bu tesisteki adımı kaldırıp, Hakan Şükür adının konulmasını teklif edeceğim kendisine. Hakan, bizim açımızdan Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu. Bizim için efsane bir futbolcudur, yaşayan bir efsanedir. Galatasaray'a katkılarını birlikte yaşadık. Bugüne kadar hep futbolcu olarak Galatasaray'a katkısı oldu. Kabul ederse, bundan sonra da futbol adamı olarak Galatasaray'ın bünyesinde, 5 yıllık kontratla görev alacak. Galatasaray ve Türk futboluna katkısını sürdürmesini arzu ediyoruz. Hakan'a yeni yaşamında başarılar diliyoruz. Bizimle beraber olması halinde çok mutlu olacağız. Çok iyi işler yapacağımızdan da eminiz'' diye konuştu.
Kulüp başkanı Adnan Polat, Hakan'a yapacakları teklifle ilgili projenin detayları üzerinde çalıştıklarını, bittiği zaman kendisine göstereceklerini belirterek, ''Oturup inceleyecektir. Bu 5 yıllık ciddi bir görev içeren, ekonomik ve statü olarak da belli bir ağırlığı olan birleşme teklifi olacak'' dedi.
Bir gazetecinin, ''Bu, gelecekte teknik direktör olması yolunda altyapı oluşturacak mı ?'' sorusuna Polat, ''Önünü açacak her şey olabilir'' yanıtını verdi.
Hakan'ın, projeyle ilgili bilgi sahibi olup olmadığı sorusu üzerine de Adnan Polat, ''Hayır. Kendisiyle yaptığımız tüm görüşmelerde jübile teklifini yaptık. Zaten en son geçen pazartesi günü konuştum, o tarihten bugüne kadar da yurt dışındaydım. Yönetim kurulumuz ancak bugün toplanabildi. Gündemdeki bu maddeyi tartıştık, bu şekilde karara bağladık. Umarım Hakan'ı aramızda, mutlu görürüz. Umarım Galatasaray'a ve Türk futboluna yararlı bir iş yapmış oluruz'' dedi.
Polat ayrıca müsait olduğu ilk anda Hakan Şükür'le görüşeceklerini de sözlerine ekledi.

Yukarı Alt