Advance

Resim sitesi: http://pb.nfinitygames.com/

Download : ftp://down.nfinitygames.com/PointBlankSetup.exe

Kısa süre önce açık beta süreci başlayan, hem ücretsiz hem de tamamen Türkçe bir online FPS oyunu Point Blank. MMOFPS de diyebiliriz kısaca ama başındaki ilk M devasa bir oyun olduğunu değil, karakter gelişimi gibi özellikler içerdiğini ifade ediyor. Bir de sebepsizce savaşmıyoruz, belirli bir konusu var oyunun. Şöyle ki:

Bugünden on yıl önceydi... İrili ufaklı göçmen örgütleri tek bir çatı altında toplanarak ülke tarihinin en büyük grevini ve protesto gösterisini örgütlediler. On binlerce kişilik bir kalabalık, Lavran'daki [başkentteki] meclis binasının önündeki büyük meydanda toplanmıştı ve protestocuların sayısı gittikçe artıyordu. Şehirdeki bütün güvenlik güçleri de meydana toplanmıştı fakat sayıca protestoculardan azdılar. Göstericilerin hepbir ağızdan attıkları sloganlar sokaklarda ve meclisin duvarlarında yankılanıyordu. Henüz bir taşkınlık olmamıştı. Fakat ortam dehşet verici ölçüde gergindi. Bütün şehir patlamaya hazır bir bomba gibiydi.

Olası bir çatışma durumuna karşın askeri güçler de takviye amaçlı meydana gelmeye başlamıştı. Polislerle göstericilerin arasına askeri araçlarla barikat kuruluyordu. Her şey bir anda oldu... Barikatta mevzilenen askeri mühimmat yüklü bir kamyon, kulakları sağır eden, dehşet verici bir gürültüyle patladı. Ortalık cehenneme dönmüştü, toz ve dumandan göz gözü görmüyordu. Etraftaki bütün binaların camları patlamıştı. Ardından çığlıklar, haykırışlar... tam bir can pazarı yaşanıyordu. Hem göstericiler hem de güvenlik güçleri telef olmuştu. Patlamada ve sonrasındaki izdihamda ölenlerin sayısı binlerle ifade ediliyordu. Bu olayda ne kadar can kaybı olduğu bugün bile tam olarak bilinmemektedir.

Bu acı olay bir sabotaj mı, yoksa provokasyon mu ya da talihsiz bir kaza mıydı? Bu sorunun cevabı hiçbir zaman verilemedi. Ancak olan olmuştu. Devlet göstericileri, göstericiler devleti suçluyordu. Bütün ülke alarma geçti. Artık sokaklarda askerler kol geziyordu. Birbirinden sert güvenlik önlemleri ardı ardına uygunlanmaya başlandı. Tüm bu önlemlerin hedefinde ise göçmenler vardı. Yüzlercesi tutuklanarak hapse atıldı. Daha da fazlası sınır dışı edildi. Fakat bu sert tedbirler ülkedeki gerginliği iyice tırmandırdı. Göçmen gençler, yeraltına çekilerek onlara verilmeyen haklarını zorla geri almak ve uğradıkları haksızlığın adaleti için silahlı bir örgüt kurdular: Free Rebels.

Devletin silahlı güçleri, bir tür gerilla savaşı veren ve gün geçtikçe güçlenen Free Rebels'a karşı çaresiz kalıyordu. Örgüt ülkeyi cehenneme çevirmişti. Bu durum, devleti yeni bir çözüm arayışına itti. Gerilla savaşına karşı mücadele edebilecek, elit savaşçılardan kurulu özel bir birlik oluşturuldu. Bu, tarihin gördüğü en nitelikli anti-terör teşkilatıydı: CT-Force.

Artık caddelerde, sokaklarda, şehrin her noktasında amansız bir kovalamaca, acımasız bir savaş başlamıştı. Her iki taraf da kendi vatanı için savaşıyordu; fakat ortada tek bir ülke vardı...

Hakkını zorla da olsa almak isteyen Free Rebels ve ülkesini korumak isteyen CT-Force'un savaşında sen hangi taraftasın?

Bir şeye benzeterek anlat derseniz doğrudan Counter-Strike derim. Askeri FPS'lerin çoğu birbirine benzer gerçi ama cidden CS'ye benziyor Point Blank. Yine teröristler (Free Rebels) ve anti-teröristler (CT-Force) olmak üzere iki takım karşılaşıyor. Klasik düşman takımı etkisiz hale getirme bölümlerinin yanında bomba kurma/imha etme bölümleri var. Ek olarak öldükten kısa bir süre sonra tekrar canlandığınız deathmatch modunu da seçebiliyoruz.

Birkaç ekran görüntüsü de ekleyeyim:
- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.
Benim oyunda en çok hoşuma giden özellik görevler oldu. Girdiğimiz her mücadelede şu kadar headshot yap, şu silahla şu kadar düşman öldür gibi görevler veriliyor. Bu görevleri tamamlayıp oyun içinde başarılı oldukça deneyim elde edip karakterimizi geliştirebiliyor, unvanlar kazanıyoruz. Marketten yeni silahlar alma şansımız da var. Kısaca böyle güzel, hoş bir oyun Point Blank, denemeye değer. Şimdiden herkese iyi eğlenceler.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Advance

İlk olarak neden buraya açtınız derseniz oraya bakan sadece yeni mesajları kontrol edenler olduğu için açtım :wink1:
ps:2 Gündür oynuyorum gerçekten eğlenceli bir oyun varsa oynayan oyun içinden Advance'e pm atsınlar ^^

grafikler çok vasat ya hemde şu devirde cod6 crysis gibi yapımlar cıkarken bunlar neyine güvenerek böyle bir oyun cıkartmışlar anlamak zor :/

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
son ekran görüntüsü aynı CA'da ki bir mekanı anımsattı :P

Ps : bunda da Türkleri banlıyorlar mı soru:

Pro

rank8
extraloob demiş ki:
son ekran görüntüsü aynı CA'da ki bir mekanı anımsattı :P

Ps : bunda da Türkleri banlıyorlar mı soru:
abi adamlar turkce'ye cevirmis oyunu + Turk gm'ler gorevlendirmis niye banlasinki :mrgreen:

EliteTurk

Aileden
Bunu oynadım ama pek zevk alamadım nedendir bilmiyorum Combat Arms daha çok sarıyor adamı,grafik olarak Combat Arms daha önde gibi. :roll:

Server
Assos
Takımı
Besiktas
CA 'da ırkçılıktan sonra banlanınca keşfettim bu oyunu ve rütbe olarakta bayaga ilerledim sanırım :P Clanımız şuana kadar 60 maçta toplam 3 kere yenildi. GM 'lerle irtibatayım BETA 'dan bu ay sonu çıkacağını ve birçok şeyin geleceğini söylediler ..

Oyunun lag yapmaması için sunucuları dahii Türkiye 'ye kurdular. Adından da belli olacağı gibi Point Blank Türkiye, bu demek oluyor ki Türklere özgü bir oyun. 5-10 tane rus var onlarda Beta ile beraber oyunda barındırılmayacakmış (Bu da GM 'in söylediği birşey).

Kesinlikle tavsiye ediyorum, başlarda beni de sarmamıştı ama zaman geçtikçe insan alışıyor ve gerçekten çok zevk alıyor.

Oyundaki nickim MiCSeoN, sürekli oynuyorum.

Advance

Toxicated demiş ki:
CA 'da ırkçılıktan sonra banlanınca keşfettim bu oyunu ve rütbe olarakta bayaga ilerledim sanırım :P Clanımız şuana kadar 60 maçta toplam 3 kere yenildi. GM 'lerle irtibatayım BETA 'dan bu ay sonu çıkacağını ve birçok şeyin geleceğini söylediler ..

Oyunun lag yapmaması için sunucuları dahii Türkiye 'ye kurdular. Adından da belli olacağı gibi Point Blank Türkiye, bu demek oluyor ki Türklere özgü bir oyun. 5-10 tane rus var onlarda Beta ile beraber oyunda barındırılmayacakmış (Bu da GM 'in söylediği birşey).

Kesinlikle tavsiye ediyorum, başlarda beni de sarmamıştı ama zaman geçtikçe insan alışıyor ve gerçekten çok zevk alıyor.

clana alır mısınız :P

Server
Assos
Takımı
Besiktas
Advance demiş ki:
Toxicated demiş ki:

clana alır mısınız :P
K/D 'ne falan baktım fena değil, başvurunu yap alırlar tahmin ediyorum.

Bencede görüntüleri fazla basit onun yerine size A.V.A ( ijji.com/allianceofvalliantarms) ' ı öneririm (:

Yukarı Alt