1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Platini'den "kimlik" uyarısı!

1. addIcFb

addIcFb Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    UEFA Başkanı Michael Platini, Premier League'i adeta istila eden yabancı sahipler nedeniyle, İngiliz takımlarının kimliklerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi..

Basın toplantısında konuşan UEFA Başkanı Michael Platini, "Liverpool'da bir Arap şeyhinin başkan olmasını, Brezilyalı bir teknik direktör olmasını ya da 9 veya 11 yabancı oyuncu olmasını ister misiniz? Liverpool bunun neresinde? Bazı kurallar koymalıyız" dedi.

Premier League'de yer alan 20 takımın 9'unun sahibinin yabancı olması, İngiltere Futbol Federasyonu Başkanı Lord Triesman'ı da harekete geçirmiş, Triesman da daha sert yaptırımlar gerektiğini ifade etmişti.

İngiltere'deki bu durumun yasalardan ve parlamentodan kaynaklandığını ifade eden Platini, "Futbol nedir? Futbol bir oyundur ve bu oyunun bu kadar popüler olması kimliktendir. Kimliğiniz olması gerekiyor, bu futbolun popülaritesinin altında yatan en önemli nedendir. Eğer Katar'dan birini getirirseniz ve Liverpool ya da Manchester için sahada bir yer kalmıyorsa, Liverpool ya da Manchester nerededir? Bunun iyi olduğunu düşünmüyorum. Bence Katarlılar Katar'a yatırım yapmalılar. Parayla gelip, şansını deneyip geri dönmemeliler. Bunun için bir şey yapabilir miyiz? Bir şeyler yapmayı düşünüyorum. Bunu yapmanın imkan dahilinde olabilceğinden emin değilim fakat Avrupa, İngiliz, Fransız, Alman, Rus gibi bir çok kanuna bakmam lazım"

İngiliz kulüplerinin genç futbolcuları almasını da eleştiren Platini, "Ronaldo, Pele, Maradona ya da Robinho'yu aldığınız zaman, benim için sorun olmaz. Fakat 13,14 veya 15 yaşındaki oyuncuları transfer ettiğiniz zaman bunu sevemem. 11 yaşındaki bir oyuncu Marsilya'dan Chelsea'ye geliyor. Annesi için iyi bir durum mu?" diye konuştu.